Reklama

BMW X2 nachytáno při ostrých testech, nedotáčivostí kvičí jak o život (video)

Nejagresivněji stylizovaný zástupce mnichovských crossoverů a SUV je v základu předokolka stejně jako X1. A ten ovlivňuje jeho jízdní projev.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW X2 nachytáno při ostrých testech, nedotáčivostí kvičí jak o život (video)

20.4.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nejagresivněji stylizovaný zástupce mnichovských crossoverů a SUV je v základu předokolka stejně jako X1. A ten ovlivňuje jeho jízdní projev.

Na sklonku letošního roku se dočkáme dalšího mnichovského SUV-kupé. Tedy sériové verze BMW X2, o jejímž příchodu si již šuškají i vrabci na střeše. Prototyp vozu byl nyní znovu přistižen na Nordschleife při nutně již finálních testech, kterým odpovídal i způsob zacházení testovacích pilotů s ním. To zní ve spojení se značkou BMW lákavě, jenže záběry na něj přinejmenším letité fanoušky značky od návštěvy showroomu leda odradí

Z projevu vozu je zřetelné, jak moc vlastní je mu především nedotáčivost, při které přední pneumatiky prosebně kvílejí o smilování. Tento fakt vlastně až tak moc nepřekvapí, mnichovská novinka totiž stejně jako třeba model X1 používá platformu UKL, která v základu počítá s pohonem předních kol. Za příplatek pak bude samozřejmě u některých variant k dispozici i systém xDrive, ten ale počítá s mezinápravovou spojkou a primárně tedy se zapřažením přední nápravy, ke které se ta zadní přidává jen ve chvílích potřeby.

Během testů na Ringu takových momentů bylo více než jindy, počasí v pohoří Eifel bylo totiž typicky nevyzpytatelné. Ačkoliv tedy v mnoha záběrech prosvítají sluneční paprsky, povšimnout si můžeme i sněžení. To - stejně jako chladné počasí - může samozřejmě stát za poněkud nepřesvědčivým jízdním chováním prototypů, nicméně ani na suchu bychom od vozu neměli čekat zázraky.

Je to poněkud škoda, neboť vzhled BMW X2 bude daleko agresivnější a tedy sportovněji laděný než u sourozence či větších modelů X4 a X6. I přes kamufláž je totiž jasně patrná snížená střešní linie, seseklá záď či více skloněné čelní okno. K tomu přihoďte velká litá kola a bezesporu také dramaticky stylizované nárazníky, ačkoliv na jejich detaily je třeba vyčkat.

Pod kapotou se pak objeví již známá rodina 1,5litrových tříválců a dvoulitrových čtyřválců, které bude v případě amerického trhu doprovázet pouze osmistupňový automat od Aisunu. Evropané ovšem dostanou na výběr také šestistupňový manuál, ačkoliv se dá očekávat, že ten bude u většiny variant absentovat - X1 dnes s manuálním řazením koupíte v případě benzinových motorů pouze s tříválci a nelze očekávat, že by tomu v případě X2 mělo být jinak...

BMW X2 nachytáno při ostrých testech, nedotáčivostí kvičí jak o život (video) - 1 - BMW X2 2018 Ring novy videoscreen 02BMW X2 nachytáno při ostrých testech, nedotáčivostí kvičí jak o život (video) - 2 - BMW X2 2018 Ring novy videoscreen 03BMW X2 nachytáno při ostrých testech, nedotáčivostí kvičí jak o život (video) - 3 - BMW X2 2018 Ring novy videoscreen 04BMW X2 nachytáno při ostrých testech, nedotáčivostí kvičí jak o život (video) - 4 - BMW X2 2018 Ring novy videoscreen 05BMW X2 nachytáno při ostrých testech, nedotáčivostí kvičí jak o život (video) - 5 - BMW X2 2018 Ring novy videoscreen 06BMW X2 nachytáno při ostrých testech, nedotáčivostí kvičí jak o život (video) - 6 - BMW X2 2018 Ring novy videoscreen 07
BMW X2 ladí finální formu na Ringu. Na videu přitom ukazuje hlavně svou nedotáčivost

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše