Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Nová show Clarksona, Hammonda a Maye má jméno: The Grand Tour. Proč?
11.5.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Bývalé trio moderátorů Top Gearu ohlásilo po měsících spekulací jméno své nové show z dílen Amazonu. Dvakrát nápadité není, ideji show ale sedne.
Trvalo to opravdu dlouho, ale nehledejme za tím neschopnost. Jeremy Clarkson mohl bezejmennost své nové show vysvětlovat jakkoli, předpokládáme ale, že tato zdůvodnění měla stejný smysl jako prezentace videí s celým triem, kterak jméno vymýšlí - neztratit pozornost publika. Clarkson tak až do posledního rozhovoru neřekl nic konkrétního, aby Amazon dnes mohl jméno velkolepě ohlásit.
Nová show se tedy bude jmenovat The Grand Tour, lidé ji ale nejspíše budou říkat Grand Tour nebo spíše GT. To jistě není náhoda, neboť Top Gearu se říkalo pro změnu TG. A když už Amazon nemohl použít označení blízké tomuto, zvolil alespoň jméno s podobnou zkratkou. Není to ale jediný motiv, který za tímto označením stojí.
Popravdě řečeno, ono GT nezní zrovna bombasticky, zvláště po takové době napínání, vcelku to ale vystihuje, jak bude nový pořad koncipován. Natáčet se bude po celém světě, každý díl v jiném místě, a tak půjde tak trochu o Grand Tour. Jeremy Clarkson k tomu řekl, že vznikne celkem 12 dílů, z nichž jeden bude vánoční speciál, takže 11 pokračování bude náležet 11 specifických lokací. Autoři jdou až tak daleko, že i části natočené ve studiu před živým publikem budou vznikat ve velkých stanech přímo na oněch místech. „Jde o to, že budeme jezdit po celém světě a hostit každou epizodu v jiné zemi z obřího stanu. Je to svým způsobem 'grand tour'. A tak jsme se rozhodli pro označení 'The Grand Tour',” prohlásil doslova Jeremy C.
Clarkson dále řekl, že ve hře skutečně bylo i dříve spekulované jméno Gear Knobs, ale to vážně neprošlo kvůli BBC. May pro změnu - zcela ve v duchu svých tradic - prohlásil, že bojoval za jména Nigel nebo Roger. „Hledali jsme jméno a toto jsou jména,” konstatoval. Hammond pak uvedl, že už teď má rád kempování, a tak mu není cizí idea stanu. Vážněji ovšem dodal, že jsou rádi průkopníky a toto by mělo posunout hranice vysílání zase do trochu jiných sfér.
Tak uvidíme, jak to dopadne. V tuto chvíli si snad nikdo nemyslí, že by to mohlo dopadnout jinak než skvěle, ostatně i vedení Amazonu říká na všechny strany, jak bombastický pořad bude. To je přesně opačná pozice oproti novému Top Gearu, který každý zatracuje, i když jeho upoutávky vypadají velmi lákavě. Aby to nakonec nebylo tak, že se bude smát ten druhý vzadu, i kvůli obecně lepší dostupnosti vysílání BBC... Pravdu ale vážně ukáže jen čas.


K oznámení o jménu nové show byly zatím zveřejněny jen tyto obrázky







Clarkson na Facebooku a Twitteru už se ale dříve podělil i o další
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 4 hodinami
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- Velká cena Thajska 2026 je v ohrožení kvůli negativnímu cestovnímu varování včera 11:18
- Danilo Petrucci: Jeho namáhavá cesta k tomu, aby se stal továrním jezdcem BMW v WSBK včera 11:00
- Radio Paddock informuje: Zvažuje VR46 Racing od roku 2027 přechod k Aprilii? 12.12.2025
- Test Honda GB350S: retro jednoválec 12.12.2025
- Předprodej vstupenek na MotoGP startuje zítra 10.12.2025
Nejnovější články
Nové Smarty jsou až absurdně obří auta, ten nejnovější měří skoro 5 metrů. A Mercedesy nepřipomínají náhodou
před 2 hodinami
Prodeje Tesly šly skutečně do kopru. A hodně. Přesto ze současné situace silně profituje
před 3 hodinami
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 4 hodinami
Bylo dosaženo bodu zlomu? Zájem o spalovací auta znovu roste na celém světě, zájem o elektromobily mohutně uvadá
včera
Bývalý zlatý poklad z garáže sultána Bruneje zlomil aukční rekord, jeho cena už se počítá v miliardách
včera
Živá témata na fóru
- whitelist & blacklist 12.14. 09:14 - Brus
- Lampárna (stěžovatelna) 12.14. 09:05 - Brus
- IT poradna 12.14. 05:13 - rutak11
- BMW Divize 12.13. 21:24 - Kavis
- Řidiči, co to mají v ruce... 12.12. 23:17 - Truck Daškam
- Onboard videa 12.12. 22:07 - řidičBOB
- VZKAZY 12.12. 20:10 - M.Z.
- Politický koutek 12.10. 18:54 - Stepan
