Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok

Nový Passat, tedy jeho 8. generace, je v prodeji jen rok a půl. Tento vůz je ještě mladší a už se prodává jako ojetý. Jak moc? Schválně, tipněte si.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok

6.6.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový Passat, tedy jeho 8. generace, je v prodeji jen rok a půl. Tento vůz je ještě mladší a už se prodává jako ojetý. Jak moc? Schválně, tipněte si.

Podobně jako VW Golf, i větší Passat je evropským fenoménem. Na Starém kontinentu je tak populární, že se vymyká všem nákupním trendům a v době, kdy mnohé konkurenční značky střední třídu zcela opouští stýskajíc si, že všichni klienti dávají přednost BMW 3 a spol., dokáže Passat bojovat o čelné příčky mezi nejprodávanějšími aut. Ceně za to přitom rozhodně nevděčí - tohle auto není levné a není ani o mnoho levnější než zmiňovaná mnichovská trojka, Audi A4 nebo Mercedes třídy C. Přesto se mu takto daří.

Čím to je? Tradicí a pověstí. I v České republice požívá Passat skoro kultovního statutu, který se jistě nevzal z ničeho. Důvodů k jeho oblibě je více, jedním z nich je ale obecná trvanlivost vozu a schopnost odolávat vysokým kilometrovým nájezdům - funkčně i technicky. Můžete to rozporovat, statistiky ale jasně říkají, že na špici v tomto ohledu byla generace B5 a platilo to také o generaci B6, od níž se B7 technicky prakticky neliší. Teď je tu ale nová B8, která si svou pozici teprve bude muset obhájit.

Jestli se jí to podaří, ukáže jedině čas, dnes vám ale my ukážeme jedno auto svědčící minimálně o tom, že důvěru zákazníků v tomto směru rozhodně nepostrádá. Je to skutečně nový Passat, který se začal vyrábět na sklonku roku 2014, po úvodních problémech s výrobou se ale k zákazníkům začal dostávat až začátkem roku 2015. Toto je jeden z raných kusů, verze 1,4 TSI s manuální převodovkou ve slušné výbavě s několika příplatky, který si zákazník pořídil v dubnu 2015 a teď jej nabídl k prodeji.

Proč tak brzy, není spokojen? Podle informací, které jsme dostali od prodávajícího, nikoli, prý už si pořídil další Passat, s nímž jezdí od letošního května. Tento totiž za pouhý rok - skutečně jen za 12 měsíců do dubna 2016 - stihl ojet tak, že je obtížné to pochopit.

Přitom se na auto podívejte, vypadá skoro jako nové. Nenajdete na něm podstatné poškození laku, kol, světla jsou křišťálově průzračná, interiér nejeví známky výrazného opotřebení na sedadlech a ani na místech jako volant nebo řadička. Nabízet toto auto jako sotva jetý „Jahreswagen” - roční auto - s 30 tisíci km, málokdo by se si zdráhal uvěřit. Váš tip na skutečné km? Jen jeden rok ježdění v benzinovém Passatu...

Projděte si přiložené fotky a pak se podívejte se odpověď a další detaily o historii tohoto vozu do druhé kapitoly.


Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 1 - VW Passat B8 2015 najeto km 01Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 2 - VW Passat B8 2015 najeto km 02Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 3 - VW Passat B8 2015 najeto km 03Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 4 - VW Passat B8 2015 najeto km 04Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 5 - VW Passat B8 2015 najeto km 05Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 6 - VW Passat B8 2015 najeto km 06Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 7 - VW Passat B8 2015 najeto km 07Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 8 - VW Passat B8 2015 najeto km 09Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 9 - VW Passat B8 2015 najeto km 09aUhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 10 - VW Passat B8 2015 najeto km 09bUhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 11 - VW Passat B8 2015 najeto km 09cUhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 12 - VW Passat B8 2015 najeto km 09dUhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 13 - VW Passat B8 2015 najeto km 09eUhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 14 - VW Passat B8 2015 najeto km 10Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 15 - VW Passat B8 2015 najeto km 11uprUhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 16 - VW Passat B8 2015 najeto km 12Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 17 - VW Passat B8 2015 najeto km 12aUhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 18 - VW Passat B8 2015 najeto km 13Uhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 19 - VW Passat B8 2015 najeto km 13aUhádnete, kolik má najeto tento nový VW Passat TSI? Jezdil jen rok - 20 - VW Passat B8 2015 najeto km 14
Zánovní Passat B8, co říkáte?

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše