- -

Ex-pilot F1 a šéf vývoje BMW ukázali novou M5 v akci. 24 minut skoro nehnuli brvou

Německá novinka bude díky 608 koním, automatu a pohonu všech kol jistě velmi rychlá. Se zábavou za volantem to ale asi tak slavné nebude.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ex-pilot F1 a šéf vývoje BMW ukázali novou M5 v akci. 24 minut skoro nehnuli brvou

22.5.2017 | Petr Prokopec | 15 příspěvků

Německá novinka bude díky 608 koním, automatu a pohonu všech kol jistě velmi rychlá. Se zábavou za volantem to ale asi tak slavné nebude.

Pamatujete si ještě na krátkometrážní snímek „Star“ ze série filmů BMW? Nejspíše ano, i přestože byl natočen již v roce 2001. Jízda Cliva Owena s Madonnou na zadním sedadle BMW M5 generace E39 patří totiž k nejpůsobivějším automobilovým zážitkům, jaké se kdy na stříbrném plátně či televizní obrazovce objevily. Owena pak ostatně katapultovaly na post mezinárodní celebrity, přičemž řada lidí si myslela, že původně šlo o závodního jezdce.

Britský herec pak sice k autům má velmi blízko a na okruzích kdysi byl i častým hostem, ryzím závodníkem ovšem nikdy nebyl. Postavu řidiče ovšem zahrál dokonale, možná i proto, že někdejší BMW M5 mělo čím okouzlit. Osmiválcový motor o 4,9litrovém objemu totiž produkoval 400 koní, k čemuž nepotřeboval turbodmychadlo. Zadní kola pak zaměstnával šestistupňový manuál, šlo o řidičskou nirvánu.

Není tedy vlastně divu, pokud si pamatujete Owenovy grimasy, když pouštěl volant zcela z rukou a nechával řízení, aby se po dechberoucím powerslidu samo vystředilo. Nyní si ovšem tyto vzpomínky srovnejte s novým videem, které BMW pustilo do oběhu a jenž mapuje jízdu továrního jezdce a někdejšího pilota Formule 1 Timo Glocka ve zcela nové generaci M5. O nadšení tu nezakopnete ani náhodou.

Glock je při své první testovací jízdě doprovázen Dirkem Häckerem, šéfem vývoje divize BMW M. Ten mu své nejnovější dítko pyšně představuje a postupně jej seznamuje s různými jízdními režimy. Glock jede evidentně na hraně, téměř 24 minut brousí s autem okruh a Häcker to většinu času komentuje jak státní pohřeb. A Glock sám skoro nehne brvou. Můžeme to přičíst německé studenokrevnosti, ale možná za tím stojí spíše fakt, že nejnovější BMW M5 je zkrátka... nudné.

S vozem jsme ještě nejeli, takže vynášet podobné verdikty nelze, ale trochu se divíme, že BMW takové video vůbec pustilo do oběhu - bude se vám z něj chtít spát, u vytržení z něj nebude ani omylem. A to jsou nakonec i pocity, které nastoluje představa auta s pohonem 4x4, automatem s hydrodynamickým měničem a turby - takové aut bude jistě extrémně rychlé, snadno přístupné a na kluzkých vozovkách bezpečnější než předchůdci. Ale nebude nouze o zábavu?

Ex-pilot F1 a šéf vývoje BMW ukázali novou M5 v akci. 24 minut skoro nehnuli brvou - 1 - BMW M5 F90 TImo Glock Dirk Hacker video 01Ex-pilot F1 a šéf vývoje BMW ukázali novou M5 v akci. 24 minut skoro nehnuli brvou - 2 - BMW M5 F90 TImo Glock Dirk Hacker video 02
S Timem Glockem ani šéfem vývoje divize M ostrá jízda v novém BMW M5 buď neudělala téměř nic, nebo jsou to skvělí herci, kteří dokonale maskují své nadšení...

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše