Řidiči BMW M4 a Audi S8 závodili v provozu, ošklivou nehodu odnesli nevinní

Stupidní chování a stupidní reakci na řešitelnou situaci předvedli dva řidiči výkonných německých aut na americké dálnici. Děkovat mohou jen bohu, že jejich nerozvážnost neskončila hůř.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Řidiči BMW M4 a Audi S8 závodili v provozu, ošklivou nehodu odnesli nevinní

13.6.2019 | Petr Miler

Řidiči BMW M4 a Audi S8 závodili v provozu, ošklivou nehodu odnesli nevinní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Stupidní chování a stupidní reakci na řešitelnou situaci předvedli dva řidiči výkonných německých aut na americké dálnici. Děkovat mohou jen bohu, že jejich nerozvážnost neskončila hůř.

Jsme trochu přecitlivělí na to, když policie označuje nějaké jednání za nebezpečný silniční závod. Ve skutečnosti jde obvykle jen o vyjížďku pár nadšenců ve výraznějších autech, kteří na tom či onom místě jedou o něco vyšší rychlostí. To má k závodění daleko a stejně daleko mívají tyto jízdy k čemukoli nebezpečnému. Nesmíme zapomínat na to, že automobiloví fandové obvykle rádi řídí, snaží se zdokonalovat sebe i svá auta. Jako takoví pak bývají v provozu méně nebezpečnými elementy než lidé, kteří sice pravidla dodržují, ale neumí vyřešit žádnou složitější situaci a ani jejich auta v ní kolikrát nejsou s to obstát.

To ale ještě neznamená, že nic jako silniční závodění neexistuje a nejde o nebezpečný jev hodný odsouzení. Na přiložených záběrech z palubních kamer člověka, který se k něčemu takovému nachomýtl, můžeme vidět něco, co jako silniční závod rozhodně vypadá. Vidíme dva řidiče velmi rychlých aut (Audi S8 a BMW M4), kteří naprosto nezodpovědně poměřují síly v běžném provozu na dálnici s dost frekvtentovaným provozem. A to rychlostí, která nebude mít daleko k dvojnásobku rychlosti ostatních vozů.

Něco takového je naprosto nezodpovědné, nesmyslné a netolerovatelné, zvláště když dotyční evidentně netuší, jak takovou věc dělat alespoň trochu rozumně. V jednu chvíli se totiž rozhodnou okolojedoucím autům vyhnout stejným pruhem, kam se oba logicky nevejdou. Buď pak došlo ke kolizi, nebo se jen jeden lekl druhého a řidič BMW poslal svou M4 do neřešitelného smyku ve vysoké rychlosti. Jeho vůz pak doslova smetl jiné auto se zcela nezúčastněnou posádkou jedoucí v úplně pravém pruhu.

Byla to velká rána a lze hovořit jen o štěstí, že vzadu v havarovaném autě nikdo neseděl, takže se nehoda obešla bez vážnějších zranění. Člověk skoro nechápe, že někoho napadne takový nesmysl, takovým způsobem na silnici provozovat - nic proti rozumné svižné jízdě, ale závodění patří přinejmenším do míst, kde nevstupuje do hry nekonečně mnoho proměnných pramenících z okolního provozu. Tvrdý trest dotyčné jistě nemine a je předem těžké proti němu v tomto případě cokoli namítat.


Řidiči BMW M4 a Audi S8 závodili v provozu, ošklivou nehodu odnesli nevinní - 1 - Audi a BMW zavod na silnici nehoda 01Řidiči BMW M4 a Audi S8 závodili v provozu, ošklivou nehodu odnesli nevinní - 2 - Audi a BMW zavod na silnici nehoda 02Řidiči BMW M4 a Audi S8 závodili v provozu, ošklivou nehodu odnesli nevinní - 3 - Audi a BMW zavod na silnici nehoda 03Řidiči BMW M4 a Audi S8 závodili v provozu, ošklivou nehodu odnesli nevinní - 4 - Audi a BMW zavod na silnici nehoda 04Řidiči BMW M4 a Audi S8 závodili v provozu, ošklivou nehodu odnesli nevinní - 5 - Audi a BMW zavod na silnici nehoda 05Řidiči BMW M4 a Audi S8 závodili v provozu, ošklivou nehodu odnesli nevinní - 6 - Audi a BMW zavod na silnici nehoda 06Řidiči BMW M4 a Audi S8 závodili v provozu, ošklivou nehodu odnesli nevinní - 7 - Audi a BMW zavod na silnici nehoda 07Řidiči BMW M4 a Audi S8 závodili v provozu, ošklivou nehodu odnesli nevinní - 8 - Audi a BMW zavod na silnici nehoda 08Řidiči BMW M4 a Audi S8 závodili v provozu, ošklivou nehodu odnesli nevinní - 9 - Audi a BMW zavod na silnici nehoda 09
Opravdu hloupé a nezodpovědné chování mělo za následek těžkou nehodu, která jen se štěstím neskončila hůře než zničenými auty

Petr Miler

Autobazar

zobrazit vše