Reklama

Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video)

Rumunský pick-up se s francouzskou značkou snaží uchvátit jižní Ameriku 143 koňmi či prostornou korbou za slušný peníz. Tam boduje, u nás ani nemůže.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video)

25.7.2017 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

Rumunský pick-up se s francouzskou značkou snaží uchvátit jižní Ameriku 143 koňmi či prostornou korbou za slušný peníz. Tam boduje, u nás ani nemůže.

Skupina Renault, do které dnes spadá i Dacia či Lada, má za sebou velmi úspěšný první půlrok. V Evropě se jí podařilo prodat celkem 1,88 milionu vozů, což představuje nárůst 10,4 % oproti loňskému roku. Špatně si Francouzi nevedou ani mimo Evropu. V jihoamerickém regionu dosáhli 14,6% růstu, což zlepšilo tamní tržní podíl na 6,5 %. Úspěch stojí na modelech Dacie - Sandero, Logan a Duster Oroch - jež se zde prodávají s logem Renaultu. Dacia je totiž v těchto končinách neznámou značkou, její vozy jsou ale zajímavé pro jihoameričany.

Na jeden vůz z tohoto trojlístku se nyní podíváme blíže. Konkrétně na pick-up Duster Oroch, který je unikátem tohoto trhu - nikde jinde jej značka nenabízí, a to ani pod rumunským, ani pod francouzským emblémem. Je to škoda, neboť tento vůz má rozhodně co nabídnout. Kromě neotřelého vzhledu je to čtveřice dveří, pět míst v kabině a především ložná korba, na kterou lze naložit takřka tunu nákladu.

Duster Oroch sice nenabízí takovou přepravní kapacitu jako třeba Chevrolet S-10, na druhou stranu je však k mání již od 66 190 BRL (cca 470 500 Kč), zatímco americký pick-up stojí takřka dvojnásobek. Zákazníci navíc mohou sáhnout po u nás nedostupném atmosférickém dvoulitru o výkonu 143 koní, jenž pohání i Sandero RS. Spřažen je s manuální převodovkou, spalovat pak dokáže i etanol.

Pick-upy jsou primárně určeny na práci, ale se snaží sdělit nová reklama, ani zábava jim není cizí. Soustředí na silné stránky vozu, tedy na korbu, kam lze snadno naložit prakticky cokoliv, a na jízdu mimo zpevněný asfalt. Že v reálu si nejspíše nikdo podobné zacházení nedovolí? To vlastně nevadí, podstatné je, že na to Duster Oroch má.

Jak jsme tedy zmínili, jeho absence na evropských trzích lze pouze litovat. Renault Alaskan přitom bude jen stěží náhradou, přece jen jde již o podstatně větší vůz. S tím bude souviset i cena, která se bude pohybovat minimálně okolo 750 tisíc korun. Duster Oroch ozdobený logem Dacie by zde mohl být zhruba polovinu, možná i za méně - auta jsou v Brazílii tradičně docela drahá...

Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 1 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 01Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 2 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 02Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 3 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 03Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 4 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 04Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 5 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 05Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 6 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 06Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 7 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 07Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 8 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 08Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 9 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 09Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 10 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 10Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 11 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 11Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 12 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 12Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 13 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 13Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 14 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 14Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 15 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 15Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 16 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 16Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 17 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 17Dacia Duster pick-up je u nás zakázaným ovocem. Je čeho litovat (video) - 18 - Dacia Duster pick-up Renault Oroch video 18
I za volantem Dacie se můžete zabavit, půjde-li o model Duster Oroch s logem Renaultu. Auto toho celkově zvládá, alespoň podle automobilky, docela dost

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše