Škoda Yeti Laurin a Klement na nových fotkách, k mání je i jako předokolka

Po modelech Octavia a Superb je Yeti třetím vozem s luxusní výbavou. Ta je nakonec k dispozici pro více motorů, a tak je v prodeji i za nižší cenu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Yeti Laurin a Klement na nových fotkách, k mání je i jako předokolka

3.1.2013 | Petr Prokopec | 27 příspěvků

Škoda Yeti Laurin a Klement na nových fotkách, k mání je i jako předokolka

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po modelech Octavia a Superb je Yeti třetím vozem s luxusní výbavou. Ta je nakonec k dispozici pro více motorů, a tak je v prodeji i za nižší cenu.

Na první pohled to může vypadat jako paradox. Navzdory zvýšení daně z přidané hodnoty je totiž základní model Škody Yeti s výbavou Laurin a Klement k dispozici za nižší cenu, než bylo v říjnu oznámeno. Celá věc má ovšem jeden malý háček. Až doposud mladoboleslavská automobilka nabízela v rámci této luxusní verze s jedinou výjimku pouze motorizace s výkonem vyšším než 100 kW (136 koní), který doplňoval systém 4x4. Nyní si však můžete Škodu Yeti Laurin a Klement pořídit i s pohonem předních kol a motorem 1,4 TSI o výkonu 90 kW (122 koní).

V kombinaci s automatickou převodovkou (manuál u tohoto modelu zatím není dostupný) vás tak Yeti ověnčený 17palcovými litými koly Annapurna, bi-xenonovými světlomety, stříbrnými střešními ližinami a metalickou barvou vyjde na 674 900 Kč. Počítat přitom můžete také s interiérem čalouněným pravou i umělou kůží, dvouzónovou klimatizací, vyhřívaným čelním sklem a předními sedadly nebo audio systémem s 12 reproduktory.

Mimo tuto verzi ale již stávající nabídka zůstává stejná, což znamená motory 1,8 TSI (118 kW/160 koní) a 2,0 TDI. Ten je naladěný na 81 kW (110 koní), 103 kW (140 koní) a 125 kW (170). Ve všech případech je přitom standardem pohon všech kol a šestistupňový manuál, turbodiesel o výkonu 140 koní je však možné spřáhnout také s automatem.

Ceny těchto modelů se však oproti loňskému roku nepatrně navýšily, za což mohou zmíněné čachry s DPH. V případě zájmu o novou Škodu Yeti Laurin a Klement tak doporučujeme si stáhnout oficiální ceník modelu (PDF 277 kB) na stránkách automobilky z Mladé Boleslavi.


Škoda Yeti Laurin a Klement na nových fotkách, k mání je i jako předokolka - 1 - Skoda Yeti Laurin a Klement nova sada 01Škoda Yeti Laurin a Klement na nových fotkách, k mání je i jako předokolka - 2 - Skoda Yeti Laurin a Klement nova sada 02Škoda Yeti Laurin a Klement na nových fotkách, k mání je i jako předokolka - 3 - Skoda Yeti Laurin a Klement nova sada 03Škoda Yeti Laurin a Klement na nových fotkách, k mání je i jako předokolka - 4 - Skoda Yeti Laurin a Klement nova sada 04Škoda Yeti Laurin a Klement na nových fotkách, k mání je i jako předokolka - 5 - Skoda Yeti Laurin a Klement nova sada 05Škoda Yeti Laurin a Klement na nových fotkách, k mání je i jako předokolka - 6 - Skoda Yeti Laurin a Klement nova sada 06Škoda Yeti Laurin a Klement na nových fotkách, k mání je i jako předokolka - 7 - Skoda Yeti Laurin a Klement nova sada 07Škoda Yeti Laurin a Klement na nových fotkách, k mání je i jako předokolka - 8 - Skoda Yeti Laurin a Klement nova sada 08
Vedle nové základní verze představila Škoda také nové fotografie modelu Yeti ve výbavě Laurin a Klement

Petr Prokopec

Diskuze 27 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.