Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece

Dekády stání v tekoucí vodě nedělají dobře snad žádné technice a auto opravdu není výjimkou. Ač na první pohled může působit relativně fit, už snahy o její vytažení ukazují realitu, auto se rozpadá na kusy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece

23.9.2019 | Mirek Mazal

Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dekády stání v tekoucí vodě nedělají dobře snad žádné technice a auto opravdu není výjimkou. Ač na první pohled může působit relativně fit, už snahy o její vytažení ukazují realitu, auto se rozpadá na kusy.

Americká policie po dekádách hledání našla žlutý Chevrolet Corvette, který byl ukraden jeho právoplatnému majiteli koncem 90. let. Bohužel z toho nebylo šťastné shledání po více jak 20 rocích, neboť vůz byl po celou tu dobu ponořený hluboko pod hladinou řeky Willamette River v Oregonu. Nález se skrýval poblíž lodní rampy a v rámci čištění toku se zabahněný automobil dočkal vytažení zpět na suchou pevninu.

Jedním z potápěčů byl Jared Leisek, který na Youtube provozuje kanál Adventures with Purpose. Právě díky němu se můžeme podívat na to, jak probíhalo vyzvednutí Corvette plné vodních řas, písku a dalších nečistot a v jakém vlastně byla stavu. Moc dobrý vážně nebyl - přivolaný odtah původně ani nemohl splnit zadaný úkol, protože se zchátralá Corvette při pokusu o vytažení začala trhat na kousky.

Jared pak s pomocí kolegů ukotvil několik vzduchových vaků, jež pomohly k uvolnění usazeného sporťáku ze dna. Když se to podařilo, bylo potřeba vůz nasměrovat k molu, kde už čekalo lano s navijákem. Háky připevněné k řetězům opakovaně urvaly kusy zrezavělé karoserie, ale pomalým tempem se auto přece jen dostalo zpět na suchou zem.

Přestože bylo Chevy papírově ukradeno, umístění u sjezdu do vody naznačuje, že jej původní vlastník mohl utopit schválně kvůli oklamání pojišťovny - pokud s ním takto nenaložili zloději. O skutečnosti něco možná naznačuje fakt, že původní vlastník krátce po zmizení auta prchl ze země, na druhou stranu, na stejném místě se krom Corvette v řece nachází ještě další čtyři automobily. A tak je též možné, že šlo o oblíbené místo kriminálníků, které dovolovalo snadno zahladit stopy po dřívější zločinu.

Pravdu už se asi nikdy nedozvíme, na to je vůz příliš zdevastovaný. Jak ovšem vypadá auto po dekádách stání v tekoucí vodě, se díky Jaredovi podívat můžeme.


Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 1 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 01Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 2 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 02Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 3 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 03Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 4 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 04Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 5 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 05Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 6 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 06Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 7 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 07Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 8 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 08Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 9 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 09Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 10 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 10Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 11 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 11Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 12 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 12Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 13 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 13Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 14 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 14Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 15 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 15Potápěč vytáhl na souš 20 let nezvěstný sporťák, ukradený byl celou dobu v řece - 16 - Chevrolet Corvette 20 let pod vodou 16
Tento Chevrolet Corvette strávil více než 20 letech v tekoucí vodě, vypadá podle toho

Zdroj: Adventures with Purpose@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše