Šéf Bugatti používá pro denní ježdění auto značky, kterou neřídí a nikdy neřídil

Je to jeden z nejznámější manažerů automobilových firem, který na nohy postavil Lamborghini, Audi Sport a teď vede Bugatti. Kupodivu ale pro denní ježdění používá Porsche.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Šéf Bugatti používá pro denní ježdění auto značky, kterou neřídí a nikdy neřídil

20.1.2020 | Petr Prokopec

Šéf Bugatti používá pro denní ježdění auto značky, kterou neřídí a nikdy neřídil

/

Foto: Bugatti

Je to jeden z nejznámější manažerů automobilových firem, který na nohy postavil Lamborghini, Audi Sport a teď vede Bugatti. Kupodivu ale pro denní ježdění používá Porsche.

Není tomu dlouho, co jsme mohli odvyprávět fascinující příběh Thomase Bschera. Ten se narodil do bankéřské rodiny, životní dráhu tak měl od počátku víceméně předurčenou. Přesto však finančnictví nakonec pověsil na hřebík a svou někdejší vášeň - motorsport - přetavil v profesi. V té byl nadmíru úspěšný, díky čemuž se dostal do kontaktu s tehdejším šéfem BMW Berndem Pischetsriederem. Ten jej pak po svém přestupu do VW Group na základě kombinace schopností za volantem a ekonomických dovedností dostal do čela Bugatti.

Bscher se ovšem nedostal do vedení automobilky z Molsheimu jen díky svým schopnostem, ale také kvůli svým nárokům. Bylo to on, kdo každodenně protahoval svůj McLaren F1 po německých Autobahnech rychlostmi přes 320 km/h a od britské automobilky si auto neustále nechal dolaďovat tak, aby plně vyhovovalo jeho potřebám. Tím se výrazně liší od současného šéfa Bugatti Stephana Winkelmanna. Charismatický manažer má za sebou štace u Lamborghini a Audi Sport, kde dle svých slov propadl vozům s logem RS. Ke každodennímu provozu je však neužívá, stejně jako ty ze Sant'Agata de Bolognese. Nenapodobil pak ani Bschera, ani nesáhl do firemních skladů.

„Mám Panameru Sport Turismo,“ sdělil Winkelmann v rozhovoru pro magazín Autocar. Nejspíše se přitom jedná o služební vůz, neboť jak šéf Bugatti dodal, auta mění každý rok. Dá se tedy předpokládat, že za volantem stylového kombíku od Porsche jej budeme moci vídat už jen pár měsíců. Panamera se totiž letos dočká faceliftu, což je pro Winkelmanna ideální příležitost k přesednutí. Bude přitom zajímavé, zda sáhne po vrcholné verzi s interním označením Lion, která by se po stránce výkonové měla vyšplhat na neskutečných 820 koní.

Při pohledu na toto stádo by pomalu vlastně již bylo zbytečné, aby se Winkelmann „obtěžoval“ vlastními produkty. Ostatně jak přiznal, ty řídí poměrně často, ovšem z ryze profesních důvodů. Pod jeho vedením mají totiž vznikat nové a nové speciální edice a deriváty. Zaměřit se přitom nyní mají hlavně na přítlak, ovladatelnost a hmotnostní redukci, neboť Chiron 300+ kladl důraz na akceleraci a nejvyšší rychlost. Zda ale dojde na nějaké přepisování rekordů, Winkelmann již ani nenaznačil.

Dodal nicméně, že minimálně v nejbližší době Bugatti nebude spojováno s autonomním řízením. To sice dělá cestování snadnějším, ovšem kvůli autopilotu si prý vůz z Molsheimu nikdo nekoupí. „Chiron tak nemůže být mobilní kanceláří, je to auto na řízení. Musí tak jen řidiči napomoci, aby se dostal do cíle nejlepším a nejbezpečnějším možným způsobem. V mém případě je to za pomoci monitoringu počasí a aktuální dopravní situace,“ uvedl Winkelmann.


Šéf Bugatti používá pro denní ježdění auto značky, kterou neřídí a nikdy neřídil - 1 - Stephan Winkelmann a Porsche Panamera Sport Turismo 01Šéf Bugatti používá pro denní ježdění auto značky, kterou neřídí a nikdy neřídil - 2 - Stephan Winkelmann a Porsche Panamera Sport Turismo 02Šéf Bugatti používá pro denní ježdění auto značky, kterou neřídí a nikdy neřídil - 3 - Stephan Winkelmann a Porsche Panamera Sport Turismo 03
Stephan Winkelmann užívá firemní vozy jen proto, aby o nich více věděl

Šéf Bugatti používá pro denní ježdění auto značky, kterou neřídí a nikdy neřídil - 4 - Stephan Winkelmann a Porsche Panamera Sport Turismo 04Šéf Bugatti používá pro denní ježdění auto značky, kterou neřídí a nikdy neřídil - 5 - Stephan Winkelmann a Porsche Panamera Sport Turismo 05Šéf Bugatti používá pro denní ježdění auto značky, kterou neřídí a nikdy neřídil - 6 - Stephan Winkelmann a Porsche Panamera Sport Turismo 06
Jeho každodenním vozem je ovšem Porsche Panamera Sport Turismo - automobil značky, kterou nikdy neřídil. To je jistě pro Porsche velká poklona

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše