Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde

Představte si monstrózní vojenskou přehlídku jak z časů SSSR, akorát uberte vojenské stroje a nahraďte je náklaďáky, autobusy, vrtulníky nebo loděmi nejen záchranných složek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde

16.9.2019 | Mirek Mazal

Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde

/

Představte si monstrózní vojenskou přehlídku jak z časů SSSR, akorát uberte vojenské stroje a nahraďte je náklaďáky, autobusy, vrtulníky nebo loděmi nejen záchranných složek.

Mnozí Rusové mají rádi demonstrace síly a schopností svého státu. Posiluje to v nich pocit příslušnosti k mocnému národu a alespoň na chvíli jim dává zapomenout na strasti běžného života. Největší bývají ukázky vojenské techniky, tentokrát se ale v centru Moskvy neřadili vojáci s tanky, bojové pluky vystřídali záchranáři se svojí výbavou a městská technika všeho druhu. Městský průvod tvořily zástupy velkých nákladních automobilů doprovázené osobními auty, autobusy, motocykly, vrtulníky, loděmi nebo motorovými čluny všemožného určení.

Letošní oslava Dne Moskvy přilákala na šestnáct kilometrů dlouhý městský okruh Sadovoje kolco zhruba 600 motorizovaných strojů sloužící záchranným složkám a technickým službám města. Průvod naleštěných strojů se konal letos potřetí, loni se dokonce zapsal do Guinnessovy knihy rekordů.

Po průjezdu se konala velkolepá výstava, tisíce návštěvníků mohly shlédnout hašení požáru z dálky pomocí tabletu nebo pěnový výtah schopný zadusit plameny ve výšce až 30 metrů. Také si mohli prohlédnout mobilní řídicí centrum vytvořené na základech rozložitelné konstrukce Kamazu, který se z kamionu na místě mění ve velitelské stanoviště pro řešení nestandardních událostí.

Jedním z nejpůsobivějších účastníků přehlídky se stal kamionový jeřáb pořízený pro odklízení nehod těžkých automobilů, jakými jsou nákladní soupravy, cisterny anebo domíchávače betonu. „Náš hasičský jeřáb zvedá náklady o hmotnosti až 70 tun. Hodně pomáhá při řešení následků dopravních nehod. Po připojení ke zdroji může hasit požár, kdy operátor řídí proud pomocí dálkového ovladače,“ upozornil na všestranné využití výbavy jeden z přítomných hasičů.

Stejně jako každoroční vojenská přehlídka na Rudém náměstí se ukázka civilní techniky měla postarat o připomenutí toho, kdo v největší zemi světa vládne. Loajální občané mohou klidně spát s tím, že je o ně správně postaráno, opozice má zase o důvod více si myslet, že protesty nemají efekt. Tak či onak jde o monstrózní akci svého druhu, ze které místo konání čiší každým coulem - podívejte se na ni prostřednictvím fotek, které s hrdostí zveřejnila kancelář moskevského starosty.


Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 1 - Ruska prehlidka zachranne techniky 01Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 2 - Ruska prehlidka zachranne techniky 02Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 3 - Ruska prehlidka zachranne techniky 03Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 4 - Ruska prehlidka zachranne techniky 04Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 5 - Ruska prehlidka zachranne techniky 05Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 6 - Ruska prehlidka zachranne techniky 06Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 7 - Ruska prehlidka zachranne techniky 07Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 8 - Ruska prehlidka zachranne techniky 08Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 9 - Ruska prehlidka zachranne techniky 09Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 10 - Ruska prehlidka zachranne techniky 14Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 11 - Ruska prehlidka zachranne techniky 12Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 12 - Ruska prehlidka zachranne techniky 2019 dalsi 01Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 13 - Ruska prehlidka zachranne techniky 2019 dalsi 02Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 14 - Ruska prehlidka zachranne techniky 2019 dalsi 03Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 15 - Ruska prehlidka zachranne techniky 2019 dalsi 04Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 16 - Ruska prehlidka zachranne techniky 2019 dalsi 05Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 17 - Ruska prehlidka zachranne techniky 2019 dalsi 06Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 18 - Ruska prehlidka zachranne techniky 2019 dalsi 07Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 19 - Ruska prehlidka zachranne techniky 2019 dalsi 08Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 20 - Ruska prehlidka zachranne techniky 2019 dalsi 09Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 21 - Ruska prehlidka zachranne techniky 2019 dalsi 10Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 22 - Ruska prehlidka zachranne techniky 10
Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 23 - Ruska prehlidka zachranne techniky 11Obří moskevská přehlídka nevojenské techniky je akce tak ruská, jak to jen jde - 24 - Ruska prehlidka zachranne techniky 2019 dalsi 11
Rusové zažili další přehlídku, jaká se hned tak nevidí, vojenská technika tentokrát chyběla

Zdroj: mos.ru

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše