Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč

Máte-li pocit, že mít 11 milionů korun na nové auto znamená možnost pořídit si skoro cokoli, pak bohužel, některé automobilky si své zákazníky vybírají. A Ford patří mezi ně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč

30.3.2019 | Petr Prokopec

Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Máte-li pocit, že mít 11 milionů korun na nové auto znamená možnost pořídit si skoro cokoli, pak bohužel, některé automobilky si své zákazníky vybírají. A Ford patří mezi ně.

Automobilový sběratel David Lee proslul především jako člověk, jemuž Ferrari odmítlo prodat limitovaný model LaFerrari v obou jeho verzích. A to přesto, že vlastní jednu z nejpůsobivějších sbírek vzpínajících se koníků na světě. Automobilka s modrým oválem ve znaku však vůči němu již nebyla tak odmítavá. Lee se dnes na svém účtu na Instagramu pochlubil tím, že mu byl přidělen jeden z exemplářů Fordu GT. Těch bude celkově vyrobeno 1 350 kusů, i když původně automobilka počítala pouze s produkcí 500 vozů.

Zájem byl však enormní, Fordu se i přes cenu přesahující 11 milionů korun sešlo více než sedm tisíc žádostí. Ovšem i když byl výrobní plán následně zvýšen na dvojnásobek, k uspokojení všech zájemců to i tak nestačilo. Člověk by čekal, že automobilka výrobu dále rozšíří a bude počítat miliardy, ale realita je jiná - na podzim bylo oznámeno, že dojde na ještě na výrobu dalších 350 exemplářů, tím ale vše hasne. Zároveň bylo 8. listopadu rozjeto nové kolo podávání žádostí, na které zájemci měli třicet dnů. Na internetu museli vyplnit opravdu podrobnou žádost zkoumající jejich majetek i aktivity.

Co přesně přitom modrý ovál zajímalo? Třeba to, zda zájemci vlastní předchozí Ford GT či kolikrát s ním byli na okruhu. Kromě toho se měli pochlubit i tím, zda do jejich sbírky spadá další model značky či případně dceřiného Lincolnu. Tím dotazy nekončí, značka by totiž dále ráda věděla, jestli vlastníte účet na sociálních sítích a kolik máte fanoušků. A skrývat byste před ní neměli ani charitativní činnost, přičemž pokud žádnou neprovozujete, je načase s ní začít.

Ani podrobné vyplnění dotazníku samozřejmě automaticky nenese ovoce, tedy v tomto případě jedno z mála nových GT. Zajímavější je ovšem skutečnost, že i když po vás Ford požaduje několik desítek minut času při lovení odpovědí a dá se předpokládat, že do kontaktu takto přijde s velmi zámožnými lidmi, kterým by mohl prodat alespoň něco jiného, se zamítnutím vaší žádosti se příliš nepáře. Na několika řádcích vám pouze poděkuje za váš zájem a oznámí, že poptávka převyšuje nabídku. A že právě vy spadáte mezi lidi, na které se nedostane. To je vše, žádný dárek, pozornost, pozvání do továrny či na nějakou akci, kde bude možné GT alespoň projet, nic takového.

Poměrně nedůstojný proces spojený s tímto supersportem se tak odehrává pomalu od začátku do konce. Nechceme Fordu radit, co by měl s odmítnutými zájemci dělat, ale kdyby jim kupříkladu nabídl speciální verzi Mustangu, již by si mohli koupit za zvýhodněnou cenu, jisté by získal více, minimálně by upevnil zákaznickou loajalitu.

Nic takového se ovšem neděje, automobilka by tak měla počítat s novou vlnou kritiky. A něco takového se zrovna tomuto výrobci, jenž ztrácí plusové body kvůli sérii chybných rozhodnutí po celém světě, rozhodně nehodí do krámu. S nápravou ale nepočítáme, ostatně zamítací dopisy již byly rozeslány. Stejně jako se vybraní zákazníci, mezi něž patří zmiňovaný Lee, již dozvěděli, že mohou začít přemýšlet nad svou vysněnou konfigurací.

Doslovný přepis zamítacího dopisu, který Ford poslalzájemci o GT

Drahý Phile,

děkujeme vám za zájem o Ford GT i nadšení s ním spojené.

Bohužel, poptávka přesáhla naši omezenou produkci a my nebudeme schopni váš požadavek vyřídit

Ještě jednou děkujeme, že vášeň projevenou směrem k Fordu a Fordu GT.


S pozdravem

Tým Fordu GT


Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč - 1 - Ford GT 2017 nova sada 01Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč - 2 - Ford GT 2017 nova sada 02Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč - 3 - Ford GT 2017 nova sada 03Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč - 4 - Ford GT 2017 nova sada 04Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč - 5 - Ford GT 2017 nova sada 05Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč - 6 - Ford GT 2017 nova sada 06Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč - 7 - Ford GT 2017 nova sada 07Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč - 8 - Ford GT 2017 nova sada 08Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč - 9 - Ford GT 2017 nova sada 09Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč - 10 - Ford GT 2017 nova sada 10Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč - 11 - Ford GT 2017 nova sada 11Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč - 12 - Ford GT 2017 nova sada 12
Ford GT bude nakonec vyroben v 1 350 kusech. Značka přitom zájemce lustruje do posledního detailu, s odmítnutím si ale přílišnou práci nedává

Zdroj: Jalopnik

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše