Reklama

Sériové BMW X2 bude jinak vypadat jen stěží. Prostě stylovější X1 (ilustrace)

BMW tak trochu promeškalo příležitost SUV postavené na platformě UKL trochu odlišit. Za pár novinek si ale bezesporu řekne o vyšší sumy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Sériové BMW X2 bude jinak vypadat jen stěží. Prostě stylovější X1 (ilustrace)

11.10.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

BMW tak trochu promeškalo příležitost SUV postavené na platformě UKL trochu odlišit. Za pár novinek si ale bezesporu řekne o vyšší sumy.

Otázky na téma smysluplnosti BMW X2 jsme vznesli již ve chvíli, kdy mnichovská automobilka své nejnovější SAC neboli Sport Activity Coupe představila. Zatímco u takových modelů X4 nebo X6 bychom na odpověď přišli okamžitě, neboť jde přeci jen s přimhouřením obou očí o stylovky, která se vůči konzervativněji stylizovaným vozům X3 a X5 opravdu liší, u X2 je odklon vůči X1 menší.

Ještě více patrné je to na neoficiálních ilustracích webu Remca Meulendijka, který nám přináší pohled na možnou produkční variantu. Realita se jistě bude v některých detailech lišit, nicméně celkově s odklonem počítat nelze. Nové BMW X2 tak působí jen jako model X1, který dostal navíc agresivněji střižené nárazníky a poněkud sníženou střešní linii.

Zde změny začínají, ale také končí. Mechanicky již jde o identické vozy. Oba stojí na platformě UKL, která v základu používá pohon předních kol. Ten je možné vyměnit za systém xDrive, stejně jako lze v motorovém prostoru nahradit přeplňované tříválce přeplňovanými čtyřválci. Atmosféry či šestiválce jsou mimo hru.

Kabina jistě bude velice podobná té z X1, změny lze očekávat znovu jen u detailů. Je samozřejmě možné, že zejména vzadu BMW přijde s výraznějšími nuancemi hlavně kvůli nižší střeše. Ta je přitom i důvodem, proč lze očekávat méně místa na zadních sedadlech a v zavazadelníku.

Abychom tedy vše sesumírovali, BMW X2 se od modelu X1 lišit jen málo. Nabídne lehce vybroušený styl doplněný menší praktičností a vyšší cenou. V případě X4 a X6 tato strategie šla chápat, zde ale mnichovští míří se stejnou návnadou do již jednou vyloveného rybníka. Uspějí? To zjistíme v roce 2018.

Sériové BMW X2 bude jinak vypadat jen stěží. Prostě stylovější X1 (ilustrace) - 1 - BMW X2 2018 produkcni verze render 01Sériové BMW X2 bude jinak vypadat jen stěží. Prostě stylovější X1 (ilustrace) - 2 - BMW X2 2018 produkcni verze render 02
Produkční BMW X2 nejspíše jinak vypadat nebude

Ilustrace: RM.Design

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše