Reklama

Ferrari prodalo sběrateli 458 s motorem z LaFerrari. Má pozoruhodnou historii

Že by se Italové dali na tovární výměny standardně montovaných pohonných jednotek za jiné? Ne tak docela, toto ale vážně je tovární stroj.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ferrari prodalo sběrateli 458 s motorem z LaFerrari. Má pozoruhodnou historii

7.9.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Že by se Italové dali na tovární výměny standardně montovaných pohonných jednotek za jiné? Ne tak docela, toto ale vážně je tovární stroj.

Chybí vám Ferrari s atmosférickým dvanáctiválcem uprostřed a bez elektrické dopomoci? Ideálně ještě s manuální převodovkou? Svět není pohádka, a tak pro tuhle kombinaci musíte sáhnout po modelu F50 nebo Enzu, ale pokud trochu slevíte, to první není zas tak nereálné, jak by se mohlo zdát. Aspoň pro ty z nás, kteří jsou si v očích Ferrari rovnější.

To, co vidíme na fotkách, vypadá jako Ferrari 458 Italia v matně šedém laku. Jenže e to něco víc - je to tovární 458 s dvanáctiválcem z LaFerrari. Co je lepší, motor tu je sám, bez hybridního systému. Majitelem je známý sběratel, který na FerrariChatu, fóru majitelů aut značky Ferrari, vystupuje jako Gregb.23. Píše, že tahle 458 je prototyp, který Ferrari používalo k vývoji motoru právě pro LaFerrari.

„Nemá hybridní systém, jezdí jako 'normální' auto. Není možné ho registrovat pro použití na silnicích po dobu prvních 24 měsíců,” píše Greg na FerrariChatu. Podle dostupných informací tedy automobilka tenhle vůz Gregovi prodala s tím, že první dva roky s ním může jezdit jen mimo veřejné silnice. A jakkoli to zní zvláštně není to u Ferrari zase tak neobvyklá praxe, naposledy včera jsme psali o prodeji jiného prototypu LaFerrari, též s doložkou o omezených možnostech využití.

Otázka, kdo je Greg B., zůstává už nějaký čas nezodpovězena, nakonec už dříve jsme o něm psali. Co musel ovšem udělat proto, aby mu automobilka takový vůz prodala, je celkem jasné - koupit od ní spoustu aut. A nakonec nejen od ní, podívejte se na právě do staršího článku - jeho sbírka je rozsáhlá a zdaleka nečítá jen stroje italské značky. Ferrari 458 s tovární výměnou motoru za V12 z LaFerrari je každopádně její pěknou třešinkou - jiný podobný vůz těžko kdy vznikne, třebaže postavit jej není po technické stránce nereálné ani pro lidi mimo fabriku...

Ferrari prodalo sběrateli 458 s motorem z LaFerrari. Má pozoruhodnou historii - 1 - ferrari 458 v12 test mula greg23 01Ferrari prodalo sběrateli 458 s motorem z LaFerrari. Má pozoruhodnou historii - 2 - ferrari 458 v12 test mula greg23 02Ferrari prodalo sběrateli 458 s motorem z LaFerrari. Má pozoruhodnou historii - 3 - ferrari 458 v12 test mula greg23 03Ferrari prodalo sběrateli 458 s motorem z LaFerrari. Má pozoruhodnou historii - 4 - ferrari 458 v12 test mula greg23 04Ferrari prodalo sběrateli 458 s motorem z LaFerrari. Má pozoruhodnou historii - 5 - ferrari 458 v12 test mula greg23 05
Ferrari s V12 uprostřed jsou historií. Tohle historii psalo

Zdroje: gregb.23 na Instagramu, Carscoops

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Autobazar

zobrazit vše