Reklama

Rusové prezentují Dacii Logan jako driftovací speciál pro mladé (video)

Nová reklama představuje rumunský sedan v dosud neviděném světle. Realitou příliš nezavání, 113 koňmi, které si u nás pořídit nemůžete, ale ano.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Rusové prezentují Dacii Logan jako driftovací speciál pro mladé (video)

2.6.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Nová reklama představuje rumunský sedan v dosud neviděném světle. Realitou příliš nezavání, 113 koňmi, které si u nás pořídit nemůžete, ale ano.

Dacii Logan nejspíše nikdo z nás nepovažuje za sportovní vůz. Pravda, na jedné straně se sice rumunský sedan může pochlubit nízkou hmotností, která s ohledem na omezenou výbavu startuje lehce nad jednou tunou, na straně druhé tu ovšem máme pohon předních kol a především nepříliš omračující nabídku pohonných jednotek. Ty vám totiž mohou vyprodukovat maximálně 90 koní, tedy pokud vybíráte z nabídky pro český trh.

Na ruském trhu je situace o trochu odlišná, a to nikoliv proto, že logo Dacie nahradil emblém Renaultu, pod kterým je Logan v zemi prodáván - jde pořád o jedno a to samé auto rumunské provenience. Na mysli máme spíše motorový prostor, ve kterém netrůní přeplňovaný 0,9litrový tříválec, nýbrž 1,6litrová atmosférická čtyřválcová jednotka. Ta byla naladěna buď na 82, nebo 113 koní. Tento výkon přitom v kombinaci s pětistupňovým manuálem vede ke stovce za 10,7 s.

Pravda, nejde o okouzlující jízdní dynamiku, nicméně řadu lidí by již Logan v této konfiguraci ke koupi zlákat mohl. A pokud kombinace 113 koní a manuálu nestačí, má Renault v kapse ještě jeden trumf - a sice schopnost driftovat způsobem, o jakém se pomalu nesnilo ani Kenu Blockovi. Tedy alespoň podle nové reklamy, kterou má na svědomí ruské zastoupení značky.

Je více než jisté, že vše, co během jedné minuty uvidíte, se odvíjí podle předem sepsaného scénáře a s realitou nemá nic společného. Přesto má reklama naše sympatie, neboť kdo by nechtěl, aby jej otec vzal ještě před dosažením plnoletosti na nějakou šotolinou pokrytou cestu a tam naučil, kterak se užívá volant, trojice pedálů a klasická ruční brzda?

Rusové prezentují Dacii Logan jako driftovací speciál pro mladé (video) - 1 - Renault Logan 2017 Drift videoscreen 01Rusové prezentují Dacii Logan jako driftovací speciál pro mladé (video) - 2 - Renault Logan 2017 Drift videoscreen 02Rusové prezentují Dacii Logan jako driftovací speciál pro mladé (video) - 3 - Renault Logan 2017 Drift videoscreen 03Rusové prezentují Dacii Logan jako driftovací speciál pro mladé (video) - 4 - Renault Logan 2017 Drift videoscreen 04
Dacia Logan je v Rusku nabízena s logem Renaultu a hlavně 113 atmosférickými koňmi, s nimiž si lze užít nemalou radost

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše