Škoda konečně odhalila, co značí písmeno C v grafice světel jejích aut

Písmeno C dnes najdeme ve vnitřní grafice koncových světel každého modelu Škody, značka ale nikdy neuvedla, co konkrétně značí. Až dosud.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škoda konečně odhalila, co značí písmeno C v grafice světel jejích aut

1.6.2013 | Petr Miler | 39 příspěvků

Škoda konečně odhalila, co značí písmeno C v grafice světel jejích aut

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Písmeno C dnes najdeme ve vnitřní grafice koncových světel každého modelu Škody, značka ale nikdy neuvedla, co konkrétně značí. Až dosud.

Citigo, Fabia, Roomster, Rapid,Yeti, Octavia a Superb, to je kompletní paleta současných modelů Škody. Pojítek bychom mezi nimi našli asi více, od pohledu a možná už i po paměti vás ale napadne přinejmenším jedno - řešení zadních světlometů, které svým pojetím ve zhasnutém i rozsvíceném stavu evokují tvar písmene C.

Je to věc tak samozřejmá, že jsme ji u starších modelů pomalu přestali vnímat a u nových ji pro změnu automaticky očekáváme. Automobilka o ní ve svých tiskových zprávách hovoří jako o „typickém” či „charakteristickém” prvku, kterým se za uplynulá léta nesporně stal, neuvádí ale, co vlastně značí. Prošel jsem tiskové zprávy automobilky představující všechny klíčové novinky od faceliftu druhé generace Octavie a ani v jedné nebylo řečeno, co tento prvek značí, byla pouze zmíněna jeho existence.

Za jistých okolností by to nebylo nutné říkat, třeba budoucí Citroen Grand C4 Picasso vsadí na podobné řešení a asi nebude muset nikomu sdělovat, proč. Písmeno C jako Citroën, to jako ztotožnění vozu se značkou dává smysl. Ale C jako Škoda? To smysl nedává. Leckoho jistě napadne C jako Czech, ale ruku na srdce, to je nějaké ztotožnění něčeho s něčím? Možná v našich očích, předpokládám ale, že takoví indičtí zákazníci nemají povětšinou ani tušení, co je to Česká republika a pokud ano, tak že s ní škodovka nějak souvisí. C jim pak nic neřekne, prostě svítí a pak zhasne.

Bylo by přitom naivní si myslet, že ono písmeno nemá žádný smysl, že je na autech náhodou, že jde prostě o pěkný tvar. V dnešní době má všechno smysl, automobilka mohla zvolit jakékoli písmeno a někdo musel vymyslet, jaké to bude a zvolit jej po zralé úvaze. Celkem chápeme, že volba nepadla na S (takové svítící S S na zádi by asi ve Wolfsburgu neprošlo...), ale proč C a ne něco jiného? O tom Škoda prostě nemluvila.

Pochlubila se až teď, na svém facebookovém profilu. Krátké sdělení doplněné o záběr zadního světla Octavie praví „C you later”, což neznamená „C vám později”, jak vtipně praví integrovaný překladač Bingu, ale fonetický přepis „See you later”, tedy „Uvidíme se později” - častý, tak trochu provokativní nápis rychlých řidičů na zádi jejich aut, někteří jej mají různých podobách (C U L8TR apod.) třeba i na registračních značkách na přání.

Takže takhle to je, Škody tím všem kolem dávají najevo, jak jim to natřely... Snad tuto zprávu neberete při sobotním večeru příliš vážně, nemyslíme ji o nic vážněji než automobilka svůj status na Faebooku. Na druhou stranu, něco se autorům tohoto nápadu někdy na začátku minulé dekády honit muselo a kdo dnes může říci, že to nebyl právě tento úšklebek? Celá věc má snad jen jeden háček - Céčko už dnes ve svých světlech vykresluje faceliftovaný Superb i vepředu a tam „See you later” až tak velký smysl nedává...


Škoda konečně odhalila, co značí písmeno C v grafice světel jejích aut - 1 - Skoda Citigo test 22Škoda konečně odhalila, co značí písmeno C v grafice světel jejích aut - 2 - FabiaMonteCarlo FabiaMonteCarlo25Škoda konečně odhalila, co značí písmeno C v grafice světel jejích aut - 3 - Skoda Roomster Noire oficialni 02Škoda konečně odhalila, co značí písmeno C v grafice světel jejích aut - 4 - Test Skoda Rapid 16 TDI 042Škoda konečně odhalila, co značí písmeno C v grafice světel jejích aut - 5 - Skoda Yeti Laurin a Klement prvni 06Škoda konečně odhalila, co značí písmeno C v grafice světel jejích aut - 6 - Test Skoda Octavia III 2013 12 TSI 059Škoda konečně odhalila, co značí písmeno C v grafice světel jejích aut - 7 - Skoda Superb 2013 facelift 18 TSI 4x4 test prvni 059
Svítící i nesvítící Písmeno C je dnes vlastní zádi všech škodovek

Škoda konečně odhalila, co značí písmeno C v grafice světel jejích aut - 8 - Skoda svetlo tvar pismene C vyznam 01
Teď už víme, co značí...

Škoda konečně odhalila, co značí písmeno C v grafice světel jejích aut - 9 - Skoda Superb 2013 facelift 18 TSI 4x4 test prvni 037
...jen řešení hlavních světel inovovaného Superbu to trochu podkopává.

Petr Miler

Diskuze 39 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše