Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny

V ruském Jekatěrinburgu už nebudou radary při překročení nejvyšší povolené rychlosti snímat přední část vozu,nařídil starosta města. K rozhodnutí o takové změně jej přivedly vskutku svérázné důvody.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny

14.7.2019 | Mirek Mazal

Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny

/

V ruském Jekatěrinburgu už nebudou radary při překročení nejvyšší povolené rychlosti snímat přední část vozu,nařídil starosta města. K rozhodnutí o takové změně jej přivedly vskutku svérázné důvody.

Starosta Jekatěrinburgu Aleksandr Vysokinskij nařídil změnit nastavení rychlostních radarů ve městě. Politik chce překonfigurovat systémy měření tak, aby fotografie dokumentující přestupek zachycovaly pouze záď vozu, protože fotografování předních částí aut zbytečně rozvrací rodiny.

Pokud vám to nedává smysl, vyslechněte si jeho argumentaci. Rodinné spory prý vznikají v situacích, kdy majiteli vozu dorazí fotka s neznámým spolujezdcem sedícím vedle řidiče. Dopisy s pokutou doloženou fotografií se tak stávají nechtěným udáním manžela či manželky ve chvíli, kdy se autem pohybuje s potenciální milenkou nebo milencem. Většinou musejí nepříjemné situace vysvětlovat muži a možná to musel dělat i pan starosta, tak ze své moci rozhodl o upravení způsobu měření.

Představitel samosprávy svůj záměr přestavil jako součást diskuse na téma „Inteligentní řešení pro inteligentní města“ na mezinárodní výstavě Innoprom 2019. Čelní kamery prý mohou zničit celé rodiny a je třeba s nimi skoncovat. Argumentace zní vznešeně, neměli bychom ale zapomínat, že důvodem takových rozporů je v prvé řadě ona nevěra, ne důkaz na ni upozorňující.

Mimo podpory ne zrovna příkladného chování je nápad nepraktický i z pohledu úřadů pokuty vymáhajících, neboť záběr na předek rychleji jedoucích aut může posloužit i k identifikaci pachatele. Snímání kufru se značkou by mohlo snížit množství vymahatelných pokut, které by v městském rozpočtu mohly chybět, ale pan starosta má patrně jiné preference...


Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 1 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 01Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 2 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 02Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 3 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 03Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 4 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 04Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 5 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 05Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 6 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 06Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 7 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 07Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 8 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 08Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 9 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 09Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 10 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 10Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 11 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 11Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 12 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 12Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 13 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 13Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 14 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 14Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 15 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 15Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 16 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 16Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 17 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 17Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 18 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 18Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 19 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 19Starosta zakázal fotit auta zepředu při měření rychlosti, prý to rozvrací rodiny - 20 - Nejkurioznejsi fotky z radaru Nemecko 20
Záběry radarů mohou být zábavné, jak ukazuje „hitparáda” kuriózních fotek německé policie, ale také nebezpečné pro nevěrníky, říká starosta Jekatěrinburgu

Zdroj: Drom, Foto: Bundespolizei

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše