Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč

Už záměrné poškození jediného vozu je něco naprosto nepřijatelného, činit takové věci programově a postupně poničit nejméně stovky aut, se vymyká lidskému chápaní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč

13.1.2020 | Petr Miler

Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už záměrné poškození jediného vozu je něco naprosto nepřijatelného, činit takové věci programově a postupně poničit nejméně stovky aut, se vymyká lidskému chápaní.

Jakožto lidé milující automobily nikdy nepochopíme, jak je vůbec někdo schopen vzít do ruky určitý předmět a vyřádit se s ním na autě s cílem dát průchod své frustraci. I kdyby se stalo cokoli, auto nic nezpůsobilo a jeho ničení nemůže nikomu pomoci. Přesto se najde dost lidí, kteří něco takového dělají.

Jde-li o izolované případy, nepochopitelné je to stejně, ale ještě se dá přimhouřit oko nad tím, že někdo něco takového udělal v ospravedlnitelném afektu. Německá agentura Deutsche Welle ale informuje případu, kdy byl v Bavorsku dopaden muž, který má na svědomí poničení více jak 600 aut. Něco takového se vymyká lidskému chápání, ať se na věc podíváme jakkoli.

Blíže neidentifikovaný muž takové škody napáchal během pouhých tří měsíců mezi únorem a dubnem, a to tak, že obvykle v noci nad ránem postupoval ulicemi různých měst (mj. Schweinfurtem, Würzburgem nebo Veitshöchheimem) a poškozoval jeden vůz za druhým. Škody se staly tak rozsáhlými, že policie založila zvláštní skupinu hledající viníka, nakonec byl ale dopaden díky obezřetnosti obyčejných lidí.

Jednu 24letou ženu o dubnové noci probudil skřípavý zvuk a když vyhlédla z okna uviděla muže dělajícího přesně to, co zaznělo výše. Okamžitě zalarmovala policii, která už tušíc, s kým má tu čest, poslala na místo hned několik jednotek. Ty podezřelého zadržely a vyšetřovatelé jej po následujícím zdlouhavém zkoumání relevantních případů obvinili z poškození více jak 1 700 aut, čímž měla být způsobena škoda ve výši 2,3 milionů Eur, tedy více jak 58 milionů Kč.

Ačkoli je vzhledem k modu operandi nanejvýš pravděpodobné, že dotyčný na svědomí téměř všechny zmíněné případy, musíme ctít presumpci neviny a akceptovat rozhodnutí soudu, že ve více tisíci ze zmíněných případů nelze obviněnému dokázat vinu. V 624 případech byly důkazy shledány dostačujícími, muž byl uznán vinným a nyní čeká na rozhodnutí o trestu. Způsobit měl takto škodu ve výši 930 tisíc Eur, tedy asi 23,5 milionu Kč.

Rozhodnutí o trestu bude vyneseno začátkem února. Sériového vandala čeká jistě tučný finanční postih a divili bychom se, kdyby v takto rozsáhlém případu nepadl nepodmíněný trest odnětí svobody.


Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč - 1 - Lamborghini Gallardo vyryte Skoda ARoS 01Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč - 2 - Lamborghini Gallardo vyryte Skoda ARoS 02Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč - 3 - Lamborghini Gallardo vyryte Skoda ARoS 03Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč - 4 - Lamborghini Gallardo vyryte Skoda ARoS 05Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč - 5 - Lamborghini Gallardo vyryte Skoda ARoS 07Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč - 6 - Lamborghini Gallardo vyryte Skoda ARoS 08Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč - 7 - Lamborghini Gallardo vyryte Skoda ARoS 09Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč - 8 - Lamborghini Gallardo vyryte Skoda ARoS 10Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč - 9 - Lamborghini Gallardo vyryte Skoda ARoS 11Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč - 10 - Lamborghini Gallardo vyryte Skoda ARoS 13Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč - 11 - Lamborghini Gallardo vyryte Skoda ARoS 17Sériový vandal „objel klíčem” nejméně 642 aut, způsobil škodu skoro 24 milionů Kč - 12 - Lamborghini Gallardo vyryte Skoda ARoS 21
Toto Lamborghini si majitel poškodil s pomocí návštěvníků muzea sám a výsledek nazval uměleckým dílem. Jeho věc, minimálně 642 lidí v Bavorsku si ale podobné „zkrášlení” auta nepřálo

Zdroje: DW, Archiv Autoforum

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.