Reklama

Alfa Giulia QV vyzvala Němce na další souboj. Neporouchala se, ale ani nevyhrála

Při poměřování dynamiky v přímém směru snad každý čekal italské selhání a nebo vítězství. Jenže se nestalo ani jedno, Giulia QV dojela a nezvítězila.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Giulia QV vyzvala Němce na další souboj. Neporouchala se, ale ani nevyhrála

17.7.2017 | Petr Prokopec | 15 příspěvků

Při poměřování dynamiky v přímém směru snad každý čekal italské selhání a nebo vítězství. Jenže se nestalo ani jedno, Giulia QV dojela a nezvítězila.

Minulý týden jsme nejspíše nepotěšili fanoušky Alfy Romeo. Jejich nová modla, sedan Giulia, selhává v novinářských testech jako na běžícím pásu. Po této zprávě by mohl leckdo čekat, že verze QV, která nastoupila do dalšího souboje s BMW M3 Competition a Mercedesem-AMG C 63 S, opět selže. Tentokrát se to díky bohu nestalo, přesto italský sedan - tak trochu oproti očekáváním - v prvním kole prohrál.

Srovnání Vicky Parrott, známé hlavně z televizního Fifth Gearu, se zaměřilo v prvé řadě na dynamiku v přímce. Nešlo však o zrychlení na stovku či dvoustovku, ale sprint na takřka 3,5kilometrové ranveji. A z tohoto klání Gilulia QV nevyšla jako to nejrychlejší vozidlo, což je docela překvapivé - dosud QV dávalo německé konkurenci na frak, jenže při předchozích testech jakékoliv měření končilo na dvoustovce.

Teď se zrychlovalo až na 240 km/h a to bylo pro Giulii QV už příliš - nejrychleji na této metě byl Mercedes. Z 0 na 50 km/h pro změnu nejlépe akcelerovalo BMW, jinde vládla Alfa. Určující ale bylo zrychlení na onu dvěstěčtyřicítku a tady se musela italská dáma spokojit s druhým místem - tempa 240 km/h dosáhne o čtyři desetiny později než Mercedes (ovšem o 1,3 sekundy rychleji než BMW).

Detailní výsledky najdete níže, my jsme nyní zvědavi, jak se Alfě Romeo povede v dalších dvou kolech testu - první se zaměří na časy na okruhu, druhé pak na zábavu za volantem. V obou bychom se mohli dočkat překvapení - tedy pokud se konce tohoto testu Giulia dožije ve zdraví...

Alfa Giulia QV vyzvala Němce na další souboj. Neporouchala se, ale ani nevyhrála - 1 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 vs C63AMG 2017 novy videoscreen 01Alfa Giulia QV vyzvala Němce na další souboj. Neporouchala se, ale ani nevyhrála - 2 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 vs C63AMG 2017 novy videoscreen 02Alfa Giulia QV vyzvala Němce na další souboj. Neporouchala se, ale ani nevyhrála - 3 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 vs C63AMG 2017 novy videoscreen 03Alfa Giulia QV vyzvala Němce na další souboj. Neporouchala se, ale ani nevyhrála - 4 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 vs C63AMG 2017 novy videoscreen 04
Alfa Romeo Giulia QV se znovu postavila BMW M3 a Mercedesu-AMG C 63 S. Tentokráte dojela do cíle, nikoliv však na prvním místě

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama