Novináři ukradli jeho auto, chování policie při snaze ho získat zpět je nepochopitelné

Představte si, že vám i přes veškerou obezřetnost a zabezpečení ukradnou auto. Po dvou dnech vám pak policie sdělí dobrou i špatnou zprávu - auto sice našla, ale nemá lidi, aby se jím zabývali.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Novináři ukradli jeho auto, chování policie při snaze ho získat zpět je nepochopitelné

15.4.2021 | Petr Prokopec

Novináři ukradli jeho auto, chování policie při snaze ho získat zpět je nepochopitelné

/

Foto: Jaguar

Představte si, že vám i přes veškerou obezřetnost a zabezpečení ukradnou auto. Po dvou dnech vám pak policie sdělí dobrou i špatnou zprávu - auto sice našla, ale nemá lidi, aby se jím zabývali.

Některé životní příběhy jsou natolik dramatické, že není třeba ani fantazie hollywoodských scénáristů, aby na dané téma vzniknul napínavý snímek. V tomto ohledu asi jednoznačně vede senzační útěk Carlose Ghosna ze spárů japonské justice. Jeho aktuální závěr však začíná být poměrně smutný pro všechny zúčastněné s výjimkou samotného ex-šéfa aliance Renault-Nissan, který pomalu jako jediný zůstává na svobodě. I díky tomu, že Libanon nemusí vydávat obviněné Japonsku. Piloti či někdejší zelený baret Michael Taylor a jeho syn Peter však mají smůlu.

O Ghosnovi nicméně nyní mluvit nebudeme, místo toho se ze Středního Východu přesuneme do Velké Británie k tamnímu novináři Gilesi Corenovi. Ten si pořídil elektrický Jaguar I-Pace, na který byl více než pyšný. Nicméně 10. dubna letošního roku mu vůz byl ukraden. Zloději použili stále oblíbenější trik s prodloužením signálu bezklíčového vstupu a startu, díky němuž auto otevřeli a následně s ním odjeli. Aby toho navíc nebylo málo, během několika málo minut bylo vyřazeno z provozu továrnou nainstalované sledovací zařízení.

Coren pochopitelně z krádeže nebyl zrovna nadšený, načež začal sociální sítě zásobovat opravdu jadrnými slovy. Novinář přitom nenadával pouze na samotné zloděje či nefunkční zabezpečovací systém auta, v daný moment zatracoval i životní prostředí a prohlašoval, že si raději napříště koupí šestiletou dieselovou Škodu. K takovému kroku nicméně nakonec přistoupit nemusel, místo toho má zpět svůj Jaguar. Policie se mu totiž ozvala po dvou dnech s tím, že I-Pace vypátrala. Ovšem souběžně s tím Corenovi sdělila něco obtížně pochopitelného.

„Policie nemá dostatek lidí na to, aby celou záležitost prošetřila, takže na místo mířím sám, abych si ověřil, že tam mé auto stále ještě je. Myslím, že bych zároveň měl doufat, že tamtéž nebudou i zloději,“ uvedl Coren následně na sociálních sítích. Vůz objevil nedaleko od svého domu, řádně zaparkovaný a dokonce i s dostačující kapacitou baterií. Po krátkém přemýšlení pak do něj jednoduše nastoupil a svůj majetek si opět vzal zpátky.

V tu chvíli měl Coren vlastně velké štěstí, že nebyl zastaven policisty, neboť strážce zákona se žádostí o zrušení pátrací akce kontaktoval až druhý den. V mezičase jej nicméně čekala bezesná noc, neboť se obával, že zloději se pro vůz vrátí. To se ale nakonec nestalo, místo toho si pro něj přijela odtahovka zaslaná Jaguarem, který hodlá přeprogramovat klíčky a znovu aktivovat vyhledávací zařízení, které je ale evidentně ve voze zcela zbytečné.

Coren následně „poděkoval” policii s tím, že chápe, že „musí chytat větší ryby než hledat auta bohatých lidí“. Svůj komentář myslel samozřejmě sarkasticky, neboť strážci zákona v Británii stejně jako u nás v poslední době lovili spíše lidi bez roušek než opravdové kriminálníky.


Novináři ukradli jeho auto, chování policie při snaze ho získat zpět je nepochopitelné - 1 - Jaguar I-Pace propadak 2020 sada 2021 01Novináři ukradli jeho auto, chování policie při snaze ho získat zpět je nepochopitelné - 2 - Jaguar I-Pace propadak 2020 sada 2021 02Novináři ukradli jeho auto, chování policie při snaze ho získat zpět je nepochopitelné - 3 - Jaguar I-Pace propadak 2020 sada 2021 03Novináři ukradli jeho auto, chování policie při snaze ho získat zpět je nepochopitelné - 4 - Jaguar I-Pace propadak 2020 sada 2021 04Novináři ukradli jeho auto, chování policie při snaze ho získat zpět je nepochopitelné - 5 - Jaguar I-Pace propadak 2020 sada 2021 05Novináři ukradli jeho auto, chování policie při snaze ho získat zpět je nepochopitelné - 6 - Jaguar I-Pace propadak 2020 sada 2021 06Novináři ukradli jeho auto, chování policie při snaze ho získat zpět je nepochopitelné - 7 - Jaguar I-Pace propadak 2020 sada 2021 07Novináři ukradli jeho auto, chování policie při snaze ho získat zpět je nepochopitelné - 8 - Jaguar I-Pace propadak 2020 sada 2021 08Novináři ukradli jeho auto, chování policie při snaze ho získat zpět je nepochopitelné - 9 - Jaguar I-Pace propadak 2020 sada 2021 09
Britský novinář Giles Coren si pořídil Jaguar I-Pace, který mu byl před pěti dny ukraden. Po dvou dnech jej policie objevila, pro samotné auto však musel žurnalista vyrazit sám. Strážci zákona totiž nejspíše museli honit lidi bez roušek. Ilustrační foto: Jaguar

Zdroj: Auto Evolution

Petr Prokopec