Tesla Model 3 v dlouhodobém testu katastrofálně selhala během parkování

To nejsou naše slova, ale popis situace ze strany jindy loajálního amerického magazínu, který automobil dlouhodobě testuje. Vůz je zralý na rozsáhlou opravu i přesto, že stál na místě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tesla Model 3 v dlouhodobém testu katastrofálně selhala během parkování

2.1.2020 | Petr Miler

Tesla Model 3 v dlouhodobém testu katastrofálně selhala během parkování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

To nejsou naše slova, ale popis situace ze strany jindy loajálního amerického magazínu, který automobil dlouhodobě testuje. Vůz je zralý na rozsáhlou opravu i přesto, že stál na místě.

Tesly neprosluly zrovna vysokou kvalitou výroby a i když většina médií okouzlena novátorstvím americké automobilky podobné zvěsti ignoruje, zejména nejnovější Model 3 provází už dlouhý seznam typických nedostatků. Nevíme, jestli některý z nich má co do činění s tím, co se přihodilo redakci amerického magazínu Car and Driver v rámci jeho dlouhodobého testu tohoto modelu, o vysoké kvalitě vozu ale též nesvědčí.

Co se přesně stalo? To v tuto chvíli nikdo neví, Američané ale informují o tom, že na Štědrý den, když byl fotograf s vozem u své rodiny v Detroitu, dostal najednou zprávu na svůj mobilní telefon, že jeho auto selhalo a nebude schopno další jízdy. To je samo o sobě pozoruhodné, Car and Driver ale konstatuje, že to je absolutně poprvé v celé historii magazínu, co nějaké auto utrpělo závadu během parkování a zcela ojedinělé je v rámci testů moderních aut i to, aby bylo nutné zavolat odtahovku.

Američané v tomto případě vzpomínají i na utrápený dlouhodobý test Alfy Romeo Guila, kterou nejednou označili za noční můru. Také ta ovšem nakonec pokaždé alespoň sama dojela do servisu, natož aby se porouchala na místě, kdy po autě nikdo nic nežádal.

Tesla byla naštěstí schopna během chvíle zajistit odtah, ovšem do více jak hodinu vzdáleného servisního centra v jiném státě (Ohiu), neboť její zatvrzelá touha provozovat všechny servisy na vlastní pěst vede k zákazu jejího přímého působení v Michiganu. Prvotní prohlídka odhalila skutečně bizarní sérii závad - selhal zadní motor vozu a auto si bůhvíproč pyrotechnicky „odpálilo” propojení s akumulátory, což je preventivní bezpečnostní opatření používané třeba při nehodách. Sám vůz si pak logicky „stěžoval”, že může pracovat už jen se záložní 12V baterií a rozhodně nenastartuje.

Oprava je naplánována na tento týden a jsme tedy zvědavi, co přesně při ní bude zjištěno. Jistě, je to selhání jednoho auta, které nemusí mnoho znamenat, jak ale praví Car and Driver - auta dlouhodobě i krátkodobě testuje dekády v obrovských počtech a něco takového nikdy nezažil. I to bohužel pro Teslu o něčem svědčí.


Tesla Model 3 v dlouhodobém testu katastrofálně selhala během parkování - 1 - Tesla Model 3 rozpad behem stani 01Tesla Model 3 v dlouhodobém testu katastrofálně selhala během parkování - 2 - Tesla Model 3 rozpad behem stani 02
Během parkování o Štědrém dnu před domem selhala Tesla Model 3 takovým způsobem, že dodnes nejezdí

Tesla Model 3 v dlouhodobém testu katastrofálně selhala během parkování - 3 - Tesla Model 3 rozpad behem stani 03
Svérázný je i fakt, že o tom řidiče sama zpravila skrze mobilní aplikaci

Zdroj: Car and Driver

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.