Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je

S tímhle autem se můžete buď tvářit, že máte obyčejný rodinný kombík a tu a tam s ním vytřít zrak majiteli kdejakého sporťáku. Nebo z něj od pohledu udělat to, čím je - zbraň hromadného ničení na čtyřech kolech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je

Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je

/

Foto: Audi Stuttgart, publikováno se souhlasem

S tímhle autem se můžete buď tvářit, že máte obyčejný rodinný kombík a tu a tam s ním vytřít zrak majiteli kdejakého sporťáku. Nebo z něj od pohledu udělat to, čím je - zbraň hromadného ničení na čtyřech kolech.

Máme rádi výkonné kombíky, protože nám přijdou jako nejrozumnější spojení všech myslitelných automobilových světů. Můžete s nimi vyrazit do práce, na rodinný výlet, na oblíbenou okresku i na okruh a ještě se při tom tvářit, že jde odpovědný otec od rodiny a nikoli automobilový nadšenec tělem i duší. Takové šedé Audi RS6 Avant z prezentačních fotek je dokonalým případem tohoto spojení, je to atlet v obleku s krosnou na zádech a lahvičkou sunaru v ruce.

Když se ale podíváte na to, jak rychlé tohle auto je, možná vás napadnou jiná slova. Je to zbraň na kolech, která kterýmkoli z hraných kol rozdrtí iluze majitelů sporťáků o rychlosti jejich aut. Takhle nějak musí uvažovat lidé, kteří si z katalogu na barev na přání divize Audi Exclusive vybírají mimořádně bizarní barvu na přání. A soudě podle nabídky ojetých kusů se jich pár už našlo.

Divize splněných přání čtyř kruhů vám totiž za patřičný příplatek nalakuje novou RS6 v odstínu, který dostal jméno Taktikgrün, tedy Taktická zelená, prostě barva jak z katalogu výrobce tanků. Je to zvláštní žluto-zelený odstín podobný Rommelovým kalhotám či něčemu takovému. A auto s ním vypadá opravdu svérázně. Nevíme, jestli se nám líbí, ale když už nic jiného, tělem tento vůz příliš nemate - je to tank na kolech, tak vypadá jako tank na kolech.

Dodejme, že německá novinka skrývá po kapotou čtyřlitrový osmiválec twin-turbo doplněný o 48voltový mild-hybridní systém. Její pohonné ústrojí tak umí poslat na všechna kola až 600 koní (441 kW) výkonu a 800 Nm točivého momentu, jež přenáší osmistupňová automatická převodovka s hydrodynamickým měničem. Akcelerace na stovku je otázkou 3,6 sekundy, nejvyšší rychlost s paketem Dynamic Plus činí až 305 km/h, a to je pořád elektronicky omezená.

Kdybyste měli zájem o konkrétní kousek z fotek níže, je k mání jako ojetina s 28 tisíci km na tachometru u ve stuttgartském zastoupení Audi. Stojí 132 820 euro, tedy asi 3,4 milionu Kč. Spousta peněz, jako nový ale tento vůz ve své velkorysé specifikaci mohl snadno stát ještě o polovinu více. Na tank jedoucí 305 km/h to není špatná cena, pokud by se ale vaše možnosti pohybovaly níže, počkejte si, RS6 je jedním z aut, jejichž hodnota klesá enormním tempem skoro bez ohledu na stav a nájezd.


Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 1 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 01Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 2 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 02Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 3 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 03Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 4 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 04Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 5 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 05Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 6 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 06Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 7 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 07Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 8 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 08Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 9 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 09Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 10 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 10Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 11 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 11Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 12 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 12Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 13 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 13Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 14 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 14Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 15 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 15Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 16 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 16Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 17 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 17Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 18 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 18Nový superkombík v bizarní barvě na přání konečné vypadá jako to, čím skutečně je - 19 - Audi RS6 Avant 2021 Taktikgrun 19
Nejsme si jisti, zda je Audi RS6 v Taktické zelené hezké, zajímavé je ale nesporně. Foto: Audi Stuttgart, publikováno se souhlasem

Zdroj: Mobile.de

Živá témata na fóru

zobrazit vše