Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku

Některá auta zkrátka jezdí a jezdí. Tento Passat B5 dojel hodně daleko a ještě si troufá na další kariéru. Majitel říká, že funguje perfektně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku

13.3.2016 | Petr Miler | 17 příspěvků

Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Některá auta zkrátka jezdí a jezdí. Tento Passat B5 dojel hodně daleko a ještě si troufá na další kariéru. Majitel říká, že funguje perfektně.

O Volkswagenu Passat B5 se říká, že je to pořádný „držák”, bytelně postavené auto, které zvládne ujet statisíce kilometrů a ani se při tom nezapotí. Leccos budou pověry, faktem ale je, že i mezi statisticky nezničitelnými auty jej najdeme hodně vysoko. Ať už je ale realita jakákoli, spousta lidí po tomto Passatu touží a navzdory jeho stáří (faceliftovaná verze se přestala vyrábět před více jak 10 léty) jej mezi ojetinami stále vyhledává.

Pro takové jsme tu měli hned několik zajímavých nabídek. Kdo by se chtěl vrátit do 90tých let, mohl sáhnout po stříbrném sedanu „po dědovi”, který po 19 let svého života skoro nevyjížděl a dodnes zůstává jako nový. Byla to ale základní verze a repertoár B5 byl opravdu široký - na opačném konci spektra se nacházela zachovalá limuzína s motorem W8 a manuálem, hotový lidový luxus, který byl svého času též k mání. Pokud ale máte raději něco jako... Xenu na kolech, automobilovou princeznu-bojovnici zocelenou žárem bitev, dnešní nabídka je něco pro vás.

Je to vůbec nejvíce ojetý Passat B5, který je v tuto chvíli k mání v Evropě. S mnoha sty tisíci najetými kilometry najdete těchto vozů v inzerátech spoustu, i mezi stroji s 500 000 km si můžete vybírat, tento kus je ale ještě jinde. Na tachometru má přes 791 tisíc km, to je skoro 20krát kolem zeměkoule a nedaleko do milionu. Přesto nejenže pořád jezdí, ale majitel jej dokonce nabízí k prodeji s popisem: „Funguje a jezdí perfektně.” A zřejmě tedy očekává, že onen milion někdo zdolá za něj.

Pokud se podíváme do historie tohoto stroje, jezdil vážně celý život. Je z roku 1999, táhne mu tedy na 17 let a i pouhým průměrem najetých km za rok dojdeme k číslu okolo 48 tisíc. To je pěkná partička, v prvních letech jich ale pochopitelně muselo být více - vidíme, že v polovině roku 2011 měl vůz na tachometru 654 tisíc km. V posledních létech tedy už urážel v průměru „jen” okolo 28 tisíc km za rok, což ale naznačuje, že minimálně tento kousek „držák” pořád bude - kdyby se majiteli rozpadal pod rukama, nebylo by pro něj ekonomicky únosné najíždět skoro 30 tisíc km každý rok.

Nepředpokládáme tedy, že byste o tento vůz měli zájem, předkládáme vám jej spíše jako zajímavost - auta s tak vysokými kilometrovými nájezdy se sice vídají, ale ne v prodeji, taková čísla vídají obvykle jen poslední majitelé. Přesto, pokud byste měli zájem, vůz je ke koupi v Holandsku za vážně lidovou cenu - 799 Eur, asi 21 tisíc Kč.

Co za tyto peníze dostanete? Auto, co vidělo svět, chce se říci... V bůhvíjakém stavu není, zejména interiéru se před prodejem nedostalo řádné péče, polorozpadle ale také nevypadá, zejména zvnějšku se jeví být docela fit. Pod kapotou je samozřejmě motor TDI, ale jen 1,9 v nejslabší verzi s 66 kW (90 koní), který stačí na akceleraci na stovku za 13,8 sekundy a maximální rychlost 184 km/h. Tedy alespoň kdysi stačil. Výbava neurazí, ani nenadchne, jsou tu věci jako tempomat či klimatizace, ale nic víc. Pozitivní může být, že „technickou” má ještě na další rok.

Podívejte se na tento vůz sami, je to rarita. A kdybyste náhodou chystali... něco jako vlastní muzeum Volskwagenů, tohle by mohl být docela zajímavý a přitom laciný příspěvek do sbírky.


Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku - 1 - VW Passat B5 800 tkm prodej 01Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku - 2 - VW Passat B5 800 tkm prodej 02Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku - 3 - VW Passat B5 800 tkm prodej 03Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku - 4 - VW Passat B5 800 tkm prodej 04Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku - 5 - VW Passat B5 800 tkm prodej 05Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku - 6 - VW Passat B5 800 tkm prodej 06Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku - 7 - VW Passat B5 800 tkm prodej 07Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku - 8 - VW Passat B5 800 tkm prodej 08Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku - 9 - VW Passat B5 800 tkm prodej 09Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku - 10 - VW Passat B5 800 tkm prodej 10Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku - 11 - VW Passat B5 800 tkm prodej 11Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku - 12 - VW Passat B5 800 tkm prodej 12Toto je nejvíce ojetý VW Passat B5 na prodej v Evropě, váš může být za hubičku - 13 - VW Passat B5 800 tkm prodej 13
Více ojetý Passat B5 a vlastně i Passat obecně neurčený jen na náhradní díly teď budete v evropské nabídce použitých Volkswagenů hledat marně. A s cenou je na tom podobně

Zdroj: Autodatawheelerdelta.nl přes Autoblog.nl

Petr Miler

Diskuze 17 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše