Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet

Když je nouze o standardní disky kol s pneumatikami, nahradit je lze opravdu kde čím. Ukazuje to experiment s další improvizovanou náhradou píchlého kola.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet

11.7.2019 | Mirek Mazal

Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Když je nouze o standardní disky kol s pneumatikami, nahradit je lze opravdu kde čím. Ukazuje to experiment s další improvizovanou náhradou píchlého kola.

Kanálové poklopy mají pro životy nás všech překvapivě velký význam, alespoň v České repulbice. Na cestách slouží jako pomyslné kuželky k trénování vyhýbacích manévrů, protože kruhové kryty stavebníci instalují vždy do jízdního pruhu. Navíc je i na nových silnicích často neopomenou instalovat tak, aby se při jejich přejezdu otřásla půlka automobilu. Dalším neopomenutelným přínosem je obživa lidí s neutuchající potřebou odcizit a zpeněžit vše, co má nějakou hodnotu

Další uplatnění poklopu nově vymyslel u nás už dobře známý Rus jménem Vlad velící kanálu Garage 54 na Youtube. Pod tíhou mnoha námětů diváků se rozhodl otestovat nahrazení klasických kol osobního automobilu právě čtyřmi kulatými kusy železa.

Vlad nejdříve upozornil, že propriety k pokusu nepochází z žádné veřejné komunikace a byly řádně pořízeny za jeho peníze. Následně se pustil s kolegy do montáže železných kol na co jiného než starou Ladu, tentokrát typ 2108. Předpovědi fungování byly všelijaké, ale ruský hatchback se vítězoslavně rozjel i na tenkých bezdušových ráfcích. Jízda trvala překvapivě dlouho napříč pevným i nezpevněným povrchem. Provizorní kola zvládla i rozjezdy do kopce, zatáčky, a také vyšší rychlost s plynem na podlaze.

Limitem kanálů na Ladě se stala měkká tráva, protože se auto začalo hned propadat vlivem malé šířky improvizovaných kol. Chybějící vzorek v kombinaci s tvrdým materiálem se ukázaly také jako zcela nevhodné pro brzdění, které na asfaltu vypadalo jako jízda na ledě.

Poklopy vydržely všechny disciplíny na odlehlém testovacím place vypadajícím jako skládka. Odpadní disky zůstaly v původním stavu, dovádění na železu nenechalo žádné větší následky v podobě ohnutí či prasknutí. Stejný potlesk určitě patří Ladě, která pokus přežila se ctí bez jediné vylomené nápravy.


Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet - 1 - Rus obul kanalove poklopy misto kol 01Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet - 2 - Rus obul kanalove poklopy misto kol 02Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet - 3 - Rus obul kanalove poklopy misto kol 03Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet - 4 - Rus obul kanalove poklopy misto kol 04Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet - 5 - Rus obul kanalove poklopy misto kol 05Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet - 6 - Rus obul kanalove poklopy misto kol 06Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet - 7 - Rus obul kanalove poklopy misto kol 07Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet - 8 - Rus obul kanalove poklopy misto kol 08Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet - 9 - Rus obul kanalove poklopy misto kol 09Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet - 10 - Rus obul kanalove poklopy misto kol 10Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet - 11 - Rus obul kanalove poklopy misto kol 11Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet - 12 - Rus obul kanalove poklopy misto kol 12Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet - 13 - Rus obul kanalove poklopy misto kol 13Rus nasadil na auto místo kol víka od kanálu a zkusil se rozjet - 14 - Rus obul kanalove poklopy misto kol 14
Vlad u Garage 54 ukázal možnost použití kanálového deklu v automobilovém světě, s překvapivým úspěchem

Zdroj: Garage 54@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše