Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude

Jste-li muzeum hokeje, sběratel aut po slavných lidech nebo největší fanda Jaromíra Jágra, tento Favorit může být zajímavý. Jinak jen stěží.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude

20.1.2016 | Marek Bednář | 26 příspěvků

Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jste-li muzeum hokeje, sběratel aut po slavných lidech nebo největší fanda Jaromíra Jágra, tento Favorit může být zajímavý. Jinak jen stěží.

I hokejové superhvězdy musely nějak začínat, podobně jako ty filmové. Že jejich první auto nebylo třeba Audi R8, to je snad každému jasné. Bavíme-li se o českých hokejistech narozených ještě v dobách „socialismu s lidskou tváří”, je dost pravděpodobné, že jezdívali ve škodovkách. A Jaromír Jágr, ten nejslavnější ze slavných českých hokejistů, není výjimkou - tenhle modrý Favorit s kladenskou registrací patřil právě jemu.

Jágrovi bylo 17 let, když ho v roce 1989 kupoval, a na technickém průkazu vozidla je napsáno Československá socialistická republika. Je to verze 136 L, tj. základní výbava se silnější verzí třináctistovky o 63 koních a 100 Nm. Jágr za něj údajně zaplatil 85 tisíc korun, také ale na fotkách vidíme, že připlatil za přední mlhovky, ty u verze L standardem nebyly.

Tento stroj už loni v podstatě náhodou objevil Petr Pokorný mezi nepotřebnými vozy, které dříve koupil od firmy otce Jaromíra Jágra, na níž byl vůz po dlouhých 18 létech v JágrovÉ vlastnictví převeden. A tehdy se kolem něj strhlo velké haló. My jsme o něm nepsali, neboť k samotnému autu bylo k dispozici jen minimum fotografické dokumentace a nebylo ani jasné, za kolik je tato relikvie k mání.

V té době pan Pokorný čekal na nejvyšší nabídku a zásoboval média informacemi o tom, kdo mu kolik nabídl. Padly částky 690 i 750 tisíc Kč - jestli byly tyto nabídky skutečné, fiktivně předložené nabízejícími, vyfabulované prodávajícími pro podpoření zájmu nebo nebyly dost vysoké, nevíme. Jisté ale je, že auto je pořád k mání a stále od pana Pokorného majitele.

Vracíme se k němu nejen proto, že se neprodalo, po utichnutí první vlny vám o něm konečně můžeme říci více - nabízející dal do placu i pořádnou sadu fotek dokumentující jeho stav a také už nečeká na nejvyšší cenovou nabídku, tohle auto už má i svou konečnou cenu. A nízká vážně není.

Pan Pokorný Jágrův Favorit nabízí po celém světě a na britském Cars and Classic se objevil s cenou 33 tisíc liber. To je 1,17 milionu korun, tedy ještě o dost více než výše zmíněné nabídky a je to cena opravdu vysoká. Že to je daleko nejdražší Škoda Favorit na celém světě, jistě nemusíme dodávat.

Po stránce interiéru je vůz v docela slušném stavu. Karoserie je na tom hůř, ta má k dokonalosti daleko, jak vidíme na odstávajícím předním nárazníku a korozi zadních lemů, blatníků a dolních hran dveří. Podle technického průkazu dostal vůz v roce 2009 nový lak; zda se jím měla zamaskovat koroze, nevíme, ale pokud ano, moc úspěšný pokus to nebyl a možná jí bude pod slupkou děsivě hodně. Jak ostatně někdy u Favoritů té doby bývá.

Tučná cenovka tak může nabídnout jen to, že tohle auto mělo jako prvního majitele jednoho z nejlepších hokejistů všech dob. Pokud byste omdleli úžasem, kdyby se na vás Jágr byť podíval, a zároveň jste sběratelé a máte přebytečný milion korun, může to být zajímavá nabídka. Anebo taky pokud jste hokejové muzeum. Jinak se dají pořídit Favority za zlomek ceny i v lepším stavu. A dosud se nezdálo, že by o tento vůz byl zájem mezi skutečnými kupci - loni se objevil na eBay a nejvyšší nabídka, pochopitelně nižší než prodávajícím požadovaná, činila jen 110 amerických dolarů. I pro pořádný pohled na první auto Jaromíra Jágra ale stojí přiložené fotky za projití...


Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 1 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 01Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 2 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 02Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 3 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 03Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 4 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 04Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 5 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 05Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 6 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 06Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 7 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 07Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 8 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 08Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 9 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 09Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 10 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 10Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 11 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 10aŠkoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 12 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 11Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 13 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 12Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 14 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 13Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 15 - skoda favorit 136l po jagrovi prodej 14
Toto je zatím nejlepší pohled na Škodu Favorit, která kdysi patřila Jaromíru Jágrovi...

Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 16 - Skoda Favorit Jaromir Jagr prodej lepsi 01Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 17 - Skoda Favorit Jaromir Jagr prodej lepsi 02Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 18 - Skoda Favorit Jaromir Jagr prodej lepsi 03Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 19 - Skoda Favorit Jaromir Jagr prodej lepsi 04Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 20 - Skoda Favorit Jaromir Jagr prodej lepsi 05Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 21 - Skoda Favorit Jaromir Jagr prodej lepsi 06Škoda Favorit po Jaromíru Jágrovi je stále k mání. A za svou cenu asi i dlouho bude - 22 - Skoda Favorit Jaromir Jagr prodej lepsi 07
... jak ukazuje i technický průkaz. Vůz přestal být jeho až po dlouhých 18 létech

Zdroje: Car And Classic, Petr Pokorný

Marek Bednář

Diskuze 26 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.