Reklama

Alfa Romeo Giulia kombi konečně potvrzena, dorazí už příští rok

Prodeje nového italského sedanu zatím nejsou nikterak světoborné, marné ale též ne. S expanzí do dalších částí světa tak Alfa rozšíří i nabídku v Evropě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo Giulia kombi konečně potvrzena, dorazí už příští rok

27.10.2016 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Prodeje nového italského sedanu zatím nejsou nikterak světoborné, marné ale též ne. S expanzí do dalších částí světa tak Alfa rozšíří i nabídku v Evropě.

Prodeje nové Alfy Romeo Giulia rozhodně nejsou takové, abychom mohli mluvit o definitivním spasení značky. Sedanu bylo do konce září prodáno 5 105 exemplářů, což není světoborné číslo. Je však třeba si uvědomit, že vůz byl až do konce prázdnin k mání pouze v kontinentální Evropě. Teprve devátý letošní měsíc došlo také na Velkou Británii, která je po Německu druhým největším trhem.

Přestože zářijové registrace jsou těmi dosud nejvyššími, stále tu mluvíme jen o 1 718 kusech. Své sice udělá také uvedení modelu na americký trh, kde bude Giulia nabízena od konce roku, a v prvním či druhém čtvrtletí 2017 zasáhne do hry konečně i Čína, nicméně i tak se nezdá, že by naplnění mohly dojít plány Sergia Marchionneho, který původně ohlašoval 75 až 100 tisíc registrací ročně.

Ve světle těchto faktů překvapí, že Italové se rozhodli přehodnotit své předchozí zamítavé stanovisko týkající se kombíku. Ten by i přes zatím celkem vlažné přijetí sedanu měl spatřit světlo světa, a sice v závěru příštího roku. Pro Alfu Romeo se přitom rozhodně bude jednat o nemalou vzpruhu, neboť tato karosářská varianta se v Evropě na prodejích prémiové střední třídy podílí 42 procenty.

Stejně jako méně praktická varianta bude i kombi postaveno na platformě Giorgio, která je dle Marchionneho „jedním z nejlepších děl, jaké kdy tento koncern představil“. FCA tak architekturu použije u celé řady dalších vozů i značek, mezi které má patřit dokonce Jeep. „Myslím totiž, že její využití v rámci koncernu je pravděpodobně tím největším mechanickým benefitem, jaký jsme tu za dlouhou dobu měli.“

Na stejných základech přitom vyroste i vůbec první SUV Alfy Romeo, které se pod názvem Stelvio představí již příští měsíc na autosalonu v Los Angeles. Vyráběno pak bude stejně jako Giulia a hatchback Giulietta v továrně Cassino, přičemž se zahájením prodeje se počítá v prvním čtvrtletí příštího roku.

Alfa Romeo Giulia kombi konečně potvrzena, dorazí už příští rok - 1 - Prodeje premiovych sedanu v Evrope 2016
Prodeje Alfy Romeo Giulia zatím nejsou nikterak světoborné...

Alfa Romeo Giulia kombi konečně potvrzena, dorazí už příští rok - 2 - Alfa Romeo Giulia Sportwagon kombi render novy 01
...i proto nakonec značka přehodnotila své původní stanovisko, jenž se týká kombíku

Alfa Romeo Giulia kombi konečně potvrzena, dorazí už příští rok - 3 - Alfa Romeo Giulia Coupe render 01Alfa Romeo Giulia kombi konečně potvrzena, dorazí už příští rok - 4 - Alfa Romeo Giulia Coupe render 02Alfa Romeo Giulia kombi konečně potvrzena, dorazí už příští rok - 5 - Alfa Romeo Giulia Coupe render 03Alfa Romeo Giulia kombi konečně potvrzena, dorazí už příští rok - 6 - Alfa Romeo Giulia Coupe render 04Alfa Romeo Giulia kombi konečně potvrzena, dorazí už příští rok - 7 - Alfa Romeo Giulia Coupe render 05Alfa Romeo Giulia kombi konečně potvrzena, dorazí už příští rok - 8 - Alfa Romeo Giulia Spyder render
Kupé a kabriolet jsou ale nejspíše stoprocentně mimo hru

Zdroj: Auto News

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše