Diktátor nařídil policii zbavit všechny ženy řidičáků, ač oficiálně mohou řídit

Země fungující pod zvrácenou taktovkou jediného muže si dál žije svým automobilovým životem. Oficiálně se v Turkmenistánu nic nezměnilo, policisté ale soustavně vypuzují ženy ze silnic.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Diktátor nařídil policii zbavit všechny ženy řidičáků, ač oficiálně mohou řídit

25.2.2019 | Mirek Mazal

Diktátor nařídil policii zbavit všechny ženy řidičáků, ač oficiálně mohou řídit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Země fungující pod zvrácenou taktovkou jediného muže si dál žije svým automobilovým životem. Oficiálně se v Turkmenistánu nic nezměnilo, policisté ale soustavně vypuzují ženy ze silnic.

Středoasijský Turkmenistán si za dobu vlády diktátora Gurbanguly Berdimuhamedowa zvyká na převratná rozhodnutí překračující hranice lidského chápaní. Turkická země obydlená 5,8 miliony obyvatel morálně upadá, protože ji vede formálně sice demokraticky zvolený prezident, reálně ale spíše samozvaný diktátor zasahující do života lidí, jak se mu zrovna zlíbí.

Stále hůře pochopitelné manýry hlavy státu existenci obyčejných lidí skutečně neulehčují. Berdimuhamedow v minulosti například nechal lidem zabavit všechna černá auta, protože se mu prostě tmavá barva nezdá pěkná. Samolibý vůdce se po chvíli klidu opět vyznamenal a tentokrát se rozhodl ze silnic vypudit ženy.

Oficiálně žádný pokyn vydán nebyl, policejní složky ale ovládá prezident a jednostranné a časté zákroky proti ženám dokládají jasný záměr. Hlídky začaly ve větší míře zastavovat vozy řízené řidičkami a kontroly probíhaly tak dlouho, dokud se nenašlo něco, co by dámy donutilo odevzdat řidičské oprávnění. Dělo se tak po celém hlavním městě, například na hlavní ulici metropole byly ženě zabaveny doklady kvůli nesrovnalosti v povinném obsahu lékárniček. Zasahující důstojník např. konal kvůli chybějícím lékům metamizol a difenhydramin.

Absurdní malichernost, ale nařízení z vyšších míst znělo jasně. „Máme rozkaz, na silnicích by se za volanty neměly objevovat ženy,“ vypověděl pro list Azathabar svědek z řad bezpečnostních sborů, který si nepřál být jmenován. Další zprávy hovoří o desítkách až stovkách odstavených vozů, které ženy musely opustit po svých.

Omezení platí pro všechny bez rozdílu věku nebo vykonávaného zaměstnání. Místní také hovoří o snaze dostat ze silnic stará auta a dříve narozené řidiče. Berdimuhamedow si nevybírá a je schopen obrátit svou nepřízeň směrem ke komukoli, kdo se mu zrovna nelíbí. V kontextu posledních událostí bychom se nedivili, kdyby za vším stálo něco tak banálního jako kontakt s nepříliš schopnou řidičkou na silnici, za kterou to nyní odnáší všechny ostatní. I takové věci se dnes v některých, nám ne zase tak vzdálených zemích mohou dít.


Diktátor nařídil policii zbavit všechny ženy řidičáků, ač oficiálně mohou řídit - 1 - Turkmenistan zabavuje ridicske prukazy 01Diktátor nařídil policii zbavit všechny ženy řidičáků, ač oficiálně mohou řídit - 2 - Turkmenistan zabavuje ridicske prukazy 02Diktátor nařídil policii zbavit všechny ženy řidičáků, ač oficiálně mohou řídit - 3 - Turkmenistan zabavuje ridicske prukazy 03Diktátor nařídil policii zbavit všechny ženy řidičáků, ač oficiálně mohou řídit - 4 - Turkmenistan zabavuje ridicske prukazy 04Diktátor nařídil policii zbavit všechny ženy řidičáků, ač oficiálně mohou řídit - 5 - Turkmenistan zabavuje ridicske prukazy 05Diktátor nařídil policii zbavit všechny ženy řidičáků, ač oficiálně mohou řídit - 6 - Turkmenistan zabavuje ridicske prukazy 06Diktátor nařídil policii zbavit všechny ženy řidičáků, ač oficiálně mohou řídit - 7 - Turkmenistan zabavuje ridicske prukazy 07Diktátor nařídil policii zbavit všechny ženy řidičáků, ač oficiálně mohou řídit - 8 - Turkmenistan zabavuje ridicske prukazy 08
Turkmenská policie pod každou záminkou bere řidičáky všem řidičkám, ač jim oficiálně řízení nikdo nezakazuje. Hlavě země se zřejmě znelíbily

Zdroj: Azathabar

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.