Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu

Od roku 2012 se pokoušela pokořit ženský pozemní rychlostní rekord. To se jí zjevně letos podařilo, jízda speciálem s výkonem okolo 52 tisíc koní ale skončila tragicky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu

5.11.2019 | Petr Prokopec

Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu

/

Od roku 2012 se pokoušela pokořit ženský pozemní rychlostní rekord. To se jí zjevně letos podařilo, jízda speciálem s výkonem okolo 52 tisíc koní ale skončila tragicky.

Na sklonku srpna došlo v poušti Alvord poblíž městečka Fields v americkém Oregonu k politováníhodné tragédii. Jessi Combs se pokusila překonat rychlostní rekord, se svým speciálem North American Eagle Supersonic Speed Challenger poháněném 52 tisíci koni však havarovala a na místě nehody zemřela. Úřad šerifa z Harvey County nyní zveřejnil závěry vyšetřování, dle kterého za incidentem stála mechanická závada na předním kole, jíž nejpravděpodobněji způsobil objekt na zemi.

Jinými slovy, dle vyšetřovatelů speciál s největší pravděpodobností nabral nějaký kámen, který následně způsobil kolaps předního kola i jeho uchycení. Jessi zemřela na následky traumatu způsobeného tupou silou, a to ještě dříve, než vůz zachvátily plameny. Závodnice se přitom v době havárie pohybovala rychlostí okolo 885 km/h. K tomuto závěru pak dospělo i soukromé vyšetřování týmu North American Eagle Race Team, za který Combs jezdila a jenž shromáždil veškeré důkazy z místa neštěstí.

Tím se nám opravdu smutný příběh téměř uzavírá, otevřená zůstávají už jen jedna vrátka. Jak jsme totiž zmínili již v úvodu, Combs zemřela při pokusu o překonání rychlostního rekordu. Ten nejspíše byl i úspěšný, neboť závodnice dosáhla při jedné jízdě rychlosti 829,2 km/h a při druhé v protisměru rychlosti 882,4 km/h. Z toho vyplývá průměr 855,8 km/h, který je výrazně nad dosavadním rekordem Kitty O'Neil z roku 1976, kdy bylo dosaženo rychlosti 825 km/h.

Vše nyní zkoumají zástupci Guinnessovy knihy, kteří by ale podle všeho měli rozhodnout pozitivně a Combs zanést do historie posmrtně. To by do značné míry byla i jistá úleva pro rodinu závodnice, která v prohlášení uvedla, že „největším snem Jessi bylo stát se nejrychlejší ženou na Zemi, splnit se jej pokoušela od roku 2012. Combs byla jedním z těch snílků, kteří mají odvahu vše uskutečnit, a tento svět opustila při jízdě vyšší rychlostí, než jaké kdy jiná žena v historii dosáhla“.

Kdy přitom bude oficiálně rozhodnuto, zatím není jisté. Lze tak jen dodat, že Jessi Combs bylo pouhých devětatřicet let. Závodění propadla naplno, kromě pokusu o překonání rychlostního rekordu často usedala za volant off-roadových speciálů a vyhrála i soutěž King of Hammers či závody Baja 1000. Mimo to proslula také zájmem o stavařinu, přičemž dokonce navrhla řadu pracovních pomůcek a oděvů pro ženy. Její skon, jakkoliv si při něm splnila svůj snu, je nepochybně tragickou ztrátou.


Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu - 1 - Jessi Combs 03Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu - 2 - Jessi Combs 04Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu - 3 - Jessi Combs 05Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu - 4 - Jessi Combs 06Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu - 5 - Jessi Combs 07Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu - 6 - Jessi Combs 08Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu - 7 - Jessi Combs 01Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu - 8 - Jessi Combs 09Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu - 9 - Jessi Combs 10Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu - 10 - Jessi Combs 11Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu - 11 - Jessi Combs 12Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu - 12 - Jessi Combs 13Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu - 13 - Jessi Combs 14Úřad šerifa objasnil nehodu nejrychlejší ženy světa, zemřela při splnění svého snu - 14 - Jessi Combs 15
Jessi Combs podle všeho dosáhla svého snu, bohužel ji to však stálo život

Zdroj: TMZ

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše