Škoda Octavia Scout je nejlepší čtyřkolka

Škoda to zase vyhrála, Scout je nejlepší čtyřkolka, i když nemá ani „pořádný” pohon všech kol...
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Sériové BMW X2 bude jinak vypadat jen stěží. Prostě stylovější X1 (ilustrace)

11.10.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

BMW tak trochu promeškalo příležitost SUV postavené na platformě UKL trochu odlišit. Za pár novinek si ale bezesporu řekne o vyšší sumy.

Otázky na téma smysluplnosti BMW X2 jsme vznesli již ve chvíli, kdy mnichovská automobilka své nejnovější SAC neboli Sport Activity Coupe představila. Zatímco u takových modelů X4 nebo X6 bychom na odpověď přišli okamžitě, neboť jde přeci jen s přimhouřením obou očí o stylovky, která se vůči konzervativněji stylizovaným vozům X3 a X5 opravdu liší, u X2 je odklon vůči X1 menší.

Ještě více patrné je to na neoficiálních ilustracích webu Remca Meulendijka, který nám přináší pohled na možnou produkční variantu. Realita se jistě bude v některých detailech lišit, nicméně celkově s odklonem počítat nelze. Nové BMW X2 tak působí jen jako model X1, který dostal navíc agresivněji střižené nárazníky a poněkud sníženou střešní linii.

Zde změny začínají, ale také končí. Mechanicky již jde o identické vozy. Oba stojí na platformě UKL, která v základu používá pohon předních kol. Ten je možné vyměnit za systém xDrive, stejně jako lze v motorovém prostoru nahradit přeplňované tříválce přeplňovanými čtyřválci. Atmosféry či šestiválce jsou mimo hru.

Kabina jistě bude velice podobná té z X1, změny lze očekávat znovu jen u detailů. Je samozřejmě možné, že zejména vzadu BMW přijde s výraznějšími nuancemi hlavně kvůli nižší střeše. Ta je přitom i důvodem, proč lze očekávat méně místa na zadních sedadlech a v zavazadelníku.

Abychom tedy vše sesumírovali, BMW X2 se od modelu X1 lišit jen málo. Nabídne lehce vybroušený styl doplněný menší praktičností a vyšší cenou. V případě X4 a X6 tato strategie šla chápat, zde ale mnichovští míří se stejnou návnadou do již jednou vyloveného rybníka. Uspějí? To zjistíme v roce 2018.

Sériové BMW X2 bude jinak vypadat jen stěží. Prostě stylovější X1 (ilustrace) - 1 - BMW X2 2018 produkcni verze render 01Sériové BMW X2 bude jinak vypadat jen stěží. Prostě stylovější X1 (ilustrace) - 2 - BMW X2 2018 produkcni verze render 02
Produkční BMW X2 nejspíše jinak vypadat nebude

Ilustrace: RM.Design

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše