Toto je nejlevnější M3 E46 s manuálem na prodej v Evropě. Risknete to s ní?

BMW M3 generace E46 je legenda a zvláště ceny kusů s manuálním řazením se už pár let drží vysoko. Tento je velmi levný, přitom pojízdný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je nejlevnější M3 E46 s manuálem na prodej v Evropě. Risknete to s ní?

24.9.2017 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Toto je nejlevnější M3 E46 s manuálem na prodej v Evropě. Risknete to s ní?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

BMW M3 generace E46 je legenda a zvláště ceny kusů s manuálním řazením se už pár let drží vysoko. Tento je velmi levný, přitom pojízdný.

Když jsme v roce 2011 publikovali „srovnávací” test BMW M3 E46 a Z4 M Coupe, byla už éra těchto strojů dávnou minulostí. M3 E46 se v tu dobu nevyráběla asi šest let, Z4 M Coupe přibližně dva roky. Přesto dokázaly okouzlit jako dozvuk toho, čím BMW dříve bývalo, už v tu dobu nebylo a ani do budoucna být nemělo. Zázrak se nestal, a tak mnichovská automobilka ještě více opustila ideu vcelku ryzích řidičských strojů a zamířila směrem k citelně obyčejnějším vozům, které více než co jiného žijí z aury dnes už dokonce přebarveného loga. Jsou to tvrdá slova, realitu ale vystihují.

Důkazem toho budiž i fakt, kam zamířily ceny zmíněných modelů. Z4 M Coupe je vyhledávaným vozem relativně krátce, M3 E46 jím ale v podstatě nikdy být nepřestala. V posledních letech rostou ceny hezkých kousků, zvláště pak s manuálním řazením až pozoruhodně vysoko a letmým pohledem na Mobile.de zjistíme, že je třeba tak 600 tisíc Kč na hezký kousek s méně než 100 tisíci najetými km. A okolo 1 milionu Kč na opravdu velmi zachovalý vůz, třebaže klidně s 80 tisíci km. A verze CSL už pěkných pár roků vyžaduje miliony korun na každý z necelých 1 400 vyrobených kusů.

Ačkoli tedy šlo a stále jde o žádoucí stroj, jeho ceny se vyšplhaly tak vysoko, že pro běžného smrtelníka je dostupný jen velmi obtížně. Bylo by ale naivní si myslet, že dostupné M3 E46 neexistují - existují a na tu úplně nejlevnější se právě díváte. Není to žádný „tuzing”, není to „bouračka”, je to zjevně originální a prý plně pojízdné auto. Nemá najeto málo, ale 267 tisíc km zase není takový extrém na 15 let starý vůz, přitom stojí... 5 989 liber, tedy asi 176 000 Kč.

Nezapomněli jsme nulu, ani si nespletli na numerické klávesnici čtyřku s jedničkou, tento vůz skutečně stojí sto sedmdesát šest tisíc korun českých. To je až legrační cena na M3 E46, kolikrát ani mírněji bourané či porouchané exempláře nestojí tolik. Tento má být funkční, se servisní historií a na první pohled nevypadá zle, třebaže na takovém sedadle řidiče je vidět, že za sebou má více než pár desítek tisíc km.

Co za tím stojí? Ví bůh, pravostranné řízení a prodej ve Velké Británii za tím ale nehledejte, to jsou ty nejmenší a nejsnáze řešitelné problémy. Předělat vůz na levostrannou verzi nebude stát vzhledem k úspoře ve srovnání s běžněji naceněnými M3 z roku 2002 v podstatě nic, podobně jako jeho dovoz. Bez rizika ale tohle auto nepochybně nebude, jeden z Britů registrovaných na komunitním webu Car Throttle k nabídce říká:

„Motorhub (prodejce auta - pozn. red.) je známý tím, že nabízí dobře vypadající auta, ale mají buď 'ztracenou' dokumentaci své historie nebo jsou prostě příšerná.” Dokumentace tady ztracená být nemá, tak možná půjde o příšerné auto. Ale možná také ne. A jeho cena je tak extrémně nízká, že ani s nějakým velkým technickým zádrhelem nemusí jít o špatnou koupi. Takže... risknete to? Mít M3 E46 s manuálem za 176 tisíc zní velmi lákavě...


Toto je nejlevnější M3 E46 s manuálem na prodej v Evropě. Risknete to s ní? - 1 - BMW M3 E46 manual levne prodej UK 01Toto je nejlevnější M3 E46 s manuálem na prodej v Evropě. Risknete to s ní? - 2 - BMW M3 E46 manual levne prodej UK 02Toto je nejlevnější M3 E46 s manuálem na prodej v Evropě. Risknete to s ní? - 3 - BMW M3 E46 manual levne prodej UK 03Toto je nejlevnější M3 E46 s manuálem na prodej v Evropě. Risknete to s ní? - 4 - BMW M3 E46 manual levne prodej UK 04Toto je nejlevnější M3 E46 s manuálem na prodej v Evropě. Risknete to s ní? - 5 - BMW M3 E46 manual levne prodej UK 05Toto je nejlevnější M3 E46 s manuálem na prodej v Evropě. Risknete to s ní? - 6 - BMW M3 E46 manual levne prodej UK 06Toto je nejlevnější M3 E46 s manuálem na prodej v Evropě. Risknete to s ní? - 7 - BMW M3 E46 manual levne prodej UK 07Toto je nejlevnější M3 E46 s manuálem na prodej v Evropě. Risknete to s ní? - 8 - BMW M3 E46 manual levne prodej UK 08Toto je nejlevnější M3 E46 s manuálem na prodej v Evropě. Risknete to s ní? - 9 - BMW M3 E46 manual levne prodej UK 09Toto je nejlevnější M3 E46 s manuálem na prodej v Evropě. Risknete to s ní? - 10 - BMW M3 E46 manual levne prodej UK 10
Tento vůz vypadá velmi slušně a stojí až absurdně málo. Zcela bezproblémový jistě nebude, ani tak ale nemusí jít o špatnou koupi

Zdroj: Autotrader UK

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše