Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček?

Cena tohoto Superbu láká, výbavu má také slušnou a tmavě červená barva je zajímavě neobvyklá. Obezřetnost je přesto na místě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček?

7.10.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Cena tohoto Superbu láká, výbavu má také slušnou a tmavě červená barva je zajímavě neobvyklá. Obezřetnost je přesto na místě.

Nová Škoda Superb je na trhu teprve od poloviny loňského roku. Víme, že určitá kategorie aut - a Superb mezi ně nepochybně patří - je schopná během velmi krátké doby najíždět neuvěřitelné kilometry. Tenhle konkrétní Superb je podobný případ, i když úplně stejný není.

Je prodávaný jako ojetý s první registrací v srpnu roku 2016. Tedy je to asi dva měsíce staré auto; nic neobvyklého, předváděcí vůz, řekne si leckdo na první pohled. Jenže to by muselo být opravdu rodeo, protože tohle auto má najeto 140 515 km (sic) a prodává se za 549 tisíc korun s možností odpočtu DPH, pak stojí jen 453 tisíc Kč. Cena nového, jak je uvedeno v poznámce, je prý přes 914 tisíc.

Kdyby to byl opravdu dva měsíce starý Superb, neprodával by se takhle levně a s takovým kilometrovým proběhem. Také se v jeho nabídce dočteme, že je to „zkouškový vůz” a že se prodává bez tovární záruky. Není to tedy auto, které bylo jako nové prodáno zákazníkovi, co by s ním „létal” po dálnicích, to by ostatně muselo být registrováno dávno - podle VIN víme, že vyrobeno bylo 18. září 2015.

Vše nasvědčuje tomu, že jezdilo jako testovací vůz automobilky na značkách s písmenkem F. Ty se u nás používají pro testování nových aut a platí pro ně trochu jiná pravidla, mimo jiné, a protože jízda sama o sobě, nikoliv převážení někoho do práce, je hlavní náplní činnosti takových aut. Jsou tak schopná za rok a něco najet i více 140 tisíc kilometrů, tahle auta se ale obvykle šrotují poté, co je jejich výzkumný potenciál vyčerpán. Zde se to ale zjevně z nějakého důvodu nestalo. Můžeme se ptát proč a jak se dostalo „ven” a také kde všude a jak se s tímhle autem jezdilo, je-li prodáváno bez záruky.

Jsou dvě možnosti, co s touto nabídkou udělat. Buď si můžete koupit nový Superb za téměř poloviční cenu oproti novému, ovšem je otázkou, v jakém stavu tohle auto je. Oněch 140 tisíc kilometrů totiž mohlo být opravdu drsných a auto po nich může být unavené jako po 400 tisících běžného provozu. Anebo si z ní můžete vzít informaci, že nový Superb nemusí mít najeto maximálně 60, 70 tisíc kilometrů, když ho někdo nabízí jako ojetý. Tohle je aktuálně nejvíce ojetý kus v prodeji v Evropě a ukazuje, že roční nájezd takového vozu může být i násobně větší...


Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 1 - Skoda Superb III prodej zvlastni 01Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 2 - Skoda Superb III prodej zvlastni 02Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 3 - Skoda Superb III prodej zvlastni 03Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 4 - Skoda Superb III prodej zvlastni 04Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 5 - Skoda Superb III prodej zvlastni 05Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 6 - Skoda Superb III prodej zvlastni 06Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 7 - Skoda Superb III prodej zvlastni 07Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 8 - Skoda Superb III prodej zvlastni 08Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 9 - Skoda Superb III prodej zvlastni 09Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 10 - Skoda Superb III prodej zvlastni 10Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 11 - Skoda Superb III prodej zvlastni 11Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 12 - Skoda Superb III prodej zvlastni 12Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 13 - Skoda Superb III prodej zvlastni 13Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 14 - Skoda Superb III prodej zvlastni 14Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 15 - Skoda Superb III prodej zvlastni 15Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 16 - Skoda Superb III prodej zvlastni 16Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 17 - Skoda Superb III prodej zvlastni 17Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 18 - Skoda Superb III prodej zvlastni 18Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 19 - Skoda Superb III prodej zvlastni 19Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 20 - Skoda Superb III prodej zvlastni 20Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 21 - Skoda Superb III prodej zvlastni 21Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 22 - Skoda Superb III prodej zvlastni 22Tato zánovní Škoda Superb je nebouraná, vybavená a přesto levná. Kde je háček? - 23 - Skoda Superb III prodej zvlastni 23
Tenhle Superb je lákavě levný, ale stojí to za to?

Zdroj: Škoda Plus

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.