Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost

Z fotek se zdá, že před sebou máme odstrojené torzo nějakého starého auta, které zapadne leda do nabídky místního vrakoviště. Realita nemůže být odlišnější, je to zřejmě poslední nový skelet slavného BMW M3 E30 na celém světě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost

8.1.2019 | Mirek Mazal

Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Z fotek se zdá, že před sebou máme odstrojené torzo nějakého starého auta, které zapadne leda do nabídky místního vrakoviště. Realita nemůže být odlišnější, je to zřejmě poslední nový skelet slavného BMW M3 E30 na celém světě.

Není to tak dávno, co Porsche vyrobilo jako nové auto, které jinak už 20 let nedělá. Šlo o nový exemplář poslední vzduchem chlazené 911 Turbo generace 993, která přestala sjíždět z výrobních linek automobilky v roce 1998. Kouzelné retro bylo sestaveno za použití původního skeletu i řady nových nových součástek a pokud vás tento nápad zaujal, nyní si jej můžete zopakovat v trochu menším měřítku. V Americe se totiž objevil v prodeji nikdy nevyužitý tovární skelet BMW M3 ikonické generace E30.

Nachystaná „kostra” byla byla vyrobena jako náhradní díl a nikdy nedošlo využití. Dnes tak představuje zřejmě vůbec poslední nový skelet M3 E30 na světě a komukoli může posloužit jako základní prvek pro nový projekt. Současný majitel ji nabízí za 30 tisíc dolarů (670 tisíc Kč) a je v opravdu perfektním stavu. Šedý skelet má stále všechny tovární štítky s číslem dílu 41 00 1 979 078 viditelným na několika místech. Nedostalo se na identifikátor motorových vozidel VIN, protože stěžejní část legendárního BMW nikdy nebyla zaregistrována. Absence unikátního čísla je ale dobrým předpokladem pro použití karoserie jakýmkoliv způsobem.

Na dřevěném vozíku pro přepravu je skutečně jen holý skelet, chybí tedy blatníky, dveře, kapota, víko zavazadlového prostoru nebo cokoliv dalšího. K dispozici je jen úplný základ, který prodávající Paul Marshall skrýval u sebe v garáži dlouhých 15 let. Sériová výroba vozu skončila už v roce 1992, náhradní díly ale BMW evidentně vyrábělo ještě v tomto století.

Podle slov prodávajícího byl tento poklad celou dobu uložen v suché teplé garáži, ale začal být na obtíž, proto míří do světa. Budoucí kupec by mohl postavit novodobou M3 s tradičními hranatými tvary a možná o trochu modernější technikou. A nebo s pomocí dalších dílů naprosto nový originální kus, jaký už svět znovu nepozná. Můžete se do toho pustit třeba i vy, první a možná nejdůležitější díl najdete ještě za rozumnou cenu v Dallasu.


Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost - 1 - BMW M3 E30 karoserie na prodej 01Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost - 2 - BMW M3 E30 karoserie na prodej 02Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost - 3 - BMW M3 E30 karoserie na prodej 03Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost - 4 - BMW M3 E30 karoserie na prodej 04Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost - 5 - BMW M3 E30 karoserie na prodej 05Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost - 6 - BMW M3 E30 karoserie na prodej 06Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost - 7 - BMW M3 E30 karoserie na prodej 07Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost - 8 - BMW M3 E30 karoserie na prodej 08Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost - 9 - BMW M3 E30 karoserie na prodej 09Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost - 10 - BMW M3 E30 karoserie na prodej 10Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost - 11 - BMW M3 E30 karoserie na prodej 11Zdánlivě bezcenný vrak na prodej je ve skutečnosti velká automobilová vzácnost - 12 - BMW M3 E30 karoserie na prodej 12
Američan měl doma 15 let úplně novou kostru BMW M3 E30. Nenašel žádné uplatnění, proto teď originální díl nabízí na prodej jako vůbec poslední existující novou kostru M3 E30 na celém světě

Zdroj: E30 Only Classifieds@Facebook

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše