Peugeot chce po koupi Opelu dobýt svět. Nedobije ale spíš Opel Peugeot?

 | 2 příspěvky | 23.3.2017 Petr Prokopec
Reagovat

Nepřihlášený marp

Ukazuje se, že Francouzi a.. | 23.3.2017 12:53reagovat
avatar

Ukazuje se, že Francouzi akorát koupili značku, která by jim měla zvýšit prodeje, a to nejen v Británii, ale i ve vlasteneckém Německu. Výroba Oplu může zůstat kde je. Ušetří se náklady na společný vývoj, co v Evropě vyvolá chystaná změna regulací, měnící se vkus zákazníka a tak dále, kterých se bál prezident koncernu GM, neboť mu při malých prodejích Oplu nevycházela návratnost. V dobách velkých prodejů značky Opel v Evropě z něj měl GM zisk, ne že nevěděl, co s ním. Naopak, poválečný design Opelu ovlivňoval GM.

Růst západoněmecké ekonomiky posílil Marku, Opel dovážený do USA se stal neprodejný. Vyrábět jej doma se při existenci pěti značek GM a počtu prodejů Opelu v USA mohlo zdát neekonomické nebo neamerické. Dovážely se tak levnější japonské Isuzu (s doplňkem "Buick Opel by"), které byly, stejně tak jako Chevrolet Vega a soudobý Opel Kadet, postaveny na stejné, první světově společné, platformě. Tento dovoz mohl být i důvodem výroby pouze jediné generace vozu Chevrolet Vega. Bylo výhodnější dovážet "Buick Opel by Isuzu".

Dovoz BMW a Mercedesu do USA mohl být i přes posilující Německou Marku oproti Opelu nadále profitabilní, neboť se jednalo o úplně jinou úroveň vozidel, navíc posílenou úspechy v motorsportu.

Nepřihlášený JaRy

S čínským kapitálem za zád.. | 23.3.2017 17:27reagovat
avatar

S čínským kapitálem za zády se to kupuje. Zvláštní u automobilky, která je desítky let ve ztrátě a kterou zachraňovaly před nedávnem státní peníze.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše