Tenhle výjimečný stroj je na prodej za 28 milionů. Ale který vlastně?

Stará ruská stíhačka za 28,37 milionů korun? To nezní špatně, i když ve stavu blízkém dokonalosti rozhodně není. A nebo je to celé trochu jinak?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tenhle výjimečný stroj je na prodej za 28 milionů. Ale který vlastně?

25.8.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Tenhle výjimečný stroj je na prodej za 28 milionů. Ale který vlastně?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Stará ruská stíhačka za 28,37 milionů korun? To nezní špatně, i když ve stavu blízkém dokonalosti rozhodně není. A nebo je to celé trochu jinak?

Chtěli jste si vždycky koupit letadlo, ale neměli jste na něj? Pokud se nebojíte renovace, tenhle inzerát může být právě pro vás - MiG 27 za 999 995 liber, tedy téměř milion. V korunách je to 28,37 milionů. Takže je asi docela pravděpodobné, že na letadlo nebudete mít ani teď, navíc když podle fotek rozhodně není v provozuschopném stavu.

Bez funkčního stroje ale jistě neodjedete - na fotkách je také Lamborghini Miura S z roku 1969, které prošlo kompletní renovací. Při ní bylo upraveno do podoby původní Miury Jota, prototypu, který si postavil testovací jezdec Lamborghini Bob Wallace a který byl kdysi zničen při nehodě.

Ovšem, tohle auto vypadá oproti Jotě podstatně jinak ze všech stran a nejeden nadšenec by ho označil za repliku Miury a dál by se jím nezabýval. Nebyl by daleko od pravdy, replika to skutečně je, ale základem je skutečné Lamborghini Miura S. Příď ale nemá spoiler, takže bude ve vyšších rychlostech pořád neposedná, a světla mají plexisklové kryty, které možná pomáhají aerodynamice, ale hezké moc nejsou.

Za onen téměř milion liber vás prodávající asi nenechá si odvézt to letadlo, a to nejspíš i kdybyste mu Miuru nechali. K mání je samozřejmě auto, jenže když fanouškovi stíhaček předložíte některou z fotek níže a řeknete mu: „Tohle je na prodej,” dost možná ho jako první napadne, že by si mohl koupit ten MiG. A také to činí tuto nabídku zajímavou.

Máte-li zájem o Miuru, vězte, že je ve špičkovém stavu a že k ní dostanete pečlivou fotodokumentaci renovace s úpravami. Je na prodej u Cheshire Classic Cars a i kdybyste na ni náhodou neměli, fotografie opravdu stojí za shlédnutí - je to jeden působivější kus techniky než druhý...


Tenhle výjimečný stroj je na prodej za 28 milionů. Ale který vlastně? - 1 - lamborghini miura s 1969 prodej 01Tenhle výjimečný stroj je na prodej za 28 milionů. Ale který vlastně? - 2 - lamborghini miura s 1969 prodej 02Tenhle výjimečný stroj je na prodej za 28 milionů. Ale který vlastně? - 3 - lamborghini miura s 1969 prodej 03Tenhle výjimečný stroj je na prodej za 28 milionů. Ale který vlastně? - 4 - lamborghini miura s 1969 prodej 04Tenhle výjimečný stroj je na prodej za 28 milionů. Ale který vlastně? - 5 - lamborghini miura s 1969 prodej 05Tenhle výjimečný stroj je na prodej za 28 milionů. Ale který vlastně? - 6 - lamborghini miura s 1969 prodej 06Tenhle výjimečný stroj je na prodej za 28 milionů. Ale který vlastně? - 7 - lamborghini miura s 1969 prodej 07Tenhle výjimečný stroj je na prodej za 28 milionů. Ale který vlastně? - 8 - lamborghini miura s 1969 prodej 08Tenhle výjimečný stroj je na prodej za 28 milionů. Ale který vlastně? - 9 - lamborghini miura s 1969 prodej 09Tenhle výjimečný stroj je na prodej za 28 milionů. Ale který vlastně? - 10 - lamborghini miura s 1969 prodej 10
Ne, letadlo na prodej vážně není, k mání je poupravená Miura S

Zdroj: Cheshire Classic Cars přes Drive Tribe

Marek Bednář

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.