Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika

Němci tu vlastně ani prohrát nemohli, protože jejich technika stojí ve výsledku za všemi třemi vozy, jen jeden z nich ale platí za nefalšované SUV. Noblesnější Bentley a Porsche tak porazil Mercedes.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika

29.8.2019 | Mirek Mazal

Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Němci tu vlastně ani prohrát nemohli, protože jejich technika stojí ve výsledku za všemi třemi vozy, jen jeden z nich ale platí za nefalšované SUV. Noblesnější Bentley a Porsche tak porazil Mercedes.

Trojice extrémně výkonných SUV rozryla úhledně posečený britský trávník během přetahované. Disciplína známá z letních táborů spočívala v natažení lana mezi zadní úchyty automobilů, pak už rozhodoval jen výkon a schopnost auta přenést jej na povrch zemský. O vítězích soubojů oblíbených hlavně z USA tedy rozhoduje řada faktorů, zejména pak pneumatiky a technologie pohonu.

Do přírodního ringu se v tomto případě postavil nový Mercedes-Benz G63 AMG (W463) s čtyřlitrovým osmiválcem biturbo o výkonu 430 kW (585 koní) a 850 Nm. Hranatá klasika poslední generace má devítistupňový automat 9G-Tronic a samozřejmě pohon 4x4 zpestřený elektronickými uzávěrkami předního, zadního i mezinápravového diferenciálu. Zrychlení z nuly na stovku zvládá dunivé SUV za 4,5 sekundy a v přímém směru dokáže jet rychlostí až 240 km/h.

Proti Mercedesu se jako první pokusilo pochlapit Porsche Cayenne Turbo též s čtyřlitrem V8 a dvěma turbodmychadly. Jedno z nejrychlejší SUV má 405 kW (550 koní) a 770 Nm, což je s pohonem všech kol a osmistupňovou automatickou převodovkou recept na dosažení maximální rychlosti 286 km/h, stovka se mihne za 4,1 sekundy.

Cayenne v přetahování propadl, proto na scénu dojelo opulentní Bentley Bentayga Speed, aktuálně úplně nejrychlejší produkční SUV světa. Aristokrat se zašpinil, navíc také prohrál, ale odolával statečně. Aby ne, když vepředu tepe TSI W12 twin turbo o výkonu 467 kW (635 koní) a 900 Nm. Masivní energie přes osm stupňů automatu přechází na obě nápravy zajišťující akceleraci na 100 km/h během 3,1 sekundy a nejvyšší možnou rychlost 306 km/h.

Papírová data nahrávala jednostrannému představení Bentley, nicméně nezpevněné podloží přeměněné na oraniště nejlépe vyhovovalo bitkaři od Mercedesu. Nestárnoucí krabice zužitkovala stále perfektní dovednosti v terénu, které zajišťují mimo jiné zmíněné zámky diferenciálů. Zmírnění prokluzu kol usnadnilo přesvědčivé vítězství Mercedesu, prémiové Porsche a ještě noblesnější Bentley odjely s nepořízenou.

Ani jeden z poražených nemá možnost rovnoměrně rozdělit hnací energii mezi všechna čtyři kola, proto je G63 AMG přetlačilo. Znovu se potvrdilo, že to není žádné ořezávátko do Pařížské ulice, ale multifunkční rychlík i mimo teritorium hladkých dálnic.


Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika - 1 - Mercedes AMG G63 proti Bentley Bentayga Speed a Porsche Cayenne Turbo 01Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika - 2 - Mercedes AMG G63 proti Bentley Bentayga Speed a Porsche Cayenne Turbo 02Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika - 3 - Mercedes AMG G63 proti Bentley Bentayga Speed a Porsche Cayenne Turbo 03Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika - 4 - Mercedes AMG G63 proti Bentley Bentayga Speed a Porsche Cayenne Turbo 04Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika - 5 - Mercedes AMG G63 proti Bentley Bentayga Speed a Porsche Cayenne Turbo 05Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika - 6 - Mercedes AMG G63 proti Bentley Bentayga Speed a Porsche Cayenne Turbo 06Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika - 7 - Mercedes AMG G63 proti Bentley Bentayga Speed a Porsche Cayenne Turbo 07Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika - 8 - Mercedes AMG G63 proti Bentley Bentayga Speed a Porsche Cayenne Turbo 08Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika - 9 - Mercedes AMG G63 proti Bentley Bentayga Speed a Porsche Cayenne Turbo 09Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika - 10 - Mercedes AMG G63 proti Bentley Bentayga Speed a Porsche Cayenne Turbo 10Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika - 11 - Mercedes AMG G63 proti Bentley Bentayga Speed a Porsche Cayenne Turbo 11Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika - 12 - Mercedes AMG G63 proti Bentley Bentayga Speed a Porsche Cayenne Turbo 12Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika - 13 - Mercedes AMG G63 proti Bentley Bentayga Speed a Porsche Cayenne Turbo 13Tři nejrychlejší luxusní SUV si to rozdala v přetahované, vyhrála německá technika - 14 - Mercedes AMG G63 proti Bentley Bentayga Speed a Porsche Cayenne Turbo 14
Mercedes potvrdil pozici mimořádně schopného SUV s vítanými možnostmi uzamknout všechny tři diferenciály

Zdroj: carwow@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše