Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude

Jste-li muzeum hokeje, sběratel aut po slavných lidech nebo největší fanda Jaromíra Jágra, tento Favorit může být zajímavý. Jinak jen stěží.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude

20.1.2016 | Marek Bednář | 26 příspěvků

Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jste-li muzeum hokeje, sběratel aut po slavných lidech nebo největší fanda Jaromíra Jágra, tento Favorit může být zajímavý. Jinak jen stěží.

I hokejové superhvězdy musely nějak začínat, podobně jako ty filmové. Že jejich první auto nebylo třeba Audi R8, to je snad každému jasné. Bavíme-li se o českých hokejistech narozených ještě v dobách „socialismu s lidskou tváří”, je dost pravděpodobné, že jezdívali ve škodovkách. A Jaromír Jágr, ten nejslavnější ze slavných českých hokejistů, není výjimkou - tenhle modrý Favorit s kladenskou registrací patřil právě jemu.

Jágrovi bylo 17 let, když ho v roce 1989 kupoval, a na technickém průkazu vozidla je napsáno Československá socialistická republika. Je to verze 136 L, tj. základní výbava se silnější verzí třináctistovky o 63 koních a 100 Nm. Jágr za něj údajně zaplatil 85 tisíc korun, také ale na fotkách vidíme, že připlatil za přední mlhovky, ty u verze L standardem nebyly.

Tento stroj už loni v podstatě náhodou objevil Petr Pokorný mezi nepotřebnými vozy, které dříve koupil od firmy otce Jaromíra Jágra, na níž byl vůz po dlouhých 18 létech v JágrovÉ vlastnictví převeden. A tehdy se kolem něj strhlo velké haló. My jsme o něm nepsali, neboť k samotnému autu bylo k dispozici jen minimum fotografické dokumentace a nebylo ani jasné, za kolik je tato relikvie k mání.

V té době pan Pokorný čekal na nejvyšší nabídku a zásoboval média informacemi o tom, kdo mu kolik nabídl. Padly částky 690 i 750 tisíc Kč - jestli byly tyto nabídky skutečné, fiktivně předložené nabízejícími, vyfabulované prodávajícími pro podpoření zájmu nebo nebyly dost vysoké, nevíme. Jisté ale je, že auto je pořád k mání a stále od pana Pokorného majitele.

Vracíme se k němu nejen proto, že se neprodalo, po utichnutí první vlny vám o něm konečně můžeme říci více - nabízející dal do placu i pořádnou sadu fotek dokumentující jeho stav a také už nečeká na nejvyšší cenovou nabídku, tohle auto už má i svou konečnou cenu. A nízká vážně není.

Pan Pokorný Jágrův Favorit nabízí po celém světě a na britském Cars and Classic se objevil s cenou 33 tisíc liber. To je 1,17 milionu korun, tedy ještě o dost více než výše zmíněné nabídky a je to cena opravdu vysoká. Že to je daleko nejdražší Škoda Favorit na celém světě, jistě nemusíme dodávat.

Po stránce interiéru je vůz v docela slušném stavu. Karoserie je na tom hůř, ta má k dokonalosti daleko, jak vidíme na odstávajícím předním nárazníku a korozi zadních lemů, blatníků a dolních hran dveří. Podle technického průkazu dostal vůz v roce 2009 nový lak; zda se jím měla zamaskovat koroze, nevíme, ale pokud ano, moc úspěšný pokus to nebyl a možná jí bude pod slupkou děsivě hodně. Jak ostatně někdy u Favoritů té doby bývá.

Tučná cenovka tak může nabídnout jen to, že tohle auto mělo jako prvního majitele jednoho z nejlepších hokejistů všech dob. Pokud byste omdleli úžasem, kdyby se na vás Jágr byť podíval, a zároveň jste sběratelé a máte přebytečný milion korun, může to být zajímavá nabídka. Anebo taky pokud jste hokejové muzeum. Jinak se dají pořídit Favority za zlomek ceny i v lepším stavu. A dosud se nezdálo, že by o tento vůz byl zájem mezi skutečnými kupci - loni se objevil na eBay a nejvyšší nabídka, pochopitelně nižší než prodávajícím požadovaná, činila jen 110 amerických dolarů. I pro pořádný pohled na první auto Jaromíra Jágra ale stojí přiložené fotky za projití...


Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 1 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 01Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 2 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 02Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 3 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 03Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 4 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 04Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 5 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 05Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 6 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 06Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 7 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 07Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 8 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 08Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 9 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 09Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 10 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 10Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 11 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 10aŠkoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 12 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 11Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 13 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 12Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 14 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 13Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 15 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 14
Toto je zatím nejlepší pohled na Škodu Favorit, která kdysi patřila Jaromíru Jágrovi...

Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 16 - Skoda Favorit Jaromir Jagr prodej lepsi 01Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 17 - Skoda Favorit Jaromir Jagr prodej lepsi 02Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 18 - Skoda Favorit Jaromir Jagr prodej lepsi 03Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 19 - Skoda Favorit Jaromir Jagr prodej lepsi 04Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 20 - Skoda Favorit Jaromir Jagr prodej lepsi 05Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 21 - Skoda Favorit Jaromir Jagr prodej lepsi 06Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 22 - Skoda Favorit Jaromir Jagr prodej lepsi 07
... jak ukazuje i technický průkaz. Vůz přestal být jeho až po dlouhých 18 létech

Zdroje: Car And Classic, Petr Pokorný

Marek Bednář

Diskuze 26 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše