Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Šéf Nissanu končí. Povede Aston Martin, má jej pozvednout na úroveň Porsche
2.9.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Odchod dalšího vysoce postaveného manažera u japonské značky nevěstí nic dobrého. Mluvčí Nissanu ale prohlašuje, že budoucnost firmy ohrožena není.
Začíná to vypadat, že kdokoliv přijde do styku s automobilkou Infiniti, rychle skáče přes palubu. Není tomu dlouho, co jsme zmiňovali odchod šéfa japonské značky Johana de Nysschena ke Cadillacu. Na jeho místo následně nastoupil viceprezident Nissanu Andy Palmer, ani ten však na zjevně horkém křesle dlouho nevydržel. Jednapadesátiletý Brit byl totiž nově ohlášen jako šéf automobilky Aston Martin, přičemž opratě prý vezme do rukou již na počátku příštího měsíce.
Britskou automobilku by Palmer měl vést do „následující fáze nových technologií a produktů“. Zároveň se však od něj očekává také „získání ztracené půdy pod nohama“, díky čemuž Aston Martin bude moci lépe soupeřit s Porsche, Ferrari a Bentley. To je rozhodně nelehký úkol, nový šéf se ovšem bude moci opřít o spolupráci s německým koncernem Daimler, který bude Britům dodávat jak pohonné jednotky, tak i elektronické komponenty.
Ač jde o překvapivý krok, rozhodně není náhodný či uspěchaný, neboť Aston Martin podle zpráv ze zákulisí lanařil Palmera již déle než rok. Na jeho místo by nyní měl usednout Philippe Klein, který dosud zastával post šéfa produktového plánování Renaultu. Odpovědný tak i nadále bude Carlosi Ghosnovi, na jeho bedrech však bude ležet o poznání větší tíže.
Mluvčí Nissanu přitom dodává, že Palmerův odchod by neměl mít vliv na budoucí směřování firmy, neboť veškeré plány a úkoly mají pevně položené základy. Na druhou stranu lze ale jistý pohyb minimálně na akciových trzích očekávat. Palmer byl totiž u Nissanu zaměstnán od roku 1991, pročež jeho absence nějaké následky mít bude.
Uvidíme tedy v příštích měsících, jak se situace v obou firmách vyvine a zda tato „škatulata“ budou mít jen pozitivní, či také negativní dopad. Štěstí bychom přitom měli přát hlavně Kleinovi, který se bude muset vypořádat s vysoko nasazenou laťkou.


Andy Palmer opustil Nissan a Infiniti, místo toho bude šéfovat Astonu Martin
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Hromadná havárie zabarikádovala Nürburgring. Řidič posledního vozu, který do všeho vlétl, natočil děsivý příjezd až po náraz
30.7.2025Ferrari jako referenční auto při vývoji používá čínský elektromobil, o evropském automobilismu to říká mnohé
30.7.2025Jedno z nejrychlejších aut planety se postavilo 370koňové motorce, převálcovala ho při jízdě po zadním
28.7.2025
Nové na MotoForum.cz
- Honda se zbavuje Chantry: rozchod je kompletní, i za cenu ztráty sponzora včera 14:31
- Qualifying 8h Suzuka: Honda před BMW včera 11:29
- Iannone končí po sezóně v týmu Go Eleven včera 10:03
- Suzuka 8h - první kvalifikace včera 08:38
- Kalendář MS-Superbike 2026 31.7.2025
Nejnovější články
Honda krutě poznává následky sázky na downsizing, místo nezdolných jednotek v ruce má na krku hromadnou žalobu za poruchové turbomotory
před 9 hodinamiNejnovějšímu obrněnému speciálu prezidenta Trumpa se směje půl světa. „Golf Force One” ale není vtip, je skutečný
před 11 hodinamiŠéf Jaguaru Land Roveru náhle skončil uprostřed změny zaměření celé firmy, co se teď bude dít?
včeraMechanik ukázal, jak se v elektrickém propadáku VW mění pylový filtr, musíte rozebrat skoro půlku auta
včeraNový šéf Stellantisu řádí jako černá ruka, nařídil rychlý návrat dalšího výdělečného osmiválcového stroje
včera
Živá témata na fóru
- Video a Nordschleife, the best of 08.01. 20:00 - qrs13
- Letní i zimní 225(př) + 255(z) 17 až 19" - které? 08.01. 17:18 - pavproch
- Rychlodotazy 07.31. 13:47 - Zajda
- Řidiči, co to mají v ruce... 07.31. 06:45 - řidičBOB
- Detektory policejních radarů 07.30. 17:16 - pavproch
- Sen se stal skutečností - wtf?!? 07.30. 17:14 - pavproch
- Politický koutek 07.30. 16:59 - Stepan
- IT poradna 07.30. 14:31 - hyundaiclub