Online petice za snížení spotřební daně z benzinu a nafty: připojte se

Máte už dost drahých paliv, jejichž cenu přitom z většiny tvoří daně? Pokusme se to společně změnit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Online petice za snížení spotřební daně z benzinu a nafty: připojte se

27.1.2012 | Autoforum.cz | 87 příspěvků

Online petice za snížení spotřební daně z benzinu a nafty: připojte se

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Máte už dost drahých paliv, jejichž cenu přitom z většiny tvoří daně? Pokusme se to společně změnit.

Doplněno 10.7.: Pod peticí se nám sešlo již přes 42 tisíc podpisů, budeme i tak rádi za každou vaši další podporu. Čím více nás bude, tím více bude hlas každého z nás slyšet. Věříme, že jsme schopni dosáhnout vytyčeného cíle - Řekněte prosím vaším přátelům a známým, kterým se níže popsaný stav též nelíbí, aby i oni udělali něco málo proto, aby se změnil. Jsme přesvědčení, že i pár kliky myší lze „změnit svět”, ale opravdu to chce udělat aspoň to. Bez jakéhokoli projevu nespokojenosti se nezmění nikdy nic.


Proč petice?

Včera jsme vás informovali o tom, jak velkou část svého výdělku musíte odvést státu, pokud si chcete koupit trochu benzinu nebo nafty do svého vozu. Skoro tři čtvrtiny jsou podle nás nehorázným podílem, který se nemění ani v době, kdy se ceny paliv šplhají rekordně vysoko.

Tento stav se přitom nedotýká jen nás, není ani v souladu se zájmy státu, který jej hájí a ústy vládních představitelů otevřeně odmítá připustit jeho změnu. Kvůli vysokému daňovém zatížení a ve výsledku vysoké ceně nafty u nás záměrně netankují ani velcí dopravci, kteří raději čerpací stanice v Rakousku nebo Polsku.

Ve výsledku jsme to tak my, kdo kvůli hloupému politickému rozhodnutí platí vysoké daně a marně se tak snaží vyvážit ztrátu daňových příjmů za jinak přirozené tankování paliva ze strany dopravců, jejichž náklady tak jako tak platíme v ceně nakupovaného zboží.

Na benzin nebo naftu skoro za 40 Kč můžete mít dost vysoké příjmy, aby vás celá věc nezajímala, ale toto není sociální záležitost. Jste si jisti, že jste tak bohatí, abyste si mohli dovolit zbytečně drahý benzin? A existuje vůbec nějaký důvod pro ospravedlnění zdanění, které ve výsledku ničemu nepomáhá a i právě vám škodí? My o něm nevíme.

Proto bychom společně s vámi rádi předložili českým ústavním činitelům níže přiloženou petici, ve které požadujeme snížení spotřební daně z minerálních olejů dotčeného typu na minimální možnou úroveň, jenž povede k výraznému snížení cen benzinu a nafty u čerpacích stanic. A co více, povede k návratu a dost možná i dalšímu zvýšení počtu transitních dopravců tankujících v České republice. Ani politiky tolik obávaná ztráta daňových příjmů tak vůbec nemusí nastat, k té naopak došlo po zvýšení spotřební daně v loňském roce.

Prosím, nemyslete si, že je to k ničemu. O stavu naší demokracie si můžete myslet cokoli a budeme s vámi souhlasit, když konstatujete, že nejen zabednění politici s oblibou ignorují, co si lidé myslí. Neignorují ale, co lidé otevřeně říkají. Pokud se nás sejdou byť jen tisíce nebo desetitisíce, bude všem jasné, že v rámci skupiny, která se o této petici dozví, jde o obrovské procento lidí, jenž tato záležitost velmi tíží.

Do parlamentu se navíc dostane brzy návrh, který bude snížení spotřební daně požadovat. Stranické sekretariáty mohou požadovat co chtějí, ale když zatlačíme na každého jednoho poslance a senátora, mohou alespoň ti váhající pochopit, že správně by měli udělat něco jiného, než chce vedení jejich partají.

Nechte proto prosím zaznít svůj hlas také jindy než při volbách.


Online petice za snížení spotřební daně z benzinu a nafty: připojte se - 1 - Dane benzin 01Online petice za snížení spotřební daně z benzinu a nafty: připojte se - 2 - Dane benzin 02Online petice za snížení spotřební daně z benzinu a nafty: připojte se - 3 - Dane benzin 03
Tady všude můžeme platit méně. A politici to mají ve svých rukou.

Jak petici podpořit?

Vzhledem k tomu, že internetová petice nemá žádné právní zakotvení, můžete tuto záležitost podpořit jakýmkoli níže zmíněným způsobem:
dát tomuto článku své „To se mi líbí” na Facebooku
přidat mu „+1” na Google+
„podepsat se” pomocí přiloženého formuláře. Stačí uvést jméno, příjmení a město, nehodláme vás šmírovat, pro unikátnost Vaší podpory postačí e-mailová adresa, která pochopitelně nebude zveřejněna.

To všechno jsou nepopiratelné projevy vašeho zájmu, které politici nebudou moci ignorovat. A ti, kteří je ignorovat budou, jistě budou moci zapomenout na vaši budoucí podporu.

Věřte, že jsme společně schopni současný stav změnit. Pokud o této věci řeknete svým přátelům známým, může se nás sejít dost na to, aby politici otevřeli oči a uvědomili si, že nás v době rekordně vysokých cen paliv nemohou odírat ještě daněmi, které se v Evropě řadí mezi nadprůměrné. V závislosti na vaší odezvě oslovíme všechny poslance, senátory a další ústavní činitele a dáme jim jasně na vědomí, co my všichni chceme. Konec konců, stát by si s ohledem na výše zmíněné snížením sazeb spotřební daně pomohl i sám...

Text petice „Snížte spotřební daň z benzinu a nafty” určené českým ústavním činitelům

My, níže podepsaní, s ohledem na rekordní ceny benzinu a nafty, dané z velké části jejich daňovým zatížením a za stavu, kdy jsme nuceni platit i nemalé přímé daně a jakožto řidiči také řadu dalších odvodů a poplatků směřujících do státní kasy, požadujeme neprodlené snížení spotřební daně z minerálních olejů dotčeného typu (motorové benziny a střední oleje a těžké plynové oleje) podle § 48 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních na minimální možnou úroveň.

Pod toto prohlášení připojuji svůj podpis.

Podepsat pomocí Facebooku nebo Google+

Podepsat vyplněním formuláře

Počet podpisů pomocí formuláře k 27.4.: 19 762

Autoforum.cz

Diskuze 87 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše