Při razii v domě drogového dealera byla objevena neskutečná sbírka cenných aut

Jedinou hloupou chybou na sebe upozornil člověk, který se zjevně už léta živil prodejem marihuany. V jeho domě pak policie našla možná největší sbírku originálních BMW M3 E46, Toyot Supra a Nissanů Skyline GT-R na světě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Při razii v domě drogového dealera byla objevena neskutečná sbírka cenných aut

1.9.2020 | Petr Prokopec

Při razii v domě drogového dealera byla objevena neskutečná sbírka cenných aut

/

Foto: The Sauce Spot@Facebook

Jedinou hloupou chybou na sebe upozornil člověk, který se zjevně už léta živil prodejem marihuany. V jeho domě pak policie našla možná největší sbírku originálních BMW M3 E46, Toyot Supra a Nissanů Skyline GT-R na světě.

Americké policii se před pár dny povedl pozoruhodný kousek, i když ten má prozatím poněkud „krejčířovský“ konec. Strážník William Medina totiž 21. srpna v půl druhé odpoledne zastavil dodávku, jejíž řidič Cory A. Taylor používal za jízdy mobilní telefon. Když se nicméně Medina přiblížil k vozu, ucítil z něj závan marihuany. Po nahlédnutí dovnitř pak zahlédl šest kontejnerů, které posléze prozkoumal. A zjistil, že jej čich neklamal, neboť uvnitř našel 138 balíčků „zeleného zlata“, z nichž každý vážil půl až jeden kilogram.

Taylor nejprve sdělil policii, že je to poprvé, co dělá drogového kurýra a že balíčky měl doručit muži jménem Juan, a to ve Springfieldu. Kromě toho uvedl, že má v Kalifornii zdroj, který mu zaslal marihuanu v šesti balíkách na adresu jeho matky v New Salemu. Policie na této adrese provedla razii, ovšem místo drog našla sbírku 37 aut v hodnotě, kterou policie odhadla na „více než 1 milion dolarů” (cca 22 mil. Kč). Je ale zjevné, že netuší, jakou dnes mají taková auta hodnotu, neboť jde o skutečný automobilový poklad.

Ukázalo se totiž, že Taylor měl velkou slabost pro japonské a německé klasiky. Jeho sbírku totiž z velké části tvoří Toyoty Supra čtvrté generace, BMW M3 E46 a E91 či Nissany Skyline GT-R R34. Většina aut přitom byla nalakována nepříliš běžnými odstíny, v žádném případě ale zjevně nedošlo na tuning. Místo toho se vozy zdají být v ryze sériovém a především perfektním technickém i vizuálním stavu. Vůbec bychom se tak nedivili, kdyby onen milion dolarů vyneslo jen pár oněch Toyot, za které se dnes v aukcích platí obrovské peníze.

Zpět ale k samotnému případu. Policie totiž druhý den, tedy 22. srpna, zjistila, že Taylor již oplétačky se zákonem měl, a to právě kvůli marihuaně. Kromě toho vyšlo najevo, že jednačtyřicetiletý muž si již před deseti lety koupil vysloužilou hasičkou stanici, kterou následně začal měnit na svůj soukromý palác. V jeho prvním patře přitom policisté objevili dalších osm exotických vozů, zatímco druhé a třetí patro bylo přeměněno na luxusní obydlí.

Taylor dále v usedlosti schovával několik milionů dolarů v hotovosti, stejně jako 24 zbraní a velké množství zásobníků. Ani zde pak nechyběla marihuana. Co ovšem v danou chvíli již chybělo, to byl sám drogový dealer. Taylor totiž ještě 21. srpna složil kauci, která s ohledem na prvotní podezření činila jen dva tisíce dolarů (44 000 Kč). K soudu, kam byl předvolán na 24. srpna, se ale již nedostavil. Policie jej proto nyní stíhá na útěku.

Je přitom jasné, že pokud Taylor bude dopaden, poputuje na dlouhá léta do vězení, neboť je vůči němu vzneseno množství závažných obvinění čítající nyní i porušení podmínek propuštění na kauci. Méně jasný je však osud zabavených vozů, zejména oněch Nissanů. Ty totiž musely být do Států dovezeny ilegálně, načež hrozí jejich sešrotování. Jakkoliv je samozřejmě možné, že stejně jako zbytek sbírky skončí v aukci, bude je však třeba vyvézt ze země nebo dočasně používat jen jako statické exponáty.


Při razii v domě drogového dealera byla objevena neskutečná sbírka cenných aut - 1 - Marihuanova sbirka aut 2020 prvni foto 01Při razii v domě drogového dealera byla objevena neskutečná sbírka cenných aut - 2 - Marihuanova sbirka aut 2020 prvni foto 02Při razii v domě drogového dealera byla objevena neskutečná sbírka cenných aut - 3 - Marihuanova sbirka aut 2020 prvni foto 03Při razii v domě drogového dealera byla objevena neskutečná sbírka cenných aut - 4 - Marihuanova sbirka aut 2020 prvni foto 04Při razii v domě drogového dealera byla objevena neskutečná sbírka cenných aut - 5 - Marihuanova sbirka aut 2020 prvni foto 05Při razii v domě drogového dealera byla objevena neskutečná sbírka cenných aut - 6 - Marihuanova sbirka aut 2020 prvni foto 06Při razii v domě drogového dealera byla objevena neskutečná sbírka cenných aut - 7 - Marihuanova sbirka aut 2020 prvni foto 07
Cory A. Taylor si prodejem marihuany vydělal na opravdu působivou sbírku aut. Vkus v případě aut mu nelze upřít, v případě volby „povolání” to bude horší. Foto: The Sauce Spot@Facebook

Zdroj: Daily Hampshire Gazette

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše