Jeremy Clarkson zvolil nejlepší auta roku 2019, argumentuje ujetě jako pokaždé

Ne jedno, ale dvě auta roku zvolil Jeremy Clarkson pro letošní rok. Vybral nejlepší superauto a lidové auto, ani jedno z nich si ale nejspíše nemůžete dovolit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jeremy Clarkson zvolil nejlepší auta roku 2019, argumentuje ujetě jako pokaždé

6.10.2019 | Petr Miler

Jeremy Clarkson zvolil nejlepší auta roku 2019, argumentuje ujetě jako pokaždé

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ne jedno, ale dvě auta roku zvolil Jeremy Clarkson pro letošní rok. Vybral nejlepší superauto a lidové auto, ani jedno z nich si ale nejspíše nemůžete dovolit.

Patrně vám neuniklo, že Jeremy Clarkson krom svých televizních angažmá nadále působí jako redaktor The Sunday Times, nejčtenějších britských novin v rámci seriozně míněného tisku. Publikuje v nich své pravidelné testy, mimo to se ale účastní i voleb aut roku, které si říkají The Sunday Times Motor Awards. Mohl by být jen jedním z členů poroty, ale to by nebyl Clarkson, aby si nevymínil svou vlastní kategorii. A tak jeden z vítězných vozů volí úplně sám.

Jeho poněkud neobvyklý přístup k téměř čemukoli se projevil i tentokrát, neboť nevybral jedno nejlepší auto, ale hned dvě, které jsou podle něj na tak stejné úrovni, že není schopen dát jednomu z nich přednost. Kategorie nazval Super auto roku a Lidové auto roku podle Jeremyho Clarksona a byť na první pohled může jeho výběr působit leda zvláštně, argumentace za ním stojící vás skoro jistě rozesměje.

Nejprve se tedy podívejme na Superauto roku, kterým se stalo Ferrari 488 Pista. „Je to výjimečné auto. Myslím tím, že je naprosto neuvěřitelné. Ferrari se během posledních týdnů na okruzích naštěstí zlepšila a na silnici jsou lepší než jakákoli jiná superauta. Působí lehčeji a jaksi lahodněji,” říká Clarkson ještě po faktické stránce. Pak ale dodává: „Co ale na tomto autě mám obzvláště rád, je, že předchozí model - 458 Speciale - činí naprosto bezcenným. A to je auto, které vlastní James May. Teď nemá cenu ani na úrovni materiálu ve sběrných surovinách. Auto, které zruinovalo Jamese Maye, mě prostě těší,” konstatuje na humornou notu Clarkson.

Volba Lidového auta roku není o nic méně komická, neboť se jím stalo Bentley Continental GT, které byste při základní ceně asi 4,3 milionu Kč asi neoznačili za lidové. Clarkson se za to dočkal od publika reprezentující špičky britského automobilového průmyslu leda smíchu, své rozhodnutí ale hned opřel o dva argumenty.

„Zaprvé, Bentley patří Volkswagenu, což znamená Lidové auto. A zadruhé, okolo místa, kde já žiji, mají všichni helikoptéry. Takže je to lidové auto. Je to úžasné, úžasné auto a já takové chci,” vysvětlil.

Nevíme, jestli vám Clarkson letos pomůže s výběrem nového vozu, spíše nikoli. Ale pobavit vás mohl. byť samozřejmě nepochybujeme o tom, že jím zvolené stroje jsou skvosty svého druhu.


Jeremy Clarkson zvolil nejlepší auta roku 2019, argumentuje ujetě jako pokaždé - 1 - Ceny novych Ferrari foto 01Jeremy Clarkson zvolil nejlepší auta roku 2019, argumentuje ujetě jako pokaždé - 2 - Ceny novych Ferrari foto 02Jeremy Clarkson zvolil nejlepší auta roku 2019, argumentuje ujetě jako pokaždé - 3 - Ceny novych Ferrari foto 03
Ferrari 488 Pista je podle Jeremyho Clarksona nejlepší superauto roku 2019...

Jeremy Clarkson zvolil nejlepší auta roku 2019, argumentuje ujetě jako pokaždé - 4 - Bentley Continental GT 2018 prvni oficialni sada 03Jeremy Clarkson zvolil nejlepší auta roku 2019, argumentuje ujetě jako pokaždé - 5 - Bentley Continental GT 2018 prvni oficialni sada 06Jeremy Clarkson zvolil nejlepší auta roku 2019, argumentuje ujetě jako pokaždé - 6 - Bentley Continental GT 2018 prvni oficialni sada 26
...Bentley Conti GT je pak nejlepší lidové auto

Zdroj: The Sunday Times Motor Awards 2019

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše