Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Richard Hammond přiznal, že kdysi málem zabil Jamese Maye, chybělo málo
14.10.2019 | Petr Prokopec
Populární dvojice moderátorů platí za přátele. I v případě takových lidí se ale někdy může stát, že zdánlivě nevinná diskuze přeroste ve vážně míněný spor.
Možná už jste někdy někomu sami řekli větu jako: „Já tě zabiju!“ Pakliže byl adresátem těchto slov člověk vám blízký, jistě to nebylo míněno vážně, šlo jen o přehnaný projev nesouladu. Nyní tu ovšem máme přiznání muže, který ji myslel smrtelně vážně. A dokonce měl v daný moment v rukou i nástroj, jímž by svou pohrůžku mohl zrealizovat. Chybělo prý jen velmi málo, a James May tu s námi už nemusel být.
Jak asi tušíte, řeč bude o moderátorech Top Gearu a The Grand Tour. Jeremyho Clarksona ovšem tentokrát vynecháme, jakkoliv zrovna s ním byste si výše zmíněnou větu spojili nejsnáze. Tentokrát ji ovšem vyřkl Richard Hammond. Ten miluje debaty, stejně jako May. Tato dvojice navíc často během polemiky mění strany, a tak na počátku zastává názor, který posléze může vyvracet. Považuje to přitom za neškodnou kratochvíli.
Hammond ovšem ve svém posledním příspěvku pro Drive Tribe uvádí, že jednou se diskuze zvrhla do vážně míněné hádky. „Pamatuji si pointu. On opravdu zuřivě zastával názor, že cvičení z vás dělá hlupáky. Já jsem pro změnu argumentoval, že tak tomu není, protože je to dobré pro mysl a dochází ke sladění mysli a těla. To ale nechtěl uznat. A jak jsem se tak na něj díval s tím jeho malým pupkem a v ruce jsem držel lopatu a říkám mu: 'Jamesi, vypadni, nebo to pro tebe skončí špatně!'.“
Může se zdát, že jde o výhrůžku myšlenou v žertu, nicméně Hammond dodává, že v tu chvíli to myslel opravdu vážně. Odmítá sice říci, v kde přesně se to stalo, mělo to ale být v při natáčení v arktických podmínkách. A jak je známo, velký chlad má negativní dopad na vaše uvažování, takže lze věřit, že v tomto případě nežertuje. Od té doby se prý už s Mayem nikdy do podobné debaty nedostal, asi to oba považují za dostatečně odrazující zkušenost.
Není to ovšem to jediné, oč se s námi Hammond podělil. Zmínit také můžeme, že pokud by nebyl Jeremym Clarksonem najat pro první sezónu Top Gearu, což následně vedlo k jeho celosvětové slávě, automobilové žurnalistice se měl v plánu věnoval i tak - ostatně, věnoval se jí už do té doby. Jen by asi nebyl tak známý a neměl by k dispozici takový rozpočet, neboť mozkem úspěchu Top Gearu byl tak jako tak Clarkson. Také přiznává, že jeho největší vášní jsou motocykly, a také proto se snaží držet je dále od svých pracovních povinností - tak moc intimní záležitost pro něj představují.


Richard Hammond přiznal, že jednou málem zabil Jamese Maye, stačit prý mělo málo
Zdroj: Drive Tribe
Bleskovky
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
před 10 hodinami
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
Nejsilnější a nejrychlejší VW Golf GTI má svou cenu, „lidová” je asi tak jako cifry na kabelkách od Diora
31.10.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Peugeot 308 po faceliftu nabízí v levných provedeních to, po čem majitelé těch drahých marně touží
5.10.2025
Sympatické kompaktní Hyundai si jako ojetina velmi dobře drží cenu, navzdory jeho velikosti ho totiž hned tak něco nerozhází
6.10.2025
K mání je exportní Škoda Rapid 136 ve stavu nového auta, jedna z posledních vyrobených. I z jejího motoru by šlo svačit
6.10.2025
Firma začala v roce 2025 nabízet brutální motor 9,4 V8, prodává ho dokonce i ve verzi s turbem
6.10.2025
Automobilka sebrala novinářům auto půjčené na dlouhodobý test během servisu, už ho neviděli. Teď konečně zjistili, co se s ním stalo
6.10.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
