Michael Schumacher se měl v Paříži potají podrobit experimentální léčbě

List Le Parisien tvrdí, že slavný závodník dostal tento týden infuzi kmenových buněk na pařížské klinice slavného profesora Menaschého, pochopitelně s cílem urychlit jeho rekonvalescenci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Michael Schumacher se měl v Paříži potají podrobit experimentální léčbě

11.9.2019 | Petr Prokopec

Michael Schumacher se měl v Paříži potají podrobit experimentální léčbě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

List Le Parisien tvrdí, že slavný závodník dostal tento týden infuzi kmenových buněk na pařížské klinice slavného profesora Menaschého, pochopitelně s cílem urychlit jeho rekonvalescenci.

Zdravotní stav Michaela Schumachera zůstává v oficiální rovině nadále tajemstvím. Naposledy se v tomto ohledu vyjádřil jeho bývalý šéf a velmi dobrý přítel Jean Todt, jenž měl s německým pilotem sledovat závod Formule 1 na Hockenheimringu. Přiznal přitom, že legenda sice nemůže komunikovat, ovšem jeho kondice se má i nadále zlepšovat. K tomu by měla dále přispět infuze kmenových buněk, jíž byl Schumacher aktuálně podroben. Tomuto ošetření se navíc nepodrobil ve Švýcarsku, nýbrž v pařížské nemocnici George Pompidou.

O návštěvě sedminásobného světového šampiona ve francouzské metropoli informuje deník Le Parisien. Slavný pacient měl do Paříže dorazit v pondělí večer sanitkou registrovanou v Ženevě, kde jej převzal tým profesora Philippa Menaschého, průkopníka buněčné terapie při léčbě onemocnění srdce. V úterý pak Schumacher dostal infuze kmenových buněk, jenž působí protizánětlivě, a to hned do několika částí těla. Oddělení kardiovaskulární chirurgie pak měl opustit včera.

Le Parisien zároveň dodává, že se nejedná o Schumiho první návštěvu kliniky profesora Menaschého, infuze kmenových buněk měl dostat již dvakrát v loňském roce. Tehdy ovšem měl transport na starosti vrtulník. Je tedy dost možné, že stav německého závodníka se skutečně zlepšuje. Jakkoliv vše bohužel není tak růžové - Schumacher měl původně do Paříže dorazit již na sklonku července, ovšem jeho zdravotní stav se měl zkomplikovat, a proto byla návštěva přeložena.

Zda jsou tyto informace pravdivé, nedokáže nikdo říci, od Schumacherovy rodiny či manažerky Sabine Kehm nelze potvrzení očekávat. Nicméně Menasché je pravděpodobně nejlepší specialista svého druhu na světě. Zároveň se svým týmem provádí experimentální léčbu, které by Schumi nikde jinde nemohl být podroben. Slavný závodník by tedy byl v nejlepších rukou, což lze v případě tak úspěšného a bohatého člověka očekávat.

Na závěr už můžeme jen připomenout, že 5. prosince bude mít premiéru nový dokument o německé legendě. Mapovat má hlavně jeho závodní kariéru, nicméně tvůrcům se povedlo pro spolupráci nadchnout i rodinu. Před kamerou tedy vystoupí manželka Corinna i otec Rolf. Mluví se i o zapojení obou dětí, dočkat bychom se měli i nikdy dříve neviděných soukromých záběrů.


Michael Schumacher se měl v Paříži potají podrobit experimentální léčbě - 1 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 07Michael Schumacher se měl v Paříži potají podrobit experimentální léčbě - 2 - Michael Schumacher Mercedes 03Michael Schumacher se měl v Paříži potají podrobit experimentální léčbě - 3 - Michael Schumacher Mercedes 04Michael Schumacher se měl v Paříži potají podrobit experimentální léčbě - 4 - Mercedes-Benz C W205 Schumacher 03Michael Schumacher se měl v Paříži potají podrobit experimentální léčbě - 5 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 16Michael Schumacher se měl v Paříži potají podrobit experimentální léčbě - 6 - Michael Schumacher nove foto perex 01Michael Schumacher se měl v Paříži potají podrobit experimentální léčbě - 7 - Ross Brawn 09Michael Schumacher se měl v Paříži potají podrobit experimentální léčbě - 8 - Ross Brawn 10Michael Schumacher se měl v Paříži potají podrobit experimentální léčbě - 9 - Ross Brawn 04
Michael Schumacher se měl tento týden podrobit experimentální léčbě kmenovými buňkami v Paříži. Na začátku prosince pak bude mít premiéru nový dokument o něm, jenž se ale jeho zdravotním stavem nemá až tak moc zabývat

Zdroje: Le Parisien, Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše