Reklama

Tohle Alfa nepotřebuje. Giulia se v testu postavila Němcům, selhal jí motor (video)

Alfa Romeo Giulia QV se postavila BMW M3 a Mercedesu-AMG C63 S. Možná by znovu i vyhrála, kdyby ale nenaplnila zvěsti o své nespolehlivosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle Alfa nepotřebuje. Giulia se v testu postavila Němcům, selhal jí motor (video)

10.7.2017 | Petr Prokopec | 41 příspěvků

Alfa Romeo Giulia QV se postavila BMW M3 a Mercedesu-AMG C63 S. Možná by znovu i vyhrála, kdyby ale nenaplnila zvěsti o své nespolehlivosti.

Reputace italských automobilů není v myslích většiny lidí zrovna pozitivní. Na jedné straně se sice vyznačují pěkným vzhledem, který je zejména v případě Ferrari ještě podpořen výkonnými pohonnými jednotkami, nicméně na straně druhé se již několik desetiletí mluví o pochybné spolehlivosti. Ta se sice liší značka od značky, model od modelu i kus od kusu, nicméně všeobecně jsou Italové bráni stále s rezervou. Jejich majitelé se snaží a pověry vyvracejí kde můžou, je jich ale málo a stereotypy příliš hluboko zakořeněné.

Jak je to doopravdy? To je těžké říci, protože jakýkoli technický problém italského auta je hned zveličován. Italové si zkrátka přešlapy nemohou dovolit, pokud chtějí být vnímáni lépe, jenže to se bohužel neděje. Důkazem budiž potíže Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio Verde, která nastoupila do dalšího srovnávacího testu kolegů z Pistonheads s německou konkurencí. Tu již několikráte „vyklepla“, stejně jako třeba tu americkou. Nicméně jak se ukazuje, stát se tak může pouze za předpokladu, že vůz zvládne náročný srovnávací test od začátku až do konce. A v nejnovějším případě tomu tak nebylo.

Krátce po spuštění kamer se na přístrojovém štítu italského sedanu objevila ikonka odkazující na nutnou kontrolu motoru. To u moderních aut není nic neobvyklého, mnohdy navíc na odstranění problému postačí pohonnou jednotku vypnout a zase znovu nastartovat. Nicméně v tomto případě ani to nepomohlo, vůz nejprve přešel do ochranného režimu, než přestal fungovat zcela.

Vítězem srovnání se tedy nakonec stalo BMW M3 Competition před Mercedesem-AMG C63 S, a to i přes nejnižší výkon z celé trojice. Tím mnichovská automobilka jen rozdmýchala poslední spekulace, podle kterých výkon svých vozů záměrně podhodnocuje. Ono totiž vždy vypadá lépe, když malý kašpárek zahraje velké divadlo, než když chlubil selže u prvního úkolu.

Od německého sedanu se raději vrátíme k Giulii. Jedna porucha samozřejmě výše zmíněné mýty a pověry nepotvrzuje, podobné patálie navíc nemívají jen Alfy. Nicméně ty nové je mají docela často, toto není první selhání Giulie v rukou novinářů. Novinářské vozy jistě dostávají zabrat, ale to jistě ne jen ty od Alfy. Navíc dostávají nebo alespoň mají dostávat i špičkovou péči servisu (jsou v nich obvykle každý týden) a selhání motoru není banalitou.

Ve výsledku se tak vlastně nízkým prodejům nového italského sedanu ani nedivíme. U nás je Giulia docela drahá a navíc nenabízí to, co by si trh opravdu přál, tedy slabší benzínové varianty s manuální převodovkou. Vypadá pohledněji než cokoliv s německým cejchem, ovšem cena v kombinaci s pochybnostmi o spolehlivosti nejsou ideálním způsobem, jak navýšit registrace. A podobné potíže, jako ty v přiloženém britském testu, značce k návratu na výsluní opravdu nepomohou...

Tohle Alfa nepotřebuje. Giulia se v testu postavila Němcům, selhal jí motor (video) - 1 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 vs C63AMG 2017 videoscreen 01Tohle Alfa nepotřebuje. Giulia se v testu postavila Němcům, selhal jí motor (video) - 2 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 vs C63AMG 2017 videoscreen 02Tohle Alfa nepotřebuje. Giulia se v testu postavila Němcům, selhal jí motor (video) - 3 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 vs C63AMG 2017 videoscreen 03Tohle Alfa nepotřebuje. Giulia se v testu postavila Němcům, selhal jí motor (video) - 4 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 vs C63AMG 2017 videoscreen 04Tohle Alfa nepotřebuje. Giulia se v testu postavila Němcům, selhal jí motor (video) - 5 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 vs C63AMG 2017 videoscreen 05Tohle Alfa nepotřebuje. Giulia se v testu postavila Němcům, selhal jí motor (video) - 6 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 vs C63AMG 2017 videoscreen 06
Alfa Romeo Giulia QV se znovu postavila německé konkurenci. Tentokráte však vítězem korunována nebyla

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 41 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše