Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu

Minulý rok obletěla svět zpráva o hrdinství zdravotníka, který pro záchranu lidí neváhal riskovat život a obětovat auto. Toyota mu dala nové, teď už ale jako nové úplně nevypadá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu

22.6.2019 | Mirek Mazal

Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu

/

Minulý rok obletěla svět zpráva o hrdinství zdravotníka, který pro záchranu lidí neváhal riskovat život a obětovat auto. Toyota mu dala nové, teď už ale jako nové úplně nevypadá.

Loni v listopadu svět uznale kýval hlavou nad obětavostí statečného zdravotníka, který nasadil svůj život při záchraně 24 lidí před požáry v USA. Vše nakonec přežil bez větší újmy, stejně jako lidé, kterým pomohl. O jeho autě už ale totéž říci nešlo.

Muž jménem Allyn Pierce tehdy pomohl s evakuací nemocnice, pak nasedl do své soukromé Toyoty Tundra a spolu se dvěma kolegy se vydal směr bezpečí. Po cestě ale uvízl mezi ohořelými troskami a celou posádku off-roadu začaly dohánět plameny. Auto se pomalu začalo škvařit, všichni se smiřovali s nejhorším a po telefonu nahráli rodinám vzkazy na rozloučenou. Pak se ale objevil buldozer, který nepřístupnou silnici vyčistil a ohořelá Tundra mohla pokračovat v cestě. Allyn ale ani tehdy nezamířil do bezpečí, nýbrž nabral kurz zpět do nemocnice, kde našel spoustu zraněných, které spolu s ostatním personálem začal zachraňovat.

Mnozí lidé tehdy vděčili zdravotníkovi s velkým srdcem za záchranu života, ten na oplátku uznal kvality Toyoty Tundra, která v kritické chvíli posloužila jako úkryt. Působení požáru ale auto odneslo ze všech nejhůře, některé části se doslova roztekly. Plastové díly se teplem roztavily, karoserie zčernala na uhel. Světla změnila tvar, ale přesto dokázala posvítit na cestu.

Nebezpečná akce se na Toyotě nesmazatelně podepsala, současně ukázala, jak odolné je to auto. Sama automobilka si toho všimla a Allynovi dodala úplně to samé, ale zbrusu nové auto. Člověk by řekl, že tím celý příběh skončí, ale není to tak docela pravda.

S odstupem více než půl roku se o autě doslýcháme znovu, neboť Allyn nechtěl, aby nový vůz zůstal pouhou náhradou. Přál si, aby působil jako vzpomínka na ony šťastné chvíle během velkého neštěstí a nechal vůz upravit do podoby, kterou můžete vidět na fotkách níže. Nejviditelnější novinkou je lakování, které připomíná spálený lak původního auta. Aby ale nezůstalo jen u vzhledu, lépe auto připravil i na případný další těžký zásah - k nepřehlédnutí jsou i větší kola, zvýšený podvozek nebo záď s nádrží na CO2 určenou k hustění pneumatik.

Sami posuďte, jak se vám výsledek líbí, vzhled původního ohořelého auta ale evokuje zdařile. Celý příběh je tím na každý pád pozoruhodně završen, neboť duch zničeného auta má takto dále žít v novince, které Allyn říká familerně Pandra.


Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 1 - Toyota Tundra ohorela nahrada tuning 01Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 2 - Toyota Tundra ohorela nahrada tuning 02Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 3 - Toyota Tundra ohorela nahrada tuning 03Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 4 - Toyota Tundra ohorela nahrada tuning 04Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 5 - Toyota Tundra ohorela nahrada tuning 05Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 6 - Toyota Tundra ohorela nahrada tuning 06
Řady úprav se dočkala nová Tundra, kterou statečný zdravotního dostal od Toyoty zdarma

Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 7 - Pozar Kalifornie 2018 foto 05Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 8 - Pozar Kalifornie 2018 foto 01Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 9 - Pozar Kalifornie 2018 foto 02Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 10 - Pozar Kalifornie 2018 foto 03
Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 11 - Pozar Kalifornie 2018 foto 04Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 12 - Zachrana lidi Kalifornie Toyota Tundra dalsi 01
Takto loni dopadla původní Tundra při záchraně pacientů...

Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 13 - Zachrana lidi Kalifornie Toyota Tundra dalsi 02
...Toyota se ozvala a slíbila nápravu...

Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 14 - Toyota Tundra Pandra pokracovani 01Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 15 - Toyota Tundra Pandra pokracovani 02Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 16 - Toyota Tundra Pandra pokracovani 03Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 17 - Toyota Tundra Pandra pokracovani 04Zdravotník, který při záchraně lidí upekl své auto a dostal nové, dal příběhu korunu - 18 - Toyota Tundra Pandra pokracovani 05
...hrdina Allyn Pierce se dočkal a dostal zdarma novou Tundru

Zdroj: Carscoops

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše