Primitivní úprava přídí Dodgů, která dosud dráždila spoustu lidí, teď dráždí ještě víc

Už skoro rok rozděluje obecenstvo na dva tábory jednoduchá otázka: Nechávat na nových Dodgích kryty předních aerodynamických prvků, nebo ne? Sám Dodge ji teď dal nový náboj.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Primitivní úprava přídí Dodgů, která dosud dráždila spoustu lidí, teď dráždí ještě víc

19.1.2020 | Petr Miler

Primitivní úprava přídí Dodgů, která dosud dráždila spoustu lidí, teď dráždí ještě víc

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už skoro rok rozděluje obecenstvo na dva tábory jednoduchá otázka: Nechávat na nových Dodgích kryty předních aerodynamických prvků, nebo ne? Sám Dodge ji teď dal nový náboj.

Trochu nechápajíc jsme o tom psali loni. Právě tehdy se na internetu rozjela iniciativa „Hey Pal, You Forgot To Take Your Splitter Guards Off” (doslova „Hele kámo, zapomněl sis sundat ochranu lízátka”) započatá lidmi, kteří nemohli vystát, že majitelé nových Dodgů Charger a Challenger si začali na svých autech záměrně ponechávat žluté plastové prvky na předních aerodynamických partiích, které mají sloužit jen jako převozní ochrana.

Ač to takto výrobce nezamýšlel, z těchto krytů se stala nová móda a mezi majiteli zmíněných vozů přibývali další a další, kteří s nimi jezdili, jako by na auto patřily. My bychom řekli, že je to jejich věc a pokud se jim to líbí... Mnozí ale zjevně smýšlí jinak a u části veřejnosti se proti nim strhl někdy až militantní odpor.

Do hry v mezičase vstoupil sám Dodge, který ústy svého šéfdesignéra Marka Trostleho nepřímo vyzval majitele k tomu, aby tyto věci na autě nenechávali. Konkrétně Trostle řekl: „Když jsme vytvářeli design Challengeru, nikdy na sobě neměl žluté prvky. Přál bych si, aby je majitelé sundavali, jen si tím ničí lak. Jsou tam jen kvůli převozu, podle mě ruinují vzhled auta.”

To zní jako jasný postoj, hned poté ale dodal: „Pro nové kryty jsme zavedli módní fialovou barvu, u níž uvidíme, jestli se chytne. Já doufám, že ne, ale... je fialová,” konstatoval Trostle. Po těchto slovech se v přístupu automobilky opravdu nevyznáme a o žert nešlo - nyní jsou zmíněné Dodge skutečně dodávány k dealerům s fialovými kryty, jak ukazují i první záběry ze stále stejné skupiny na Facebooku, kde způsobují ještě větší pozdvižení.

Samozřejmě je možné, že fialová má coby nepadnoucí odstín k charakteru obou Dodgů způsobit větší odpor a motivovat lidi k sundání, ale nevsadili bychom si na to ani náhodou. Spíše se zdá, že Dodge s chutí přikládá pod kotlem kontroverze a touží po dalším zviditelnění 11 let starých, ale stále velmi úspěšných modelů. Majitelé ví, že žluté kryty dráždí, takže co udělají s těmi, které dráždí ještě víc? No budou je chtít ještě víc.

Čekejme tedy spíše snahy o osazení i existujících aut fialovými kryty, aby auta majitelů vypadala novější a módnější. A v reakci na to ještě více internetového odporu, protože když něco takového způsobila žlutá, fialová se o to postará tím tuplem. Automobilka ale velmi pravděpodobně dobře ví, právě podobné kejkle dovolují Challengeru prodejně pravidelně porážet konkurenční Mustang a Camaro - novější a tradičně žádanější stroje.


Primitivní úprava přídí Dodgů, která dosud dráždila spoustu lidí, teď dráždí ještě víc - 1 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 01Primitivní úprava přídí Dodgů, která dosud dráždila spoustu lidí, teď dráždí ještě víc - 2 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 02Primitivní úprava přídí Dodgů, která dosud dráždila spoustu lidí, teď dráždí ještě víc - 3 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 03Primitivní úprava přídí Dodgů, která dosud dráždila spoustu lidí, teď dráždí ještě víc - 4 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 04Primitivní úprava přídí Dodgů, která dosud dráždila spoustu lidí, teď dráždí ještě víc - 5 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 05Primitivní úprava přídí Dodgů, která dosud dráždila spoustu lidí, teď dráždí ještě víc - 6 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 06
Primitivní úprava přídí Dodgů, která dosud dráždila spoustu lidí, teď dráždí ještě víc - 7 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 07Primitivní úprava přídí Dodgů, která dosud dráždila spoustu lidí, teď dráždí ještě víc - 8 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 08Primitivní úprava přídí Dodgů, která dosud dráždila spoustu lidí, teď dráždí ještě víc - 9 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 09Primitivní úprava přídí Dodgů, která dosud dráždila spoustu lidí, teď dráždí ještě víc - 10 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 10
Spoustu lidí dosud dráždily žluté plastové výlisky, jež mají Dodge Charger a Challenger chránit při převozu a které někteří lidé na svých autech nechávají

Primitivní úprava přídí Dodgů, která dosud dráždila spoustu lidí, teď dráždí ještě víc - 11 - Dodge Charger a Challenger 2020 prevozni kryty nova barva 01
Nyní budou fialové, to bude teprve odporu...

Zdroje: Car and Driver, Hey Pal, You Forgot To Take Your Splitter Guards Off@Facebook, Jalopnik

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše