Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším

Je to nabídka, jaká se vídá jednou za několik let. Tohle auto není ani pořádně staré, ani pořádně ojeté, ani nezajímavě specifikované a přesto je po prvním majiteli k mání za velmi zajímavou cenu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším

19.2.2021 | Petr Miler

Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším

/

Foto: C.C Automobile, publikováno se souhlasem

Je to nabídka, jaká se vídá jednou za několik let. Tohle auto není ani pořádně staré, ani pořádně ojeté, ani nezajímavě specifikované a přesto je po prvním majiteli k mání za velmi zajímavou cenu.

Od časů Chrise Bangla se spousta lidí kouká na BMW řady 7 skrz prsty, neboť od dob „bondovské” generace E38 nikdy nedosáhlo stejné míry nadčasové elegance. Platí to i o generaci F01, kterou má sice na svědomí už Karim Habib, auto ale od pohledu působí dojmem, jako by jeho autor koukal Banglovi přes rameno a vůz zbavil jen pár nejkontroverznějších prvků. Špičkový stroj to bylo vždy, nicméně na kousku, který vám ukážeme dnes, není nejzajímavější ani jeho vzhled, ani jeho technika. Jde o jeho stavu a cenu. Je totiž prakticky nové, i když postaveno bylo v roce 2012, a přesto stojí zlomek původní ceny.

Podle prodávajícího je tohle auto údajně po starším muži z Kanady, který si jej koupil jako nové před 9 léty. Co s ním dělal poté, nevíme, ježdění ale jistě nebylo hlavní náplní jeho života. Do loňského roku s ním najel pouhých 8 700 kilometrů, většinu snad jen mezi garáží a servisem. Když se pak vrátilo do Německa, ujelo asi 700 km a to je vše. Dnes má tedy na tachometru 9 400 km s kompletní servisní historií ve stavu, jaký se opravdu nevídá. U běžně používané řady 7 může být nájezd po 9 letech klidně 30krát vyšší a divit se tomu nebude nikdo.

Auto působí jako nové a údajně také voní jako nové. A nakonec i vypadá jako nové, když si projdete přiložené fotky. Má nejen plnou servisní historii, ale i téměř plnou výbavu, a to i tu technickou. Jde o verzi 750i xDrive, takže pod kapotou je 4,4litrový osmiválec N64 biturbo o 450 koních výkonu, který má přes nízký nájezd vyměněné rozvody. I s řadou 7 dokáže tento stroječek pěkně hýbat - maximální rychlost omezená na 250 km/h nepřekvapí, jako Alpina B7 s výkonem zvýšeným na 500 koní ale to samé auto jelo 302 km/h, takže bez omezovače by se metě 300 km/h jistě přiblížilo. A i s těžkým luxusním sedanem také díky pohonu 4x4 zrychlí na stovku za 4,8 sekundy, to by ještě nedávno dokázal jen sporťák.

Vůz má elegantní černou barvu exteriéru a černou kůži uvnitř, kterou neurazíte, ale ani moc nezaujmete. Se špičkovou výbavou počítejte, vydala by na několik á-čtyřek. Nejvíce o ní ale naznačí luxus pro cestující vzadu, který počítá se čtyřmístným uspořádáním s velitelským stolkem uprostřed a informačně-zábavním systémem se dvěma obrazovkami. Vše navíc odpovídá stavu nového auta.

Co stavu nového auta neodpovídá, je cena. Kolik stál tento vůz jako nový, nevíme, odhadem šlo o 3 až 4 miliony Kč, byl to jeden z vrcholů nabídky. Dnes můžete tenhle konkrétní vůz pořídit 34 900 Eur, tedy cca 900 tisíc Kč. Anebo si můžete koupit novou Octavii RS v úplném základu za stejné peníze, která, pravda, bude mít méně nákladnou údržbu, ale potkávat je budete na každém rohu a komfort cestování bude úplně jinde. A mimochodem, ani ona stovku za 4,8 sekundy zdaleka nedá, natož aby při tom vzadu vezla polovinu vaší rodiny v totálním přepychu.


Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším - 1 - BMW 750i xDrive F01 nejete prodej 01Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším - 2 - BMW 750i xDrive F01 nejete prodej 02Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším - 3 - BMW 750i xDrive F01 nejete prodej 03Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším - 4 - BMW 750i xDrive F01 nejete prodej 04Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším - 5 - BMW 750i xDrive F01 nejete prodej 05Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším - 6 - BMW 750i xDrive F01 nejete prodej 06Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším - 7 - BMW 750i xDrive F01 nejete prodej 07Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším - 8 - BMW 750i xDrive F01 nejete prodej 08Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším - 9 - BMW 750i xDrive F01 nejete prodej 09Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším - 10 - BMW 750i xDrive F01 nejete prodej 10Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším - 11 - BMW 750i xDrive F01 nejete prodej 11Vrcholný luxus za cenu Octavie: Levně k mání je skoro nejeté BMW 7 našlapané vším - 12 - BMW 750i xDrive F01 nejete prodej 12
Tohle BMW vážně vypadá jako nové a je k mání za velmi zajímavou dobrou cenu - je to prakticky nový vůz za cenu auta o několik tříd níže. Foto: C.C Automobile, publikováno se souhlasem

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše