Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy

Někdo má starostí nad hlavu, jiný zase neví, do čeho píchnout. Pokud patříte mezi ty druhé, je čas odvrátit hlavu od skoro nepřetržitého zpravodajství a pohrát si se stavbou auta ze dřeva.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy

30.3.2020 | Mirek Mazal

Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Někdo má starostí nad hlavu, jiný zase neví, do čeho píchnout. Pokud patříte mezi ty druhé, je čas odvrátit hlavu od skoro nepřetržitého zpravodajství a pohrát si se stavbou auta ze dřeva.

Úřady mnoha zemí už řadu či týdnů vyžadují, aby obyvatelé kvůli omezení šíření nového koronaviru omezili svůj pohyb mimo domov. Různé formy karantén vylidnily ulice a z mnoha domovů se staly improvizované tělocvičny či dílny. Lidé mnohé své nápady sdílejí a snaží se inspirovat ostatní, jak se pokusit odreagovat od všech špatných zpráv, které se na ně valí z médií.

Jednu možností přibližuje muž, který na Youtube provozuje kanál Woodworking Art. Ukazuje, že s malou zásobou dřeva a několika nástroji si lze doma vyrobit zajímavý model automobilu. Se svými kolegy předvedl na světlo světa mistrovskou skládačku Toyoty Land Cruiser z několika fošen měkkého dřeva.

Řezbář začal nakreslením obrysů dílů, které následně vyřezal a složil prostřednictvím pomocného rámu, lepidla a cvičených rukou. Z obyčejných obdélníků s letokruhy se postupně začaly formovat křivky japonského off-roadu, hukot dílenských strojů následně vystřídalo klepání kladívka o dlátka odlišných velikostí. Zpracováním namalovaných linek byla zanedlouho vytvořena podrobné kopie vozu včetně typických symbolů nejdéle vyráběné Toyoty.

Příští rok to bude 70 let od výroby prvního Land Cruiseru, tvorba dřevěné zmenšeniny zabrala na videu jen necelých osm minut, reálná stavba ale pochopitelně vyžaduje o mnoho více času. Video ukazuje všechny podstatné kroky, které se může pokusit následovat kdokoliv s přemírou volného času. Kompletní videonávod bude těžké napodobit, ale za současné situace budou mnozí jistě mít prostor k přemíře kreativity. Ti zdatnější jistě zvládnou i otevírání všech dveří nebo funkční mechanismus otáčejících se kol.


Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 1 - Toyota Land Cruiser ze dreva 01Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 2 - Toyota Land Cruiser ze dreva 02Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 3 - Toyota Land Cruiser ze dreva 03Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 4 - Toyota Land Cruiser ze dreva 04Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 5 - Toyota Land Cruiser ze dreva 05Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 6 - Toyota Land Cruiser ze dreva 06Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 7 - Toyota Land Cruiser ze dreva 07Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 8 - Toyota Land Cruiser ze dreva 08Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 9 - Toyota Land Cruiser ze dreva 09Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 10 - Toyota Land Cruiser ze dreva 10Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 11 - Toyota Land Cruiser ze dreva 11Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 12 - Toyota Land Cruiser ze dreva 12Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 13 - Toyota Land Cruiser ze dreva 13Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 14 - Toyota Land Cruiser ze dreva 14Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 15 - Toyota Land Cruiser ze dreva 15Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 16 - Toyota Land Cruiser ze dreva 16Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 17 - Toyota Land Cruiser ze dreva 17Vlastnoruční výroba zmenšeniny auta ze dřeva je lék na chvíle koronavirové nudy - 18 - Toyota Land Cruiser ze dreva 18
Toyota Land Cruiser ze dřeva je vysoká škola řezbářství a současně hozená rukavice na zdokonalení sebe sama v době karantény

Zdroj: Woodworking Art@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše