Nové nejlevnější Dacie ještě lépe ukázaly své interiéry, posun výše je obrovský

Rumuni slibují pomalu zázračný poměr výkonu a ceny a soudě podle doposavad viděného až tak nepřehánějí. Zvenčí vypadá jejich nové nejlevnější duo Sandero a Logan šik, uvnitř významně hodnotněji.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nové nejlevnější Dacie ještě lépe ukázaly své interiéry, posun výše je obrovský

28.9.2020 | Petr Miler

Nové nejlevnější Dacie ještě lépe ukázaly své interiéry, posun výše je obrovský

/

Foto: Cochespias

Rumuni slibují pomalu zázračný poměr výkonu a ceny a soudě podle doposavad viděného až tak nepřehánějí. Zvenčí vypadá jejich nové nejlevnější duo Sandero a Logan šik, uvnitř významně hodnotněji.

Dacia na počátku tohoto měsíce poprvé ukázala nové generace svých nejlevnějších modelů. Od takových aut člověk z podstaty mnoho nečeká, ona ale nevypadají vůbec marně. Bohužel jsme tou dobou mohli spatřit pouze jejich zevnějšek - jak interiér, tak většina technických detailů zůstaly skryty pod pokličkou s tím, že automobilka řekne více až 29. září. Jak už to ale chodí, další fotky se dostaly ven neoficiální cestou.

Už o pár dnů později s tak podařilo nafotit interiéry obou aut ještě před oficiální premiérou, nebyl to ale zrovna zázračně kvalitní pohled. Na fóru Cochespias se ale objevily další záběry, ze kterých si můžeme citelně lépe prohlédnout to, co Dacia předem označuje za přepsaní historie v poměru ceny a užitné hodnoty. Jsou to odvážná slova, nelze ale říci, že by byla až tak přehnaná, pokud tedy vozy nedojdou podstatného zdražení. Oproti současné iteraci dua Logan/Sandero jde o citelný posun vpřed po stránce designu i provedení.

Pochopitelně, z fotek nelze vyčíst vše, jasně patrný je ale o poznání modernější design, vyspělejší architektura, rozsáhlejší použití elektroniky i měkčených plastů. Na posledním záběru je vidět interiér varianty s automatickou převodovkou, která má podstatně inteligentnější provedení, z něhož bude konečně jasně patrné, jaký režim jízdy máte zvolený

Bohužel není jasné, jaké výbavové verze máme před sebou, velmi pravděpodobně půjde o některé z velmi vysokých, ani takové ale nebývají u Dacie vyloženě drahé. Zarazí snad jen umístění USB portu, které je u Dacií notoricky zvláštní - dnes je nad displejem infotainmentu, nově je po jeho boku vlevo jako pěst na oko uprostřed ničeho na palubní desce. Trochu více „uklizené” umístění by neuškodilo.

Dodejme, že přes jasně viditelné změny čeká nové Dacie největší posun v místech, kam není vidět. Třetí generace rumunské láce totiž přepřáhne na modulární platformu CMF-B, což přinese nejen zvětření vnitřního prostoru, ale i možnost využití moderních elektrických okruhů a pohonných ústrojí. Na detaily v tomto ohledu si musíme počkat, stejně jako na to možná nejpodstatnější, na ceny.


Nové nejlevnější Dacie ještě lépe ukázaly své interiéry, posun výše je obrovský - 1 - Dacia Sandero Logan 2021 nove interier prvni 01Nové nejlevnější Dacie ještě lépe ukázaly své interiéry, posun výše je obrovský - 2 - Dacia Sandero Logan 2021 nove interier prvni 02Nové nejlevnější Dacie ještě lépe ukázaly své interiéry, posun výše je obrovský - 3 - Dacia Sandero Logan 2021 nove interier prvni dalsi 01
Nové Dacie Logan a Sandero ukázaly předčasně své vnitřky. Foto: Cochespias

Nové nejlevnější Dacie ještě lépe ukázaly své interiéry, posun výše je obrovský - 4 - Dacia Sandero Logan 2021 nove interier prvni 03
Pro srovnání současná podoba téhož. Foto: Dacia

Nové nejlevnější Dacie ještě lépe ukázaly své interiéry, posun výše je obrovský - 5 - Dacia Sandero Sandero Stepway Logan 2020 prvni foto 01Nové nejlevnější Dacie ještě lépe ukázaly své interiéry, posun výše je obrovský - 6 - Dacia Sandero Sandero Stepway Logan 2020 prvni foto 02Nové nejlevnější Dacie ještě lépe ukázaly své interiéry, posun výše je obrovský - 7 - Dacia Sandero Sandero Stepway Logan 2020 prvni foto 03
Zvenčí už se obě novinky ukázaly oficiálně. Foto: Dacia

Zdroj: Cochespias

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše