Výhodné nabídky superaut opuštěných v Dubaji nejsou obvykle tím, čím se tváří, že jsou

V Dubaji nepochybně žije spousta lidí, kteří jsou bohatší, než si většina z nás umí představit a pro nás cenných věcí si nemusí vážit. Není to ale tak, že opouštěli svá drahá auta z plezíru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Výhodné nabídky superaut opuštěných v Dubaji nejsou obvykle tím, čím se tváří, že jsou

24.8.2020 | Petr Miler

Výhodné nabídky superaut opuštěných v Dubaji nejsou obvykle tím, čím se tváří, že jsou

/

Foto: Abandoned Cars in Dubai@Facebook

V Dubaji nepochybně žije spousta lidí, kteří jsou bohatší, než si většina z nás umí představit a pro nás cenných věcí si nemusí vážit. Není to ale tak, že opouštěli svá drahá auta z plezíru.

Pokud se vám nějaká nabídka zdá příliš dobrá na to, aby byla skutečná, může to být právě tak. Na to upozorňuje italsko-dubajská firma Falcon Advice, která je opakovaně konfrontována s tím, že některý z jejích evropských klientů zatouží po koupi vozu nabízeného prodejcem v Dubaji. Taková nabídka se ale ukáže být ryzím podvodem, kdy nabízející vůbec není oprávněn takové auto prodat.

Typickým je inzerát s fotkami zachycujícími opuštěný sportovní či luxusní vůz na ulicích Dubaje s tím, že jeho majitel o něj prostě ztratil zájem a nabízející má možnost jej levně získat. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby pro dokončení obchodu nevyžadoval zaslání zálohy - obvykle pár tisíc Eur nezbytných pro zařízení formalit a expedici vozu do Evropy. Že dotyčný částku přijme a nic ze slíbeného neudělá, zřejmě již nemusíme dodávat.

Opuštěná auta původně za miliony v ulicích Dubaje skutečně možné najít lze, nejsou to ale zakopané poklady čekající na to, až je někdo vysvobodí. Jak jsme kdysi detailně probírali, nejedná se obvykle o auta znuděných miliardářů, kterým může být ukradené, zda mají o Rolls-Royce více, nebo méně, ale obvykle o auta lidí, kteří museli narychlo opustit zemi a s jejichž auty jsou spojené nezaplacené závazky. I když jsou tedy auta opuštěná a nějakou dobu chátrají, dříve nebo později si pro ně někdo přijde.

Dalším případem jsou auta na vrakovištích, s nimiž jsou spojeny stejné nebo jiné potíže. I takových je v Dubaji spousta, jak nedávno ukázala Supercar Blondie, ani takové vozy ale obvykle není možné jednoduše prodat. Posílat tedy komukoli peníze na základě takových nabídek je přinejmenším velmi rizikové.

Falcon Advice dodává, že není nemožné koupit relativně levné superauto v této oblasti, a to klidně na dálku, člověk by ale měl využít služeb etablovaných dealerů, kteří něco takového ke spokojenosti klientů dělají roky či dekády. Takoví obvykle nevystavují na inzertních serverech fotky pískem zanesených vozů - i auta s podobnou historií jsou na prodej řádně připravena.


Výhodné nabídky superaut opuštěných v Dubaji nejsou obvykle tím, čím se tváří, že jsou - 1 - Opustena auta Dubaj prodej podvod ilustracni 01Výhodné nabídky superaut opuštěných v Dubaji nejsou obvykle tím, čím se tváří, že jsou - 2 - Opustena auta Dubaj prodej podvod ilustracni 02Výhodné nabídky superaut opuštěných v Dubaji nejsou obvykle tím, čím se tváří, že jsou - 3 - Opustena auta Dubaj prodej podvod ilustracni 03Výhodné nabídky superaut opuštěných v Dubaji nejsou obvykle tím, čím se tváří, že jsou - 4 - Opustena auta Dubaj prodej podvod ilustracni 04Výhodné nabídky superaut opuštěných v Dubaji nejsou obvykle tím, čím se tváří, že jsou - 5 - Opustena auta Dubaj prodej podvod ilustracni 05Výhodné nabídky superaut opuštěných v Dubaji nejsou obvykle tím, čím se tváří, že jsou - 6 - Opustena auta Dubaj prodej podvod ilustracni 06
Opuštěná superauta v Dubaji jsou skutečností, obvykle na nich ale vázne nějaký právní problém a není to tak, že by o ně kdokoli ztratil zájem. Foto: Abandoned Cars in Dubai@Facebook

Výhodné nabídky superaut opuštěných v Dubaji nejsou obvykle tím, čím se tváří, že jsou - 7 - Opustena auta Dubaj prodej podvod ilustracni 07
Podobné je to v případě vrakovišť, která též existují a jejich obsah bývá exkluzivní. Na satelitním záběru vidíme jedno takové místo - ten nespočet malých teček mezi silnicemi jsou skutečně všechno vozy převezené do sběrny odpadu. Foto: Google Earth

Zdroj: Falcon Advice

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše