Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal

Představte si, že si objednáte jeden z nejdražších supersportů světa a někdo specifikaci bez vašeho vědomí změní. I tak vypadají potíže světa bohatých.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal

2.6.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Představte si, že si objednáte jeden z nejdražších supersportů světa a někdo specifikaci bez vašeho vědomí změní. I tak vypadají potíže světa bohatých.

Pokud máte peníze, je možné prakticky vše. Třeba pozměnit specifikace vozu vašeho známého, aniž jej o čemkoliv informujete. Ten je následně se vším obeznámen až během samotného převzetí, což jej stoprocentně vyvede z rovnováhy - ať již v dobrém nebo ve zlém. Přesvědčit se o tom mohl i známý sběratel exotických vozů, který na Instagramu vystupuje pod přezdívkou Sparky18888.

Jde o jednoho z největších severoamerických obdivovatelů italského Pagani Huayra, přičemž tuto lásku Sparky přenesl na svého syna, který se pro změnu na sociálních sítích vyskytuje jako The King, tedy Král. Až donedávna měli každý po jednom italském supersportu, což znamená, že jen tato rodina se postarala o odběr padesátiny celé produkce.

Nově se pochlubili třetím kouskem ve sbírce, protentokrát rovnou vrcholnou variantou BC. Ta stejně jako standardní provedení disponuje dvanáctiválcem pod kapotou, jeho výkon ovšem narostl na 840 koní. Hmotnost pro změnu klesla o 132 kilo na pouhých 1 218 kg, proto má auto jeden z nejlepších poměrů výkonu a hmotnosti (1 kůň na 1,45 kg) na světě.

Mimo to je Huayra BC také jedním z nejvzácnějších vozů planety, vyrobeno totiž bylo pouze 20 exemplářů. Majitel si své provedení specifikoval v červeném karbonu, s nímž je spárována italská trikolóra a některé doplňky vyvedené v čirém laku a plně tak odhalující strukturu uhlíkových vláken. Vůz tak celkem ostře kontrastuje s „obyčejným” kupé v černo-bílem provedení, které také může spatři na několika fotkách níže. Je tu ovšem jeden prvek, který si majitel původně nevybral.

Narážíme tím na změnu specifikace zmíněnou v úvodu, jíž jsou dvě královské koruny na spodní části zadních klapek. Na jejich výrobu bylo použito skutečného 24karátového zlata, přičemž se jedná o narozeninový dar kamaráda obou zmíněných, nám už dobře známého Krise Singha. Však co by to bylo za královské auto bez královské koruny, že...

Soudě podle reakce „Krále” nepředpokládáme, že by se nezlobil, však na svém prvním autě má totéž v červené, ale kdo ví... Pokud by vás zajímala cena za tuhle výjimečnost, nemůžeme sloužit. Základní Huayra BC ovšem vycházela na 2,1 milionu Eur (cca 55,65 milionu Kč) a tato má řadu doplňků - pár dokonce zlatých - navíc...


Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 1 - Pagani Huayra BC Sparky18888 The King 01Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 2 - Pagani Huayra BC Sparky18888 The King 02Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 3 - Pagani Huayra BC Sparky18888 01Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 4 - Pagani Huayra BC Sparky18888 02Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 5 - Pagani Huayra BC Sparky18888 03Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 6 - Pagani Huayra BC Sparky18888 04Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 7 - Pagani Huayra BC Sparky18888 05Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 8 - Pagani Huayra BC Sparky18888 06Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 9 - Pagani Huayra BC Sparky18888 07Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 10 - Pagani Huayra BC Sparky18888 0a8Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 11 - Pagani Huayra BC Sparky18888 09Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 12 - Pagani Huayra BC Sparky18888 10Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 13 - Pagani Huayra BC Sparky18888 11Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 14 - Pagani Huayra BC Sparky18888 12Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 15 - Pagani Huayra BC Sparky18888 13Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 16 - Pagani Huayra BC Sparky18888 14Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 17 - Pagani Huayra BC Sparky18888 15Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 18 - Pagani Huayra BC Sparky18888 16Sběratel si pořídil druhé Pagani Huayra. Dostal ho i s něčím, co si neobjednal - 19 - Pagani Huayra BC Sparky18888 17
Tohle Pagani Huayra BC majitele při převzetí překvapilo. Na spodní straně zadních klapek totiž skrývalo překvapení, o němž nevěděl a za nímž stál jeho kamarád

Zdroj: Dupont Registry

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.