BMW 7 v křiklavě žluté z M4 dává teprve vyniknout obrovským novým ledvinkám

Sama výrazná barva by u limuzíny typu BMW řady 7 byla kontroverzní volbou, v tomto případě se ale tak trochu ztrácí vedle toho, jak opticky zvětšuje už tak obrovské ledvinky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW 7 v křiklavě žluté z M4 dává teprve vyniknout obrovským novým ledvinkám

24.5.2019 | Mirek Mazal

Sama výrazná barva by u limuzíny typu BMW řady 7 byla kontroverzní volbou, v tomto případě se ale tak trochu ztrácí vedle toho, jak opticky zvětšuje už tak obrovské ledvinky.

Když BMW před pěti lety uvedlo na trh tehdy novou M4, proběhlo vše docela odvážným způsobem. Spolu s dvakrát přeplňovaným šestiválcem v kupé řady 4 debutoval křiklavě žlutý odstín laku nazvaný Austin Yellow. Automobilce se záhadným způsobem podařilo namíchat barvu Slunce, která ovšem není obtěžující, naopak budí zájem zákazníků.

Od února 2014 je křiklavá volba také součástí nabídky divize BMW Individual, která zákazníkům za úplatu vyhotoví prakticky cokoli. Žlutá Austin není to pravé ořechové pro úplně všechny modely bavorského portfolia, například limuzína řady 7 lépe snáší elegantní varianty. Někteří ale tento fakt záměrně pokouší.

Země výstředností jsou Spojené arabské emiráty. Šejkové chtějí být vidět, jinak si nelze objasnit kanárkové BMW 730Li umístěné v dealerství Abu Dhabi Motors. Nejdelší sedan z Mnichova je poháněn jen čtyřválcem o výkonu 258 koní (190 kW) a 400 Nm, ale arabský kus není zajímavý svým pohonným ústrojím.

Důležitější jsou masivní plochy Austin Yellow, ve kterých se ztrácí i nános chromu na dekorativních lištách. Protáhlý exteriér delší verze se podobá velkému bonbonu a nic na tom nemění ani balíček M Sport. Ohromit - v dobrém i zlém - ale dokáže až příď, z níž se žlutým okolím teprve vystupuje dvojice obřích ledvin, kterých se sedmička dočkala s nedávným faceliftem. A vnitřní prostory s krémovým čalouněním kůží střídaným černými plochami a dekorativním materiálem též nejsou tuctové.

Kdo chce takovou sedmičku, za kterou se na ulici otočí většina hlav, ten s podobným provedením nešlápne vedle. Výrazný je tento vůz zcela nepochybně, jeho jinak typická elegance je ale s touto specifikací ta tam.


BMW 7 v křiklavě žluté z M4 dává teprve vyniknout obrovským novým ledvinkám - 1 - BMW 730Li Austin Yellow z Abu Dhabi foto 01BMW 7 v křiklavě žluté z M4 dává teprve vyniknout obrovským novým ledvinkám - 2 - BMW 730Li Austin Yellow z Abu Dhabi foto 02BMW 7 v křiklavě žluté z M4 dává teprve vyniknout obrovským novým ledvinkám - 3 - BMW 730Li Austin Yellow z Abu Dhabi foto 03BMW 7 v křiklavě žluté z M4 dává teprve vyniknout obrovským novým ledvinkám - 4 - BMW 730Li Austin Yellow z Abu Dhabi foto 04BMW 7 v křiklavě žluté z M4 dává teprve vyniknout obrovským novým ledvinkám - 5 - BMW 730Li Austin Yellow z Abu Dhabi foto 05BMW 7 v křiklavě žluté z M4 dává teprve vyniknout obrovským novým ledvinkám - 6 - BMW 730Li Austin Yellow z Abu Dhabi foto 06BMW 7 v křiklavě žluté z M4 dává teprve vyniknout obrovským novým ledvinkám - 7 - BMW 730Li Austin Yellow z Abu Dhabi foto 07BMW 7 v křiklavě žluté z M4 dává teprve vyniknout obrovským novým ledvinkám - 8 - BMW 730Li Austin Yellow z Abu Dhabi foto 08BMW 7 v křiklavě žluté z M4 dává teprve vyniknout obrovským novým ledvinkám - 9 - BMW 730Li Austin Yellow z Abu Dhabi foto 09BMW 7 v křiklavě žluté z M4 dává teprve vyniknout obrovským novým ledvinkám - 10 - BMW 730Li Austin Yellow z Abu Dhabi foto 10BMW 7 v křiklavě žluté z M4 dává teprve vyniknout obrovským novým ledvinkám - 11 - BMW 730Li Austin Yellow z Abu Dhabi foto 11BMW 7 v křiklavě žluté z M4 dává teprve vyniknout obrovským novým ledvinkám - 12 - BMW 730Li Austin Yellow z Abu Dhabi foto 12
BMW 730Li Austin Yellow chce odvážného majitele, který našel zálibu v obří přední masce

Zdroj: BMW Abu Dhabi Motors@Facebook

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama