Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Nissan GT-R má v kapse nový světový rekord, zvládl nejrychlejší drift
7.4.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
(+ video) GT-R naladěné na 1 380 koní s monstrózním zadním křídlem a pneumatikami Toyo zvládlo takřka 305 km/h při třicetistupňovém úhlu.
Na sklonku minulého týdne japonská automobilka avizovala, že s modelem GT-R dosáhla nového světového rekordu. Při té příležitosti bylo publikováno také krátké video, z nějž ovšem bylo patrné pouze tolik, že kromě Nissanu zásluhy nesou také Nismo či tuningová společnost GReddy.
Japonci teď odhalili, oč vlastně šlo. Pokud jste tipovali kupříkladu nejrychlejší jízdu s otevřeným šampaňským na palubě, netrefili jste se. Místo toho tu máme nejrychlejší drift na světě. Nissan s driftovacím šampionem Masato Kawabatou za volantem při něm dosáhl tempo 304,96 km/h a třicetistupňového úhlu.
Automobilka k danému počinu použila zmiňovanou firmou GReddy modifikované kupé, jemuž byl výkon navýšen na 1 380 koní. Ti zamířili na zadní odlehčená kola Rays osazená pneumatikami Toyo. Kromě toho dostal Nissan GT-R také upravený bodykit, jemuž dominuje masivní zadní křídlo, sedadlo řidiče od firmy Recaro nebo ochrannou klec.
Driftu, který je již zapsán do Guinnessovy knihy rekordů, bylo dosaženo na mezinárodním letišti Fujairah na tři kilometry dlouhé ranveji, přičemž Kawabata měl dle pravidel k dispozici jen tři pokusy. Samotný vůz byl ovšem na místě nastavován techniky od GReddy tři dny, přičemž všemu předcházelo dlouhé testování na okruhu Fuji Speedway.
My pak aktuálně již jen můžeme dodat, že předchozí driftovací rekord držel Jakub Przygonski z Polska, který na letišti poblíž Varšavy v roce 2013 dosáhl nájezdové rychlosti 256 km/h a 217kilometrového tempa při samotném počinu. Přitom použil Toyotu GT 86 naladěnou na 1 068 koní.





Nissan GT-R dosáhl nového driftovacího rekordu, při třicetistupňovém úhlu zvládl takřka 305 km/h
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
před 8 hodinami
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
včera
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
Nové na MotoForum.cz
- Grand Prix se vrací do Evropy včera 09:57
- Joe Roberts mimo hru v Portimãu a Valencii, Xabi Zurutuza jako náhrada včera 08:00
- Miguel Oliveira: Poslední domácí závod v MotoGP? 3.11.2025
- Hakim Danish místo Yamanaky 3.11.2025
- Marquez je o 2 kroky vpřed před ostatními 2.11.2025
Nejnovější články
VW chce rozhýbat prodeje elektrických modelů tím, že je lidem dovolí vrátit do 100 dnů od koupě. To nemusí dobře dopadnout
před hodinou
BMW M končí s verzemi Competition. Zdánlivě logický krok je dalším nepochopením emotivní stránky věci
před 2 hodinami
Stellantis nezná meze, do nabídky vrací i motor 7,0 V8 s až 1 014 koňmi, navíc levně
před 4 hodinami
K mání je dodnes úplně nová Mazda z ledna 1990. Je to stroj času přímo do chvil hned po sametové revoluci
před 5 hodinami
Prodeje korejských elektromobilů v USA se po konci dotací zhroutily, i když zlevnily pod úroveň dotovaných cen
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Rychlodotazy 11.05. 16:14 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 11.05. 16:12 - bojler
- BMW Divize 11.05. 10:19 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.04. 18:24 - Stepan
- Dříve M135i, nyní ///M2 11.04. 14:02 - Snowman000
- 1.0tsi 85kw 11.04. 10:51 - Carnby
- Jednostopé okénko 11.04. 06:58 - řidičBOB
- IT poradna 11.03. 10:41 - pavproch
