Reklama

Fanda se s kamerou dostal do Gigatovárny Tesly. Podívejte se, co tam natočil

Je to obří továrna, na které dnes prý visí rychlost výroby Tesly Model 3. I její prototypy tam jsou ke spatření, produkční peklo ne až tak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Fanda se s kamerou dostal do Gigatovárny Tesly. Podívejte se, co tam natočil

10.11.2017 | Petr Prokopec | 21 příspěvků

Je to obří továrna, na které dnes prý visí rychlost výroby Tesly Model 3. I její prototypy tam jsou ke spatření, produkční peklo ne až tak.

O nevadské Gigafactory Tesly jsme naposledy mluvili v souvislosti s potížemi Tesly dostat Model 3 konečně po dlouhých peripetiích ke koncovým zákazníkům. Značka zpočátku zpoždění sváděla na problematičtější nájezd automatizované výroby, pak ukázala rukou na dodavatele, aby nakonec uvedla, že za vším je právě Gigatovárna a výroba bateriových modulů pro nový elektromobil, která je náročnější, než automobilka původně čekala.

Je opravdu tak? To je otázka, na kterou dnes nikdo mimo nejužší vedení Tesly nemá odpověď a s jasnou odpovědí nepřichází ani video Michaela Browna, který továrnu na sklonku září navštívil. Jak je patrné i z jeho slov, jedná se o kovaného fanouška značky. Jednoznačně se vyhýbá jakékoli kritice čehokoli, ale to dnes nechme stranou.

Místo toho se pojďme podívat na samotnou továrnu, neboť takovou prohlídku nám dosud nikdo nedopřál. V příštím roce by měla najet na třetinovou kapacitu, pročež má dle plánu vyprodukovat 50 gigawatthodin v bateriových paketech. Toto množství by přitom mělo vystačit zhruba půl milionu vozů, což pro změnu odpovídá produkci zhruba 10 000 aut týdně. Jak to s plány Tesly chodívá, víme, ale i kdyby tento firmě vyšel, samotnou výrobu aut to na tak vysoká čísla nedostane. Značka již oznámila, že letos nebude dosažena ani kvóta 5 000 aut týdně a je tak zatím otázkou, zda příští rok dojde k dosažení dvojnásobku.

Brownova kamera zachycuje i tak zajímavé věci. Patrná je monstrozita celého místa, vidíme modely toho, jak to má uvnitř továrny vypadat či několik raných prototypů Model 3. Co nevidíme, je „produkční peklo“, o kterém mluvil již před pár měsíci Elon Musk a potíže právě na tomto místě, které měly mít za následek, že tu technický ředitel firmy „v zásadě bydlí.”. Spíše tu vidíme naprostou pohodu - atmosféra třeba ve vstupní hale je nadmíru uvolněná a nikdo nikam nespěchá. Ale tady se nakonec dělají „jen” akumulátory...

Fanda se s kamerou dostal do Gigatovárny Tesly. Podívejte se, co tam natočil - 1 - Tesla Gigafactory 2017 novy videoscreen 01Fanda se s kamerou dostal do Gigatovárny Tesly. Podívejte se, co tam natočil - 2 - Tesla Gigafactory 2017 novy videoscreen 02Fanda se s kamerou dostal do Gigatovárny Tesly. Podívejte se, co tam natočil - 3 - Tesla Gigafactory 2017 novy videoscreen 03Fanda se s kamerou dostal do Gigatovárny Tesly. Podívejte se, co tam natočil - 4 - Tesla Gigafactory 2017 novy videoscreen 04Fanda se s kamerou dostal do Gigatovárny Tesly. Podívejte se, co tam natočil - 5 - Tesla Gigafactory 2017 novy videoscreen 05Fanda se s kamerou dostal do Gigatovárny Tesly. Podívejte se, co tam natočil - 6 - Tesla Gigafactory 2017 novy videoscreen 06Fanda se s kamerou dostal do Gigatovárny Tesly. Podívejte se, co tam natočil - 7 - Tesla Gigafactory 2017 novy videoscreen 08
Návštěva Gigatovárny Tesly ukazuje toto místo v dosud nevídaném rozsahu i detailu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 21 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše